Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Całonocna akcja policji odniosła skutek (fotoreportaż)

01.09.2008, 13:33:28 Rozmiar tekstu: A A A
Całonocna akcja policji odniosła skutek (fotoreportaż)

Najpierw była odprawa w komendzie, a później aż do godz. 4 nad ranem patrole, pomiary, oględziny i szczegółowe kontrole. Sobotnia noc minęła pod znakiem akcji elbląskiej policji, która wspólnie z pozostałymi służbami strzegącymi prawa, licznie wyruszyła na ulice naszego miasta oraz powiatu. Wzmożone kontrole przyniosły zamierzony efekt. W ręce policji wpadło m.in. 15 nietrzeźwych kierowców. W sumie skontrolowano 186 kierujących i nałożono przy tym 99 mandatów karnych.

Miniony weekend pod względem zdarzeń drogowych można ocenić następująco: wypadek drogowy, w którym została ranna jedna osoba oraz 15 kolizji. Policjanci zatrzymali także 15 nietrzeźwych kierowców. W ten weekend Policja na terenie całego kraju zatrzymała 15 tysięcy pijanych kierowców.

Do wspomnianego wypadku drogowego doszło w sobotę, w miejscowości Węgle w gminie Markusy. 16-letni chłopak kierując motocyklem na łuku drogi zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Z wielonarządowymi obrażeniami ciała trafił do elbląskiego szpitala. Policja obecnie bada dokładne przyczyny wypadku.

Tego samego dnia na Komendzie Miejskiej Policji o godzinie 20.00 odbyła się odprawa policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej i Służby Celnej. Akcja, którą zaplanowano do godziny 4.00 następnego dnia wyłoniła wiele wykroczeń. Sami mieliśmy okazję uczestniczyć w części policyjnych działań tej nocy.

Kontrola dyskoteki i podejrzanych osób
Kilkanaście minut po godzinie 21.00 wyruszyliśmy za nieoznakowanymi policyjnymi pojazdami w kierunku Tolkmicka. Kiedy pojawiliśmy się na miejscu, funkcjonariusze przygotowywali się do kontroli dyskoteki, gdzie dokonywali oględzin lokalu, sprawdzali legalność płyt oraz wiele innych.

W międzyczasie czekając przed dyskoteką zaobserwowaliśmy grupkę mężczyzn przechodzących co chwilę obok nas. Kiedy policjanci zakończyli kontrolę wyjechaliśmy na główną ulicę miasta. Tam też po chwili kryminalni zatrzymali wspomnianą grupę mężczyzn i dokonali szczegółowej kontroli. W międzyczasie środkiem ulicy zmierzali wyraźnie pijani mężczyźni, którzy mieli sobie za nic widok kontrolowanych mężczyzn. Odwagą nazwać tego raczej nie można. Bardziej pasowałoby określenie głupota.

Pamiątkowe zdjęcia z fotoradarów dla piratów
Kiedy policjanci dokonywali dalszej kontroli, my wyruszyliśmy z powrotem do Elbląga, gdzie w pierwszej kolejności zatrzymaliśmy się na ulicy Ogólnej. Tam zauważyliśmy patrol Straży Miejskiej i Policji. Zatrzymywali oni kierowców, którzy kilkaset metrów wcześniej natknęli się na ustawiony przenośny fotoradar zakupiony niedawno przez miasto.

- Jakiś czas temu fotoradar zrobił zdjęcie kierującej Pani w toyocie, która jechała z prędkością 72 km/h. - powiedział nam Strażnik Miejski obsługujący fotoradar.

Kolejnym naszym punktem była ulica Nowodworska, jednak jak się okazało byliśmy trochę za szybko, bo patrol miał pojawić się tam dopiero później. W tej ulicy również kierowcy lubią rozwijać duże prędkości na prostej i równej drodze i właśnie m.in. stąd potrzeba kontrolowania tego miejsca.

