Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Remonty cząstkowe na elbląskich drogach niemałym utrudnieniem dla mieszkańców miasta

13.05.2012, 19:24:16 Rozmiar tekstu: A A A
Remonty cząstkowe na elbląskich drogach niemałym utrudnieniem dla mieszkańców miasta
Elbląska droga po remoncie cząstkowym nawierzchni (fot. Aleksandra Szymańska)

Niedawno, dzieki szybkiej interwencji naszego czytelnika Pana Andrzeja, informowaliśmy Państwa o trwającym remoncie ulicy Królewieckiej na odcinku od ulicy Fromborskiej do ulicy Okrężnej. Naszego czytelnika zaniepokoił wtedy fakt, iż nikt nie podał do publicznej wiadomości, że remont będzie się wiązał ze znacznymi utrudnieniami, jakie zaistniały na trasie podczas renowacji tego odcinka.

A utrudnienia rzeczywiście były znaczne. Remont rozpoczął się od wycięcia fragmentów jezdni a potem - układania nowego asfaltu. Na całości remontowanego odcinka wprowadzono wtedy ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną,  Niestety, jak wspomniał nam pan Andrzej, nikt wcześniej nie ustawił tablic informacyjnych o utrudnieniach w ruchu, ani o czasie remontu i zalecanych objazdach. Skutkiem nieprzemyślanego remontu były tworzące się korki. Dopiero po naszej interwencji i opisaniu problemu na stronie naszego serwisu, sygnalizacja świetlna została wyłączona, a sterowaniem ruchem zajął się jeden z pracownników firmy, dzięki czemu korek na drodze znacznie się zmniejszył.

Wystosowaliśmy jeszcze tego samego dnia pytania do Biura Prasowego Urzędu Miasta, związane z wyżej opisywanym remontem, przede wszystkim dlaczego miasto nie poinformowało wcześniej mieszkańców o rozpoczęciu robót drogowych na tej trasie  i związanych z tym ewentualnych utrudnieniach? - Remont, jaki niedawno zaistniał na trasie ulic Królewiecka-Fromborska-Okrężna był remontem cząstkowym nawierzchni, a takie nie wymagają zgłaszania robót. - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Zapytaliśmy więc o to, czy miasto w przyszłości nie planuje przeprowadzić więcej takich remontów cząstkowych, abyśmy wcześniej, za pośrednictwem naszego serwisu, mogli poinformować mieszkańców o zbliżających się trudnościach na elbląskich trasach.- Remont cząstkowy jest to zespół zabiegów technicznych, wykonywanych na bieżąco, związanych z usuwaniem uszkodzeń nawierzchni zagrażających bezpieczeństwu ruchu. Obejmuje on również zabiegi małych powierzchni, hamujących proces powiększania się powstałych uszkodzeń. Są to więc remonty bardzo elastyczne. Najczęściej sygnały o złym stanie nawierzchni dają nam sami mieszkańcy, wtedy staramy się reagować jak najszybciej, usuwając groźne uszkodzenia. - dodaje Mierzejewski.

Stan nawierzchni elbląskich dróg po zimie, co każdy z nas widzi, jest różny. Są miejsca, gdzie dziury są nieliczne i remont cząstkowy powinien wystarczyć. Są i takie odcinki, gdzie uszkodzenia są znaczne i jest to rozwiązanie, które z góry można uznać za tymczasowe. Jeśli zauważycie Państwo problemy takie jak ten wyżej opisywany, prosimy pisać do nas redakcja@info.elblag.pl  Ze swojej strony dołożymy starań o jak najszybsze zajęcie się problemem i podaniem choćby szybkiej informacji do wiadomości publicznej. Patrząc na remonty cząstkowe dochodzimy do wniosku, że zawsze lepiej jednak jechać drogą choćby prowizorycznie wyremontowaną, niż po dziurach grożących uszkodzeniem auta. Tylko trochę szkoda, że odbywa się to zazwyczaj kosztem niedoinformowanych i zdenerwowanych nieprzewidzianymi utrudnieniami, mieszkańców Elbląga.

