Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Tramwajowe składowisko przy Bażantarni (fotoreportaż)

08.07.2008, 09:37:50 Rozmiar tekstu: A A A
Tramwajowe składowisko przy Bażantarni (fotoreportaż)

Tak określić można widok, który od lat towarzyszy pętli tramwajowej na ulicy Marymonckiej. Stare zdemontowane szyny, betonowe płyty i drewniane podkłady zalegają tuż przy wjeździe do Bażantarni szpecąc okolicę.

Pętla przy ulicy Marymonckiej należy do jednej z najstarszych w Elblągu. Sama linia tramwajowa prowadząca do kompleksu leśnego jest bardzo ceniona ze względu na stosunkową bliskość Bażantarni. Warto na samym początku wspomnieć, że ongiś sięgała nawet do obecnej Restauracji Myśliwskiej.

- Od lat jeżdżę tramwajem na działkę i od lat widzę tutaj stare tory. Kiedyś było ich mniej, ale z czasem zaczęło ich znowu przybywać i wygląda to tak, jak wygląda. Paskudnie – żaliła się nam właścicielka działki ogrodniczej w Bażantarni.

Samo składowisko nie powinno szkodzić przyrodzie, jednak elblążanom przeszkadza ten mało atrakcyjny krajobraz i to właśnie oni napisali do nas z prośba o interwencję w tej sprawie. Postanowiliśmy więc osobiście obejrzeć okolica pętli przy Marymonckiej. Okazało się, że ogrodzony niewielkim płotkiem teren należy do spółki Tramwaje Elbląskie. Czy jednak fakt posiadania terenu nie zwania od utrzymywania na nim należytego porządku?

W tej sprawie postanowiliśmy zasięgnąć informacji u osoby najbardziej kompetentnej, czyli u dyrektora Tramwajów Elbląskich. - Stare tory składowane przy pętli na Marymonckiej od kilku już lat usuwamy. Będą one stopniowo zabierane z pętli także w kolejnych latach – usłyszeliśmy od dyrektora Bogdana Kalińskiego.

Mamy nadzieję, że stare torowiska zaczną dużo szybciej niż dotychczas i bardziej efektywniej znikać z tego urokliwego terenu, a pętla przy Bażantarni zyska całkiem inne oblicze.

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Pętla tramwajowa przy ulicy Marymonckiej ( zdjęć 18 )
Dodano: 2008-07-07 | Fot. Mateusz Milanowski
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 08.07

  Czyli beda nadal tak skladowane, a dyrektor powiedzial cos na odczepcie sie;P

 2. 2
  0
  ~ El Ninio
  Wtorek, 08.07

  Ich teren - ich sprawa. Działkowcy, niech lepiej pilnują, żeby im marchew dobrze rosła. Znajdźcie im lepsze miejsc na składowanie tego typu złomu podczas przebudowy układu trakcji na zajezdni to pogadamy

 3. 3
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 08.07

  Złomiarze do boju!

 4. 4
  0
  ~ fffffffffffffff
  Środa, 09.07

  A moim zdaniem pętla powinna kończyć się dopiero obok muszli koncertowej. Bo idąc na pieszo od pętli do muszli koncertowej, to ta droga się jakoś tak strasznie dłuży. Że zanim dojdę do lasu, to już

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95195484161377