Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Za nami II Giełda Winyli i Gadżetów Muzycznych. "Dużo dobrej muzyki, świetna atmosfera w przyjacielskim gronie"

13.06.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami II Giełda Winyli i Gadżetów Muzycznych. "Dużo dobrej muzyki, świetna atmosfera w przyjacielskim gronie"
Fot.Ryszard Biel
Po raz drugi w naszym mieście zorganizowano Giełdę Winyli i Gadżetów Muzycznych. Wydarzenie odbyło się wczoraj, 12 czerwca, w Galerii EL. - Myślimy już o kolejnym spotkaniu jesienią - zapewnia Wojciech Minkiewicz, rzecznik prasowy Galerii EL.
 
Miłośników słuchania muzyki z czarnej płyty czekała wczoraj niemała gratka. W Galerii EL zorganizowano Giełdę Winyli i Gadżetów Muzycznych. Skąd pomysł, aby tego rodzaju wydarzenia zorganizować w Elblągu?
 
- Z inicjatorami giełdy, kolekcjonerami i wystawcami działającymi pod nazwami Winyle Dla Ciebie (Andrzej) i Matta'a Winyl'a (Mateusz) znamy się od kilku lat - opowiadał Wojciech Minkiewicz. - Razem robiliśmy giełdy jeszcze we współpracy z klubem Mjazzga. W ubiegłym roku skontaktowaliśmy się ponownie planując wykorzystać piękną dużą przestrzeń i muzyczne tradycje Galerii EL.
 
Pierwsza edycja Giełdy odbyła się w ubiegłym roku i jak przyznają organizatorzy zgromadziła więcej chętnych niż zakładali. - Sporo osób pytało wówczas o regularność tego wydarzenia - przyznał Wojciech Minkiewicz. - Elbląg nie jest dużym rynkiem i nie ma tak wielu miłośników płyty winylowej jak w dużych aglomeracjach, dlatego częste giełdy nie są planowane.
 
 
Stwierdziliśmy jednak, że spotykanie się choćby dwa razy w roku jest dobrym pomysłem i daje wystarczający odstęp, by zatęsknić za nowymi pozycjami czy przejrzeć swoje własne kolekcje do wystawienia na sprzedaż
 
- zaznaczył Wojciech Minkiewicz.
 
W II Giełdzie Winyli i Gadżetów Muzycznych udział wzięło około 10 wystawców z takich miast jak Płock, Trójmiasto czy Warszawa. - Oczywiście byli także lokalni posiadacze. W sumie było, zakładając bardzo szacunkowo, około 10 - 20 tysięcy płyt, czyli sporo materiału do przejrzenia - stwierdził Wojciech Minkiewicz.
 
 
Ze względu na epidemię, przenoszenie terminu i wybór dnia po wolnym od pracy ostatecznie nie wiedzieliśmy konkretnie czego się spodziewać ze strony wystawców, część się wycofała, bo termin zbiegł się z dużą giełdą w Łodzi, i odwiedzających. Było jednak dużo dobrej muzyki, świetna atmosfera w przyjacielskim gronie i myślimy już o kolejnym spotkaniu jesienią
 
- podkreślił Wojciech Minkiewicz.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Giełda płyt Galeria El ( zdjęć 44 )
Dodano: 2020-06-13 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Tuska
  Sobota, 13.06

  Fannie byloby gdybyscie informowali o tym zanim sie wydazy. Moznaby bylo pojsc wtedy.

 2. 2
  0
  Redakcja
  Sobota, 13.06

  Witamy, Pisaliśmy o tym 4 czerwca: https://www.info.elblag.pl/2,61981,Niebawem-w-Elblagu-Gielda-winyli-Swieto-Muzyki-i-Festiwal-Filmow-Ponizej-Poziomu-.html pozdrawiamy!

 3. 3
  +5
  ~ w
  Sobota, 13.06

  Wystarczy, żeby polityk powiedział, że nie ma obowiązku noszenia maseczek i proszę:) animaseczek,ani odleglości i do tego wszyskie powierzchnie dotykane wielokrotnie. Brawo!

 4. 4
  +2
  ~ wuj onkel
  Sobota, 13.06

  Super sprawa , czekam na jesienną Giełdę . Szacunek dla pań ,ktore odwiedziły wczoraj Galerię . Niby rownouprawnienie , a to rzadkość , nie mówiąc o kobietach ktore kupują sprzęt Hi- Fi. to w ponad 90 % mężczyzni i trzeba uważać , bo zaraz awantura w domu , że przecież CREEK , NAD , czy kolumny podlogowe to absolutnie zbędny wydatek . Może ktoś wyjaśni skąd u kobiet tak male zainteresowanie na powaznie muzyką ?

 5. 5
  +3
  ~ Anna L.
  Sobota, 13.06

  Ludzie bez masek. Poniżej krytyki drodzy organizatorzy!!!!!!!

 6. 6
  +1
  ~ Bob Dylan
  Sobota, 13.06

  winylowa lemingoza

 7. 7
  +2
  ~ Aaabb
  Sobota, 13.06

  A co z maseczkami? Nie widzę stosownych odstępów między osobami bez maseczek. Organizatorzy powinni zadbać o promowanie bezpiecznych zachowań.

 8. 8
  +3
  ~ A maski gdzie.
  Niedziela, 14.06

  Pytam się w sposób jaki zawsze stosuje nasza wybitna zawodniczka w kolarstwie Maja Włoszczowska, gdy różni jej znajomi przesyłają jej zdjęcia ze swoich eskapad rowerowych: "a kask gdzie?", kiedy go nie używali. Stąd moje zmodyfikowane pytanie: a maski gdzie? ; natomiast organizator do ukarania za jawne naruszenie obowiązujących nakazów sanitarnych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.