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ też urzędnik
  Niedziela, 13.05

  Takich przykładów jest dużo więcej na elbląskich drogach, dziwne że osoby w Urzędzie odpowiedzialne za nadzór nie zauważają tego rodzaju problemu

 2. 2
  +2
  ~ Obserwator
  Niedziela, 13.05

  Wczoraj tam jechałem. Nadal był znak ograniczający prędkość do 30km na godzinę mimo, że remont został zakończony i dziury w jezdni naprawiono. Dzięki. Nie będę musiał jechać slalomem by nie wpaść w dziurę.

 3. 3
  +5
  ~ dorpod
  Niedziela, 13.05

  Płk.Dąbka - pomiędzy Gwiezdną a Piłsudskiego. Powycinali dziury, ale nie zdążyli skończyć, więc gdzieniegdzie postawili pachołki. Jakby tak lepiej oznakowali te pozostawione ubytki w asfalcie byłoby miło.

 4. 4
  +1
  ~ sd
  Niedziela, 13.05

  Remonty sa konieczne i wszyscy musimy je przezyc!!!

 5. 5
  --5
  ~ elb
  Niedziela, 13.05

  Znowu elblazanom nie dogodzisz.... zawsze cos nie tak jakbym slyszał PIS. Dajcie spokoj dużo sie robi, łataja, poprawiaja nawierzchnie i trzeba przełknac chwilowe niedogodności inaczej bysmy caly czas po dziurach jezdzili i wtedy to by gromy szły i słusznie a tak to przestancie marudzic...

 6. 6
  +11
  ~ Obserwator
  Poniedziałek, 14.05

  Elb. Gdybyś żyła dłużej i miała rozum ludzi doświadczonych to byś wiedziała, że jak rządził PiS to PO wszystko się nie podobało. Nawet to, że bezrobocie spadało, a dochód narodowy wzrastał. Tak, ze PiSem sobie buzi nie wycieraj.

 7. 7
  --7
  ~ do obserwatora
  Poniedziałek, 14.05

  ile ci płaca za pilnowanie komentów??? co??? elb ma niestety rację

 8. 8
  +3
  ~ Obserwator
  Poniedziałek, 14.05

  Zdziwię cię, ale nic mi nie płacą. Tylko bronie prawdy. Ale dla ciebie prawda to coś abstrakcyjnego. Jedynie ubliżanie wobec PiS to wszystko co potrafisz. A odnośnie łatania dziur, to poczytaj mój wcześniejszy komentarz, gdzie podziękowałem za ich załatanie i nie ubliżałem PO.

 9. 9
  +4
  ~ ręce opadają
  Poniedziałek, 14.05

  Panie Nowaczyk!!!!!!!!! Niech do jasnej cholery ktoś zainteresuje się skandalicznym sposobem naprawy ulic jaki teraz przyjęto za pełną zgodą i akceptacją Departamentu Dróg w tym chorym mieście. Firma Skanska która to wykonuje ma kompletnie za śmieci mieszkańców tego miasta i już nawet nie silą się na jakiekolwiek zabezpieczanie porobionych wyłomów po wyciętym asfalcie. Na skrzyżowaniu Fromborskiej i Królewieckiej zrobiono tak skandaliczny BURDEL że to kwalifikuje się tylko do prokuratury. Czy naprawdę w tym urzędzie nikt już nie panuje nad tym co się wyprawia na naszych ulicach, Gdzie nadzór , gdzie bezpieczeństwo , gdzie Pan jest Panie Prezydencie ?. Czy jest Pan tak krótkowzroczny że nie widzi Pan co się dzieje ? Tragedia będzie lada moment. Temat przekazuję w dniu 15.05 do TVN Uwaga

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0850329399109