Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Zrobili porządek ze złomem

14.11.2007, 09:57:46 Rozmiar tekstu: A A A
Zrobili porządek ze złomem

Jak zdążyli już zauważyć nasi czytelnicy, pozostawiony na chodniku przy ul. 1 Maja Opel Vectra, znikł z tego miejsca w poniedziałek. Nasze interwencje w Straży Miejskiej odniosły skutek. Porzucone auto zostało odholowane na specjalny parking.

Samochód, jak informowaliśmy w poprzednich artykułach, stał bezpośrednio za zakazem postoju. Główny problem podczas interwencji Straży Miejskiej polegał na braku możliwości skontaktowania się z właścicielką pojazdu, która ponoć wyjechała za granicę. Natomiast osoba, ż którą funkcjonariusze kontaktowali się w tej sprawie była wciąż nieosiągalna. Dodatkowym kłopotem była karta inwalidzka leżąca na podłodze, która umożliwiała parkowanie w miejscu zakazu postoju. Na szczęście po prawie dwóch miesiącach od chwili zostawienia, auto zostało odholowane.

Jak poinformował nas dyżurny elbląskiej Straży Miejskiej, samochód został odholowany lawetą przez uprawioną do tego firmę na parking strzeżony. Właścicielka Opla, jeśli będzie chciała go odzyskać, będzie musiała wnieść opłatę, za każdy dzień postoju pojazdu na parkingu.

Chodnik przy ul. 1 Maja został więc odblokowany, a piesi, znów mogą swobodnie poruszać się w tym miejscu. Najdziwniejsze jest jednak to, że samochód, który stał tam już od dłuższego czasu, nie spotkał się z żadną interwencją ze strony mieszkańców pobliskich domów. Pamiętajmy, że każdy taki wrak zajmuje miejsce parkingowe lub jak w tym przypadku utrudnia ruch pieszym. Wszelkie tego typu sytuacje należy zgłaszać Straży Miejskiej, bądź do naszej redakcji, np. pisząc na adres redakcja@info.elblag.pl My ze swojej strony możemy zapewnić, że na tej jednej interwencji nie spoczniemy.

Fot. Milan / miejsce, w którym do niedawna „parkował” Opel Vectra

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ poldek
  Środa, 14.11

  O ile wiem, karta parkingowa powinna znajdować się za szybą pojazdu a nie na podłodze, więc nie rozumiem czym polegała trudność. A brak reakcji mieszkańców zapewne bierze się z tego, iż niejednokrotnie interwencje w Straży Miejskiej nie przynosiły skutku w związku z tym szkoda fatygi.

 2. 2
  0
  ~ Śmiech na ulicy 1-go Maja
  Środa, 14.11

  "akcja" przez małe "a" Straży Miejskiej w Elblągu zasługuje na nagłośnienie w "szkle kontaktowym", w "Teleekspresie", w dzienniku "Fakt" albo w jakimś czasopiśmie satyrycznym. Całe szczęście, że ten Opel Vrack - Vectra nie został zaparkowany np. na studzience TP-SA lub Dialogu, gdyż w razie awarii sieci ta część miasta pozbawiona byłaby na dłuższy czas łączności telefonicznej, ponieważ "dzielni strażnicy miejscy" potrzebowali DWA MIESIĄCE na podjęcie decyzji! Swego czasu pokazywano w TVP - strażnika miejskiego w jakiejś dzielnicy Londynu. Strażnik - wątłej postury, młody, energiczny człowiek, miał tzw. łeb na karku - w ciągu dnia spowodował odholowanie na parking strzeżony 86 źle parkujących samochodów! Przyniosło to duże zyski firmie mającej parking strzeżony, która nota - bene dysponowała też lawetami, nie mówiąc o porządku na ulicach w dzielnicy. W naszym Elblągu - ci panowie ze Straży Miejskiej, którzy przez dwa miejsiące nie wiedzieli jaką decyzję podjąć, powinni teraz przeprosić właścicielkę Opla (najlepiej udając się do miejsca za granicą, gdzie ona aktualnie przebywa), a nastepnie winni być skierowani do roznoszenia ulotek reklamowych miejscowych marketów, gdyż jak widać - lubią oni bezproduktywnie jeździć sobie po mieście.

 3. 3
  0
  ~ Elblazanin
  Środa, 14.11

  super akcja strazy miejskiej takiego sukcesu jeszcze nie mieli trzeba pokazac w telewizji jakich dzielnych straznikow ma Elblag

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0690720081329