Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Przed nami III Koncert Festiwalu Organowego

28.05.2024, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przed nami III Koncert Festiwalu Organowego

Przed nami trzeci koncert II Elbląskiego Festiwalu Organowego na który zapraszamy ponownie do kościoła pw. św. Wojciecha. Gościem tego koncertu będzie Tomasz Soczek. Organista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował pod kierunkiem Juliana Gembalskiego i Witolda Zabornego. Kształcił się również u Jaroslava Tůmy na Wydziale Muzycznym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze.

 


Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów organowych, m.in. w Moskwie, Opawie, Łodzi, Fryburgu bryzgowijskim i Brixen. Został dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz laureatem nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej.


Pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Organów i Klawesynu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina i jest organistą karmelitańskiego Sanktuarium św. Józefa Obrońcy Krakowa. Posiada ponadto kwalifikacje tyflopedagogiczne i na co dzień pracuje z uczniami niewidomymi i słabowidzącymi.


Wśród jego zainteresowań szczególne miejsce zajmuje improwizacja organowa. Jest autorem pracy pod tytułem Improwizowane formy muzyki organowej w stylistyce renesansowej i barokowej. Praktyka improwizacji organowej do XVIII wieku w ujęciu historycznym i kognitywnym, którą obronił na katowickiej Uczelni w 2020 roku, uzyskując stopień doktora sztuki. Poza improwizacją, Tomasz Soczek realizuje się twórczo na płaszczyźnie kompozycji, jest pasjonatem i kolekcjonerem fisharmonii, zajmuje się grą na fisharmonii artystycznej (harmonium d’art). Grę na tych dwóch instrumentach – organy i fisharmonia artystyczna -zaprezentuje już w najbliższą niedzielę Tomasz Soczek.

 

Patronat honorowy nad II Elbląskim Festiwalem Organowym objęli Michał Missan – Prezydent Elbląga oraz Jacek Jezierski – Biskup Elbląski.
II Elbląski Festiwal Organowy jest realizowany przy współudziale finansowym  Samorządu Miasta Elbląg, Związku Artystów Wykonawców STOART oraz Funduszu Grantowego Stowarzyszenia ESWIP - program IMPULS.


Partnerami wydarzenia są: Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzewo, Hotel Młyn, Cosinus Elbląg, Reproskan, Elposter, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.


Na koncert zapraszamy 02 czerwca 2024 r. godz. 19.00, kościół pw. św. Wojciecha w Elblągu  ul. Wiejska


Wstęp wolny

 

 

ETK Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3265409469604