Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Jak na Mistrzostwach Europy zaprezentują się tancerze formacji Jantar Elbląg?

23.09.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak na Mistrzostwach Europy zaprezentują się tancerze formacji Jantar Elbląg?
Fot. CSE "Światowid" w Elblągu

Formacja taneczna Jantar Elbląg reprezentująca Elbląski Klubu Tańca „Jantar” intensywnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy Formacji Standardowych w kat. dorośli i młodzież, które odbędą się w Norymbergii w Niemczech. Już w sobotę 24 września rywalizować będą oni o miano najlepszych w Europie.

 

 

Tancerze odbywają ostatnie treningi przed mistrzostwami, podczas których trenerzy Paulina Czyżyk i Piotr Czyżyk dokonują ostatecznych korekt i poprawek. Formacja będzie tańczyć do muzyki kultowego zespołu Queen, a cały program nazywa się Bohemian Rhapsody. Elbląscy kibice mogli go już podziwiać podczas Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych, które odbyły się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, 18 września br. Wtedy to elbląska formacja zdobyła tytuł Mistrzów Polski.
Każda z formacji występujących podczas mistrzostw na prezentację swojego układu tanecznego będzie miała maksimum 6 minut. W tym czasie zawodnicy muszą przywitać się z publicznością, zatańczyć i zaprezentować się jak najlepiej.

 


Na występ formacji składa się wiele technicznych elementów, które powodują, że całość prezentuje się bardzo widowiskowo. Przez większą część występu partnerzy tańczą razem. Elementy najbardziej widowiskowe - podnoszenia, czy partnerowania mogą być prezentowane jedynie w czasie wejścia na parkiet i zejścia z niego formacji. Podczas wykonywania układu tancerze mają jedynie określony czas na to, aby oddalić się od siebie i wykonać dowolną figurę (np. obrót lub inny gest). Jest to najbardziej efektowna część każdego występu.


Mistrzostw Europy Formacji Standardowych w kat. dorośli i młodzież rozpoczynają się w sobotę 24 września o godzinie 10:00. Rywalami Jantara Elbląg będą: Team Libalforte z Belgii, ASC Göttingen 1846 oraz TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg z Niemiec, Sway of Life zespół A i B z Holandii, TSC Schwarz-Gold Wien oraz TSK Juventus Wien z Austrii, Danza Brno oraz Starlet Brno z Czech.
Członkowie formacji: Nikola Knyszyńska, Wiktoria Szymańska, Kinga Sokalska, Julia Fidut, Agnieszka Jankowska, Marianna Karman, Katarzyna Obrębska, Kamila Kurkowska, Justyna Długołęcka, Karol Ledwosiński, Karol Magalski, Krystian Dolegała, Michał Dreger, Paweł Szreder, Marcel Tworkowski, Nikodem Stańczewski, Bartosz Bloch

 


Wszystkie informacje o Mistrzostwach Europy w Norymbergii można znaleźć na stronie Mistrzostw.


Warto również przypomnieć występ Formacji Jantar Elbląg, który zapewnił elbląskim tancerzom tytuł Mistrzów Polski.

 

 

 


Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ en
  Przedwczoraj 20:41

  Czy Czyzyk zajmie sie Elblagiem czy tancami?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1025009155273