Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Elblążan nie stać na korzystanie z hali

16.07.2008, 13:56:32 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążan nie stać na korzystanie z hali

W planach Centrum Sportowo-Biznesowe miało być miejscem, w którym elblążanie mieli przychodzić całymi rodzinami by uprawiać sport. Po półtora roku od jego otwarcia postanowiliśmy sprawdzić jak rzeczywistość ma się do zamierzeń.

O Centrum Sportowo-Biznesowym pisano i mówiono jeszcze zanim powstały pierwsze fundamenty. Wybudowano nowoczesna halę, która miała być centrum imprez sportowych oraz artystycznych w Elblągu.

Centrum Sportowo-Biznesowe działa od 1 lutego 2007 roku. Jest największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu na Warmii i Mazurach. CS-B jest jednostką budżetową Urzędu Miasta, która ma służyć społeczności lokalnej. Celem jego funkcjonowania jest m.in. stwarzanie elblążanom warunków do uprawiania sportu, organizowanie masowych imprez w tym imprez promujących miasto oraz zapewnienie dogodnych warunków dla firm dla realizacji przedsięwzięć opartych o wysoko zaawansowane technologie w dziedzinie informatyki.

Z informacji znajdujących się na stronie CS-B wynika, że w tym roku w hali odbyły się następujące imprezy: cztery mecze, jeden koncert (zespół Bajm), jedne targi (Wiosenne Targi Informatyczne) oraz Mistrzostwa w Tańcu Towarzyskim i Game Festival. Czy to dużo w ciągu siedmiu miesięcy?

Jak dowiedzieliśmy się od pracowników CS-B, w pozostałym czasie hala jest używana przez Państwową Wyższą Szkołę w Elblągu, Gimnazjum nr 7 oraz dwa czołowe kluby elbląskiej piłki ręcznej: Start Elbląg oraz Techtrans-Darad. A co w weekendy lub w wakacje? Okazuje się, że sala stoi pusta.

Elblążanie korzystają z niej sporadycznie. Być może powodem jest odstraszająca cena wynajmu hali. 60 minut zajęć rekreacyjnych kosztuje 183 zł. Czy stać na to przeciętnego elblążanina?

- Chcieliśmy z kolegami z pracy raz w tygodniu pograć w piłkę nożną – mówi Kamil z Elbląga. - Stwierdziliśmy, że byłby to świetny pomysł na integrację i na poćwiczenie kondycji. W grupie zawsze łatwiej jest się zmobilizować. Lecz gdy Centrum Sportowo-Biznesowe przedstawiło nam swoją ofertę zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Stwierdziliśmy, że nas na to po prostu nie stać.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zniżek na usługi Centrum nie mają nawet firmy działające pod jego dachem.

Zwróciliśmy się o informacje w tej sprawie do Urzędu Miasta, któremu CS-B podlega. - Oni podlegają Urzędowi Miejskiemu tylko merytorycznie. Proszę porozmawiać na ten temat z Dyrektorem CS-B. On jest odpowiedzialny za organizację imprez i za ceny usług. My nie wiemy co się tam dzieje – usłyszeliśmy w Wydziale Sportu UM.

Dyrektor Centrum Sportowo-Biznesowego jest teraz na dwutygodniowym urlopie. W siedzibie Centrum nie udzielono nam żadnych informacji, twierdząc, że wyłącznie Dyrektor jest do tego kompetentny. Gdy wróci porozmawiamy z nim na ten temat.

Przypomnijmy, że budowa Centrum Sportowo-Biznesowego pochłonęła ok. 8 mln euro, w tym środki z funduszu z Phare 2003 oraz krajowego „Programu rozwoju bazy sportowej”. Dzięki tym funduszom wybudowano profesjonalną halę sportowo – biznesową z pełnym zapleczem socjalnym. Na trybunach może zasiąść jednorazowo 2442 widzów. Ponadto hala w pełni przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych i z myślą o nich w obiekcie zostały zainstalowane 2 platformy oraz toalety. Do dyspozycji jest także sprzęt pozwalający na prowadzenie rozgrywek sportowych w piłkę ręczną, piłkę siatkową, piłkę nożną, koszykówkę, tenisa ziemnego, ale także organizację imprez kulturalno-rozrywkowych. Możliwości są ogromne. Wystarczy tylko znaleźć dobrego organizatora by hala tętniła życiem.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ anonim
  Środa, 16.07

  Koncertów w samej hali za malo!!!!!!!!

 2. 2
  0
  ~ cayenne
  Środa, 16.07

  no przecież o to chodziło, żeby było .... i pustkami świeciło..

 3. 3
  0
  ~ anonim
  Środa, 16.07

  Jak widać Elbląg umiera. Jak tak dalej będzie to za rok, dwa, najwyżej pięć nic w tym mieście nie będzie.

 4. 4
  0
  ~ Lejbląg
  Środa, 16.07

  A do tego dołózmy Bramę Tergowa gdzie też się nic nie dzieje, stoi pusta i nawet nie wiadomo czy można na nia wejśc - często w "godzinach pracy" krata na dole zamknięta... No i oczywiście sprawa wadliwego wykończenia wnętrza - duszno, schody i progi niezbyt pewne... Pięknie było otwierać, ale co później? Czy to samo będzie z Modrzewina i repliką Truso?

 5. 5
  0
  ~ b
  Czwartek, 17.07

  no tak... przeciez nie moze parkiet" sie zniszczyc...

 6. 6
  0
  ~ gffg
  Czwartek, 17.07

  Taki sam los będzie czekać budowany właśnie park technologiczny.

 7. 7
  0
  ~ piłka i kasa na siedząco
  Czwartek, 17.07

  Tiaaa, dyrektor na urlopie, ciekawe ile potwornie przepracowany Andrzej G..... tam kasy wyhacza? Niezła fucha, za znikomy wysiłek.... .

 8. 8
  0
  ~ sebo
  Czwartek, 17.07

  stadion byście wybudowali tam zawsze się coś będzie działo ...

 9. 9
  0
  ~ misiek
  Czwartek, 17.07

  Hala stoi pustkami tak ?? Ok w okresie wakacji nic sie nie dzieje ( szkoly maja wolne, a pracownikom CSB takze naleza sie urlopy, EB Start i Techtrans takze maja przerwe). A normalnie hala uzywana jest od godzin 7 do godziny 22 !!. I nie gadajcie ze 180zl to duzo. Owszem na jedna osobę tak, ale hali nie wynajmuje pojedyncza osoba tylko zalozmy grupa 10-15 osob. Co do imprez, zgadzam sie jest ich malo, ale jak sa, to naprawde zorganizowane w miare dobrze.

 10. 10
  0
  ~ Kuba
  Czwartek, 17.07

  hehe..... Bo większość energicznej młodzieży siedzi za granicą... a tu w Elblągu pozostało... młode, leniwe pokolenie, które swój wolny czas spędza przed komputerem. W ten sposób oszczędzają 184 zł

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0562288761139