Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Idzie wiosna, czyli "nasi tu byli"

03.03.2012, 11:27:28 Rozmiar tekstu: A A A
Idzie wiosna, czyli

Topniejący śnieg odkrywa nagą prawdę o mieszkańcach blokowisk. Wystarczy krótki spacer wzdłuż przyblokowych ogródków czy trawników, by dowiedzieć się, co lokatorzy bloku jedli, jakie mają hobby, co już im nie jest potrzebne.

Chleb, marchewki, por, kiszone ogórki, pomidory, to nie  składniki wymyślnej potrawy, a wątpliwe ozdoby trawników na Zawadzie. Uschła paprotka? Do zsypu za daleko, a okno otwarte. Ktoś powie, że to naturalny kompost. Niech i tak będzie. Ale czy to samo można powiedzieć o kapslach od piwa, puszkach, butelkach, opakowaniach po jogurcie, strzykawkach?

Wiosna sprzyja porządkom. Otwieramy okna by je umyć i wywietrzyć zatęchłe nieco po zimie mieszkanie. Jak widać otwarte okno prowokuje jednak do niechlujnych zachowań. Z niesmakiem spaceruje się po wysypisku śmieci, jakim stają się okolice bloków, których mieszkańcy najwyraźniej dbają wyłącznie o czystość i porządek własnych czterech kątów. 

Czy naprawdę nie obchodzi nas otoczenie w jakim żyjemy?

 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 11

%72.7 %27.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Meksyk
  Piątek, 02.03

  Jak ktoś się pizdencją urodził to kanarkiem nie umrze. Smutne.

 2. 2
  +3
  ~ jan
  Piątek, 02.03

  ludzie to świnie chociaż marchewki itp. to akurat dla ptaków w czasie zimy - ale potem się dziwią że dziki pod bloki przychodzą.

 3. 3
  +4
  ~ t
  Piątek, 02.03

  dziury pokazcie w drogach

 4. 4
  +20
  ~ as
  Piątek, 02.03

  Nie wiem jak skuty leb trzeba miec, aby walac pety gdziekolwiek. Palacze to najwieksi smieciarze miejscy

 5. 5
  +8
  ~ sdf
  Piątek, 02.03

  byłem świadkiem jak paniusia z pieskiem pod blokiem zezwoliła na zrobienie KUPY swojemu pieskowi .... wychodzać z trawnika pokrytego sniegiem weszła w G..... ale miałem ubaw jak tanczyła w stylu Majkela Dżeksona

 6. 6
  +17
  ~ tymek
  Piątek, 02.03

  Co się dziwić , jeżeli Ktoś urodził się w chałupie podpartej drabiną na zadupiu zwanym NOWĄ UKRAINĄ , gdzie na podwórku chodziły kozy a w chałupie klepisko i kury na stole to przyzwyczajony jest do pewnych zachowań. Nawyków z lat dzieciństwa tak szybko się nie zmieni. Elbląg jest i będzie zbiorowiskiem tzw. ukraińskich wieśniaków i pegerowców.

 7. 7
  +8
  ~ dorpod
  Piątek, 02.03

  O Ukrainie wypowiadać się nie będę, nie byłe, nie widziałem, ale mieszkańców wsi będę bronić. Oni dbają i o swoje mieszkanie i o obejście. Jak w każdej społeczności, tam też zdarzają się wyjątki, ale wbrew pozorom wieś jest czystsza od miasta. Tam nie jest się tak anonimowym jak tu. Bo kto udowodni palaczowi mieszkającemu w 10-cio piętrowym molochu, którego żona wygania na balkon, żeby w domu nie palił, że te pety są jego? Ale co kieruje tymi, którzy śmieci wyrzucają przez okna... nie zgadnę. Dokarmianie zwierząt ma swoje granice i sensowne formy. Wystarczy karmnik za oknem, żeby dokarmiać ptaki (przy okazji można poobserwować ich zachowania i upierzenie), a nie zaśmiecać trawniki resztkami z obiadu czy lodówki. Psie kupy, najmniej mi w tym całym śmietniku przeszkadzają, choć też są świadectwem podejścia do czystości. Idę z psem na spacer. W ramach dobrego przykładu wezmę woreczek na odchody.

 8. 8
  0
  ~ Camel
  Piątek, 02.03

  Polska rzeczywistość. Brawo redakcja - prosimy więcej takich zdjęć, może przemówi to niektórym do rozsądku i rozejrzą się za koszem na śmieci.

 9. 9
  +2
  ~ E
  Piątek, 02.03

  SYFIASTY KRAJ

 10. 10
  0
  ~ stary
  Piątek, 02.03

  Tak sobie dzieci wychowaliście.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.