Środa, 15.07.2020, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Niebawem w Elblągu Giełda winyli, Święto Muzyki i Festiwal Filmów Poniżej Poziomu

04.06.2020, 13:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Niebawem w Elblągu Giełda winyli, Święto Muzyki i Festiwal Filmów Poniżej Poziomu
Fot.Ryszard Biel
Plany Galerii EL na 2020 r. były bogate. Pandemia mocno je zweryfikowała, ale są jednak wydarzenia, z których elblążanie będą mogli skorzystać w czerwcu i lipcu. - Powoli możemy zacząć w miarę normalne działania - mówił dziś (4.06.) podczas konferencji prasowej Wojciech Minkiewicz z Galerii EL.
 
 
Musimy jeszcze zachować pewne obostrzenia, ale chcemy już ruszyć z naszymi działaniami. Część z nich to są wydarzenia, które były planowane w okresie wiosennym, ale nie udało się ich zrealizować. Mniej więcej w tym czasie miała się odbyć w Galerii EL impreza międzynarodowa Biennale. Ona miała połączyć działania artystów z Ameryki Południowej z polskimi artystami. Niestety w związku z pandemią nie mogła się odbyć
 
- stwierdził Wojciech Minkiewicz.
 
- Jej namiastką są wystawione wideo instalacje artystów z Ameryki Południowej. Wystawa nazywa się "Pocztówka z Ameryki Łacińskiej" i można ją zobaczyć od wtorku do soboty między godz. 12.00 a 18.00. To 10 prac artystów z Meksyku, Chile, Ekwadoru oraz z Polski - dodał Maciej Olewniczak, kurator ds. interdyscyplinarnych.- Biennale zostaną zorganizowane w przyszłym roku. Ciekawostką będzie stworzenie czterech murali w Elblągu.
 
12 czerwca odbędzie się druga edycja Giełdy winyli i gadżetów muzycznych. - Na pierwszą edycję przyszło wiele ludzi. W tym roku, ze względu na ewentualne duże zainteresowanie, Giełda odbędzie się w naszej największej przestrzeni - mówi Wojciech Minkiewicz.
 
Elbląskie Święto Muzyki to inicjatywa realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. - Impreza będzie rozciągnięta na kilka miesięcy. Rozpoczęła się w marcu, kiedy odbyły się prezentacje projektów jazzowych - opowiada Wojciech Minkiewicz. - Kolejne działania odbędą się w czerwcu.
 
Co nas czeka? Na 20 czerwca zaplanowano nocny koncert. Wystąpi Tomasz Chyła Quintet. - Planujemy, aby koncert rozpoczął się o godz. 22.00 w nawie głównej. Zależy nam na tym, aby było ciemno, bo chcemy wykorzystać przestrzenie Galerii, które są bardzo charakterystyczne - wyjaśniał Wojciech Minkiewicz. - To wywoła odpowiedni nastrój, który pozwoli rozkoszować się dźwiękiem.
 
Natomiast 21 czerwca, w różnych częściach Starego Miasta odbywać się będą koncerty. - To będą soliści, duety, DJ-e, grupy reprezentujący różne gatunki muzyczne. Będziemy chcieli wypełnić miasto muzyką - zapowiedział Wojciech Minkiewicz. - W ubiegłym roku w tym czasie odbywały się Dni Elbląga i na Starówce było bardzo dużo ludzi. Mamy nadzieję, że tym razem frekwencja również dopisze.
 
Wieczorem, w Galerii EL odbędzie się wielki finał. - Maksymalna liczba muzyków wystąpi na jednej scenie - dodał Wojciech Minkiewicz. - Od pogody będzie zależało, czy będzie to na zewnątrz, czy w środku Galerii EL.
 
26 czerwca miłośnicy fotografii będą mogli wziąć udział w Fotogrze. - Chcemy sprowokować elblążan, aby aktywnie włączali się w działania związane z naszym miastem. Fotogra to gra miejska. Będzie chodziło o to, by osoby, które lubią fotografować pochodziły po mieście i zrobiły zdjęcia na zadane tematy. Zwycięzca otrzyma 500 zł - wyjaśnia Wojciech Minkiewicz.
 
Natomiast dzień później (27 czerwca) odbędzie się finał Festiwalu Filmów Poniżej Poziomu.
 
Tematem tegorocznego Festiwalu Poniżej Poziomu jest "Tu Elbląg". To hasło można zinterpretować w dowolny sposób i użyć dowolnej techniki. Nakłaniamy każdego, by przygotował filmik od 1 do 3 minut. Nie chodzi nam o perfekcję techniczną, ale o pomysł. W skład komisji oceniającej wchodzą Ola Bielka (współtwórczyni studyjnych spotkań w ramach DKF w Światowidzie), Jacek Żukowski (reprezentant Stowarzyszenia Co Jest?, dziennikarz, filmowiec, publicysta) oraz Abelard Giza (standaper, komik). Zwycięzca otrzyma 750 zł. Za zajęcie drugiego miejsca przewidziane jest 500 zł, a za trzecie - 250 zł
 
- wymieniał Wojciech Minkiewicz.
 
Na 11 lipca zaplanowano Jazzbląg, podczas którego wystąpią: Emil Miszk Sonic Syndicate, LXMP, High Definition Quartet. Tego dnia odbędą się również działania towarzyszące i jam session.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Dzony
  Czwartek, 04.06

  Hehe poniżej poziomu to są te imprezy...cały artystyczny Elbląg , miasto festiwali swiatowych

 2. 2
  +2
  ~ Zenek Kapiszon
  Czwartek, 04.06

  Festiwal Filmów Poniżej Poziomu, czyli jak widać można zaprzeczenie czegoś dobrego przekuć na coś....... dobrego.

 3. 3
  0
  ~ XD
  Piątek, 05.06

  dzony ty ***u ***a sie tam znasz

 4. 4
  +1
  ~ disco mjazgo eee
  Piątek, 05.06

  mówiąc krótko, Wojtek sprzedał mjazge po cyklu imprez, zatrudnił się w gakerii el, w sumie te same twarze były i są w mja, klepią za publiczne pieniądze ciągle to samo, więc w sumie nudno się zrobiło, choć początki były ciekawe ;), romanse się chyba pokończyły bo Łyżki i Rafała nie widać, i te literackie, i te rak&rolowe bo cyklu imprez rakomjazgodisco niet, o... życie, pieniążki trzeba zarobić...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.