Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Ulica Nowa podtopiona. "Zawsze nas zalewa" - zobacz zdjęcia

21.10.2013, 14:39:55 Rozmiar tekstu: A A A
 Ulica Nowa podtopiona. "Zawsze nas zalewa" - zobacz zdjęcia
fot. Moniks Skowrońska

- Zawsze podczas ulewy nas zalewa, za każdym razem przyjeżdżają odpompować wodę i nic sobie z tego nie robią - mówi pan Władysław, na którego widok przepełnionej wodą ulicy nie robi już żadnego wrażenia.

Dziś, 21 października, na kierowców czekało nie lada wyzwanie. Kilka ulic w naszym mieście przypominało bardziej rwące strumyki niż asfaltowe drogi.

Opady utrudniły poruszanie się mieszkańcom Elbląga. - Nasze piwnice pływają, zalewa nam wszystkie składowane zapasy. Tym razem zalało mi spiżarkę, ziemniaki i słoiki z przetworami - zaznacza pani Halina.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia podtopionej ul. Nowej.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 26

%88.5 %11.5


Galeria / Elbląg po deszczu ( zdjęć 26 )
Dodano: 2013-10-21 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ kierowca
  Poniedziałek, 21.10

  i tą ulicą zrobiono dojazd do ulicy Browarnej, to jakiś skandal!!!

 2. 2
  +9
  ~ rodzice pytają
  Poniedziałek, 21.10

  Ta ulica jest OK ,tylko jest nie skończona :dziury,studzienki wystają.A kiedy dzieciom zbudujecie dorośli miasteczko rowerowe które zostało zlikwidowane.

 3. 3
  +3
  ~ .
  Poniedziałek, 21.10

  CAŁA POLSKA TONIE

 4. 4
  +3
  ~ Jasiek
  Poniedziałek, 21.10

  Na Lubranieckiej wszystkie studzienki zapchane. Zapewne raz na 20 lat są czyszczone. Dzisiaj była powódź a przejeżdżające samochody.............no cóż nie życzę tego pieszym.

 5. 5
  +2
  ~ Balbina
  Poniedziałek, 21.10

  ul.Chopina zatoczka tez byla zalana. Giremków też.

 6. 6
  +13
  ~ do Eurovii
  Poniedziałek, 21.10

  wszystkie przebudowywane ulice: 12 lutego - koło Feniksu (rozlewisko a 12 lutego z góry rzeka wody), Robotnicza, Nowa1, Browarna Dolna - wszystkie ulice - nie zalanie ale to jest tragedia - albo przekroje kanalizy deszczowej do d...py albo pozatykane. Tak jest przy większym deszczu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wszyscy chodzą, kiwają głowami, zdjęcia robią - a głupki niech mają domy pozalewane do parteru, samochody "płyną", a co to nas obchodzi - my zbudowaliśmy zgodnie z projektem! Za du..pę brać projektantów, i nadzór nad robotami!!!! Prokurator juz powinien tam być w biurze Eurovii???? Może p. vice Prezydent zainteresuje się tą sprawą.

 7. 7
  +2
  ~ kierowca
  Poniedziałek, 21.10

  jesień co niektórych fachmanów zaskoczyła

 8. 8
  +2
  ~ e-g
  Poniedziałek, 21.10

  i płk Dąbka przy pominku (Płk Dąbka ) wielkie rozlewisko wody

 9. 9
  +3
  ~ pioan
  Poniedziałek, 21.10

  Od początku realizacji zwracałem w komentarzach wielokrotnie uwagę, że ul. Nowa na całej długości winna być budowana na nasypie, swoistym wale przeciwpowodziowym oddzielającym Miasto od przemysłowych terenów nad rzeką - byłaby to doskonała ochrona od wysokiej wody (np. cofki), jak i od takiej ulewy jak dziś - gdzie byli i są projektanci, kto takie fatalne rozwiązania przyjął? czy tak trudno jest przewidzieć ekstremalne sytuacje w mieście od 800 lat narażonym głównie na ryzyko od strony wody i rzeki? nie chcę już wracać do mojej koncepcji przebiegu trasy nr 503 - ul. Nowa (na nasypie) powinna być jednokierunkowym traktem od Odlewni i Trasy UE do ronda zaś stara Browarna jednokierunkowa od Ronda (Bożego Ciała) do Trasy UE - bo trasa powstała, ale dzisiejsza ulewa obnażyła słabość projektu

 10. 10
  +3
  ~ turban
  Poniedziałek, 21.10

  ulica nowa ma fatalnie wykonana droge dla rowerow po której jazda rowerem grozi uszkodzeniem sprzętu. Kto projektowal i kto odbieral ten bubel?? wstyd

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0436198711395