Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Żywioł daje o sobie znać. Groźne zatory na Kumieli i Wąskiej

24.02.2012, 14:00:03 Rozmiar tekstu: A A A
Żywioł daje o sobie znać. Groźne zatory na Kumieli i Wąskiej
fot. Katarzyna Buczek

Jeszcze wczoraj, informowaliśmy o tym, że stan akwenów znajdujących się na terenie Elbląga jest pod kontrolą. Wystarczyły godziny, by sytuacja się zmieniła. Na rzece Kumiela utworzyły się dziś zatory lodowe. Stan wody znacznie się podwyższył. Gorzej jest na rzece Wąskiej w miejscowości Węzina. Zator spowodował przelanie się wody przez wały.

- Na rzece Kumiela zrobiły się zatory. Warunki są do tego sprzyjające – opady deszczu, wyższa temperatura i odwilż – relacjonował jeden z pracowników Urzędu Miasta. - Punkt przy ul. Zw. Jaszczurczego jest właśnie taki newralgiczny. Na zakrętach, gdzie przebiegają rurociągi, zebrała się ta cała kra i powstał zator. Na szczęście wszystko przeszło dalej i woda nie wylała. Jedziemy dalej w kierunku Malborskiej. Tam teraz będzie najgorszy moment.
 
- Przy ulicy Zagonowej znów powstał niebezpieczny zator. Na szczęście wraz z gromadzącą się krą, puścił. Woda teraz już bezpiecznie uchodzi w stronę rzeki Elbląg. Cała kra i  gałezie spokojnie spływają dalej. W tym momencie zagrożenia nie ma – informuje jeden z elbląskich urzędników.
 
- W momencie, gdyby działo się coś poważnego, zator by nie puszczał, mamy odpowiedni sprzęt ,więc poradzilibyśmy sobie z tym problemem – zapewnia pracownik UM, obecny przy zagrożonej dziś Kumieli.
 
Niebezpieczniej jest poza Elblągiem. Służby Straży Pożarnej od nocy walczyły z żywiołem w miejscowości Węzina -  Kra spowodowała zator i przelanie się wody przez wały - mówi  Przemysław Siagło, Rzecznik Prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. - Trzy jednostki Straży Pożarnej wraz z melioracja, starały się opanować sytuacje. Wykonano przekop, aby skierować wodę na nieużytki rolne. O ile wiem, w chwili obecnej znajdują się tam władze gminy i pracownicy melioracji. Nikomu nie grozi niebezpieczeństwo.
KB

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ d.rada
  Piątek, 24.02

  To z olsztyna lodołamacz sprowadżcie.

 2. 2
  +2
  ~ anonim
  Sobota, 25.02

  Prognozy na jutro (niedziela) zapowiadają silny wiatr z północy i północnego-zachodu. Oby tylko nie było powtórki ze stycznia...

 3. 3
  0
  ~ hater
  Sobota, 25.02

  To wszystko przez Tuska!

 4. 4
  0
  ~ niunia
  Sobota, 25.02

  To tylko troche wody ha ha ha ///// //////

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.