Sobota, 27.11.2021, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Mieszkańcy ul. Janowskiej proszą Władze o interwencje. „Teraz tam jest pobojowisko”

24.06.2017, 12:00:25 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy ul. Janowskiej proszą Władze o interwencje. „Teraz tam jest pobojowisko”
Fot. Ryszard Biel

Obecnie trwają rozmowy między Prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim a Zarządem Spółdzielni Śródmieście. Dotyczą one zmian, jakie mają zostać  przeprowadzone przy ul. Janowskiej. Mieszkańcy apelują do Władz Miasta o szybką interwencje i zwracają uwagę, że to nie jedyne miejsce, które wymaga zmian.

Jednym z tematów poruszonych przez mieszkańców dzielnicy Śródmieście jest parking przy ul. Janowskiej, który ich zdaniem jest w opłakanym stanie. Ten problem niebawem ma zostać rozwiązany.

1,5 miesiąca temu spotkaliśmy się z Zarządem Spółdzielni Śródmieście. W  tej chwili przygotowywane jest porozumienie o użyczenie tego terenu, wydzierżawienie za symboliczną złotówkę, gdzie Spółdzielnia ucywilizuje ten parking na własny koszt, a my przekażemy materiały, które mamy zgromadzone

– zapewniał wiceprezydent Janusz Nowak.

Kiedy prace miałyby zostać przeprowadzone? - Mamy nadzieję, że w  czasie wakacyjnym uda się to ucywilizować – dodał Janusz Nowak.

Mieszkańców dzielnicy Śródmieście martwi również stan terenu, na którym miał powstać hotel.

Teren między ul. Janowską  a Stacją Paliw Bliska jest przeokropny! Był piękny teren zielony, a teraz tam jest pobojowisko. Wygląda gorzej niż stara zaniedbana dzielnica, a to w końcu jest Śródmieście – nasza wizytówka

– mówiła elblążanka.

Niestety sprawa jest bardziej złożona. W 2007 r.  firma Hekon Hotele Ekonomiczne S.A. w Warszawie zakupiła od Miasta omawianą działkę przy Al. Tysiąclecia.  W tym miejscu inwestor planował wybudować hotel. Obiekt miał postać z końcem 2009 r. Miasto za nie dotrzymanie warunków umowy nałożyło na inwestora kary umowne. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu.

-  Wybudowanie drogi dojazdowej do hotelu było zobowiązaniem wpisanym do aktu notarialnego. Inwestor miał wybudować hotel, Miasto drogę do niego. Na razie się nie zanosi, aby tam coś powstało. Firma wycofuje się z tego. Szukają kogoś, komu będą mogli ten teren odsprzedać – wyjaśnia Witold Wróblewski.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ nie ma pinędzy
  Sobota, 24.06

  ludzie, maisto nedawano wyasfaltowało droge polna do dwóch domków za maistem, ale tam mieszkają ważni ludzie, was na Janowskiej to nikt nie uważa, jesteście niereformowali i tak zagłosujecie za komuną i na nic te szlochy, komuna nic wam nie pomoże bo po co i tam ma wasze głosy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95197105407715