Tam, gdzie młodzież bawiła się przy procentach
Kolejne miejsce, obok którego przejechaliśmy to lokal rozrywkowy przy ulicy Zacisze. Zauważyliśmy tam Żandarmerię Wojskową, jednak jako że było tam spokojnie, ruszyliśmy na Starówkę. Przejeżdżając przez ulice, policjanci zwracali uwagę spożywającym. Tak dotarliśmy na Bulwar Zygmunta Augusta, gdzie był kolejny patrol Policji, a po chwili pojawił się pieszy patrol Żandarmerii Wojskowej. Po dwóch minutach na miejscu pojawiła się karetka pogotowia. Ratownicy zabrali pijanego, który leżał w krzakach tuż przy chodniku.

Kolejna część patrolu polegała na penetracji elbląskiej Starówki oraz pozostałych miejsc na drogach, gdzie pojawiały się samochody patrolowe i fotoradary.

Podsumowując, podczas weekendowych działań skontrolowano 186 kierujących. W sumie nałożono przy tym 99 mandatów karnych, z czego 55 za przekroczenie dozwolonej prędkości, 21 za nieprawidłowe wyprzedzanie i 4 za jazdę bez zapiętych pasów i fotelików dla dzieci. Dzięki kontrolom policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy i 9 dowodów rejestracyjnych. Tak jak na początku wspomnieliśmy na ulicach miasta i drogach powiatu poruszało się aż 15 nietrzeźwych kierowców.

Warto wspomnieć tutaj o niechlubnym 29-letnim rekordziście, który w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Do tego poruszał się motorowerem... A wszystko to zdarzyło się kilka minut po godzinie 21 w miejscowości Nowa Wieś. Wygląda na to, że najwyższa pora zacząć bardziej szczegółowo kontrolować motorowerzystów.

Wspominaliśmy również o prowadzeniu monitorowania przekraczania dozwolonej prędkości. W ramach podsumowania należy wspomnieć, że przez trzy dni ustawione fotoradary sfotografowały aż 70 pojazdów, których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku! Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi.

Czekamy na kolejne tego typu akcje. Każdy zatrzymany pijany kierowca to prawdopodobnie jedna kolizja o ile nie wypadek mniej. Przy tym warto wspomnieć, że kierowcy popełniają pewien błąd. Z jednej strony próbują sobie pomóc przez radio CB informując, gdzie jest patrol policji, jednak z drugiej strony później wymagają, aby kontrole były skuteczne i pijani kierowcy byli zatrzymywani. Nie będzie to możliwe, jeżeli pijani kierowcy będą wiedzieć wszystko szczegółowo, gdzie obecnie jest patrol. Warto nad tym zastanowić się.

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Nocna akcja Policji w ostatni weekend sierpnia 2008r. ( zdjęć 31 )
Dodano: 2008-09-01 | Fot. 1-21 Mateusz Milanowski, 22-31 Jakub Sawicki
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ elblazanin
  Poniedziałek, 01.09

  straz miejska powinna pilnowac porzadku a nie ganiac za kierowcami ale straznicy to zwykle nieroby zerujace na innych a za lumpow sie nie wezma bo nie ma interesu palanty

 2. 2
  0
  ~ praporszczik
  Poniedziałek, 01.09

  Co robi Kazimierz G., mł. stójkowy - wśród młodzieży policyjnej? A kieszenie od spodni jakoś tak rozepchane? Może już najwyższy na emeryturkę i do jakiejś firmy ochroniarskiej łańcuch na bramie podnosić?

 3. 3
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 02.09

  Na Ogólną nie przejeżdzacie mafio. Macie tyle fotek i video, że galeria El się chowa tumany złodziejskie.

 4. 4
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 02.09

  elblążanin raz krytykujesz milicję raz tych co walczą ze złodziejami w milicji i ich złodziejskich rodzinach. Jesteś nijaki. Straż miejska jest sto razy lepsza i mądrzejsza od policji. Tu nie ma złodziei.

 5. 5
  0
  ~ w
  Poniedziałek, 01.12

  Straż Miejska to typowi kasiarze pana prezydenta. Już tylko zajmują się łupaniem kierowców. Zupełnie niepotrzebna banda nierobów. Wolę jednego policjanta niż czterech strażników teksasu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.