Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Nikt nie przyznaje się do zaniedbanych latarni

28.06.2012, 08:00:51 Rozmiar tekstu: A A A
Nikt nie przyznaje się do zaniedbanych latarni
Tak obecnie wyglądają latarnie na Zawadzie (fot. Majka Brejdak)

Dwa miesiące temu poruszyliśmy sprawę latarni miejskich, których stan po zimie pozostawiał wiele do życzenia. Od Biura Prasowego Urzędu Miejskiego dowiedzieliśmy się, że w 2012 roku Miasto powierzyło bieżącą eksploatację i konserwację tych urządzeń firmie ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. z Sopotu.

Do obowiązków tej firmy należą nie tylko przeglądy sieci, wymiany słupów, opraw i źródeł światła, ale także zadbanie o estetyczny wygląd elbląskich latarni. - W ostatnim miesiącu zostały umyte klosze opraw przy ul. Królewieckiej, Beniowskiego oraz na Placu Jagiellończyka w Elblągu - zapewnia Marcin Strzelczyk, kierownik Wydziału Marketingu ENERGA Oświetlenie. - Patrząc na zdjęcia w artykule można wnioskować, że latarnie, które mają klosze kule nie należą do naszej eksploatacji i są na majątku SM Zakrzewo, ale to jeszcze sprawdzimy. Natomiast, jeżeli chodzi o oprawy SGS 203, to klosze w nich są myte, ale obudowa jest wykonana ze sztucznego tworzywa i nie można odmyć na niej tych zabrudzeń - dodaje.

Mycie kloszy ma być kontynuowane w najbliższych miesiącach. - Jeżeli chodzi o ilość latarni, których nie obejmuje umowa, to nie jest mi znana ilość – kontynuuje Marcin Strzelczyk. - Są to latarnie należące do SM Zakrzewo i SM Sielanka oraz oświetlenie nowe, które jest na gwarancji i UM Elbląg nie przekazał nam w eksploatację.

Ciężko jednoznacznie określić, ile latarni będzie mytych w miesiącu. Jest to uzależnione od awaryjności oświetlenia, ponieważ jest to tylko jeden z zabiegów eksploatacyjnych, jakie ENERGA wykonuje na liniach oświetlenia drogowego. - W Elblągu umową z UM objętych jest 6941 punktów świetlnych. UM w Elblągu nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z myciem kloszy w latarniach ulicznych – zapewnia Marcin Strzelczyk.

W związku z tym, że przedstawione przez nas zdjęcia zaniedbanych latarni znajdują na Zawadzie zwróciliśmy się z tymi samymi pytaniami do SM Zakrzewo. Niestety Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo odmówił nam jakichkolwiek informacji w tej sprawie. Dlaczego nikt nie chce przyznać się do zaniedbanych latarni?
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 2 )


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ jak to czemu odmówił
  Czwartek, 28.06

  bo tak mu kazała przewodnicząca Rady Nadzorczej - żadnych kontatków i komentarzy w mediach - czyli mówiąc krótko - ruki pa szwam i morda w kubeł.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4847159385681