Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Na Toruńskiej wysłużone lampy świecą tak, jakby ich nie było. Kiedy to się zmieni?

23.06.2017, 14:00:03 Rozmiar tekstu: A A A
Na Toruńskiej wysłużone lampy świecą tak, jakby ich nie było. Kiedy to się zmieni?
Na ul. Toruńskiej wymieniono już pierwsze latarnie uliczne (fot. Rafał Kadłubowski)

Mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych zlokalizowanych między ul. Kościuszki a ul. Chrobrego, w końcu doczekają się lepiej oświetlonych ulic. Na czterech ulicach: Toruńskiej, Grudziądzkiej, Sztumskiej i Bydgoskiej, rozpoczęła się wymiana słupów i opraw oświetleniowych na znacznie wydajniejsze i oszczędniejsze. - Istniejące lampy liczą przynajmniej 30 lat, a po zmroku świecą tak, jakby ich tu praktycznie nie było. Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i wziął się za nie – cieszy się pan Marian z ul. Grudziądzkiej.

W ciągu najbliższych tygodni znacznie jaśniej w porze nocnej zrobi się m.in. na ulicach Toruńskiej, Grudziądzkiej, Sztumskiej i Bydgoskiej. Mieszkańcy tych ulic doczekają się montażu nowych ulicznych latarni. Te istniejące na słupach z rur stalowych już dawno przestały spełniać swoją funkcję. Zbyt słabe oprawy nie doświetlają we właściwy sposób drogi i chodników.

Od dłuższego czasu zwracaliśmy na to uwagę władzom miasta. Jednak za każdym razem nie było na to odpowiednich środków. W końcu coś w tym temacie się zadziało. Gdy będzie już nowe oświetlenie, brakować już tu będzie tylko remontu nawierzchni ulicy i chodników, które są w opłakanym stanie. Warto o tym pomyśleć, tym bardziej, że przy naszej ulicy znajdują się dwie placówki społeczne – DPS Niezapominajka i hospicjum, które kumulują spory ruch pojazdów

– powiedział nam jeden z mieszkańców ul. Toruńskiej.

Pierwsze prace związane z modernizacją oświetlenia na ulicach Toruńskiej, Grudziądzkiej, Sztumskiej i Bydgoskiej rozpoczęły się w tym tygodniu. 30 istniejących i niewydajnych latarni, zastąpionych zostanie taką samą ilością punktów świetlnych z oprawami sodowymi o mocy 70W, zainstalowanych na nowych słupach ocynkowanych. Zadanie to stanowi kontynuację prac wykonanych w zeszłym roku na ul. Tczewskiej.

Inwestycja realizowana przez spółkę Energa Oświetlenie z Sopotu, wykonywana jest w ramach bieżącego utrzymania oświetlenia ulicznego w naszym mieście. Sopocka spółka od kilku lat, na mocy porozumienia z Miastem, odpowiada za utrzymanie, budowę i modernizację oświetlenia drogowego w Elblągu. - Prace na osiedlu domków jednorodzinnych zlokalizowanych między ul. Kościuszki a ul. Chrobrego, w pierwszej kolejności obejmą ulicę Toruńską. W miarę czasu powinny przenosić się na kolejne ulice. Całe zadanie powinniśmy ukończyć w ciągu kilkunastu dni – dowiedzieliśmy się od przedstawiciela wykonawcy.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ mmmm
  Piątek, 23.06

  cieszę się bo zdarza mi się przechodzić tamtędy o zmroku

 2. 2
  +2
  ~ zbk do rozwiazania
  Piątek, 23.06

  Te z toruńskiej niech przełożą na ul.próchnika bo tu są jeszcze starsze z lat 70 tych.niedość tego w nocy wyłączane jest zasilanie do nich. To dziadostwo w zbk o nic tu nie dba.polamane chodniki.stare lampy,trawa koszona 2 razy do roku nie wspomne o parkingach ktorych tu formalnie nie ma. Najwazniejsze aby do fajrantu i wypłata na czas.

 3. 3
  +1
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 23.06

  Sodowe? W XXI wieku? Znowu jakieś półśrodki Wróblewskiego :-)

 4. 4
  0
  ~ Juri wasilczyk
  Piątek, 23.06

  No tak ale jak wymienną na takie jak na pobliskiej Tczewskiej to już całkiem będzie ciemno. Tzn że te stare lampy z przed 30.lat świeciły dużo widniej niż te nowe. A na Tczewskiej po zmroku przy nowych lampach to ciemno jak w d... u Murzyna.!

 5. 5
  0
  ~ lusi
  Sobota, 24.06

  Ludzie cieszcie się że coś tam świeci na Pokornej w ogóle nie ma oświetlenia ciemno jak u MURZYNA nogi można połamać

 6. 6
  0
  ~ Krys
  Poniedziałek, 26.06

  Dobrze by było gdyby lampy ledowe założyli http://www.szuflandia.info/sklep/oswietlenie_led

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.