Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Grafatak 2014 "Nowa Nadzieja" czas zacząć!

21.07.2014, 12:15:33 Rozmiar tekstu: A A A
Grafatak 2014 "Nowa Nadzieja" czas zacząć!

Wzorem ubiegłego, niezwykle udanego pod tym względem roku Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? wraz z klubem Mjazzga kontynuuje serię pojedynków na rysunki GRAFATAK. W tym roku hasłem przewodnim jest "Nowa Nadzieja". Pierwsza edycja, plenerowa, już w piątek 25 lipca od 18:00 przed Ratuszem Staromiejskim.

Grafatak to graficzny pojedynek dwóch rysowników, tworzących w czasie rzeczywistym, "pojedynkujących się" na rysunki na konkretny temat. Temat wybierany jest w dniu imprezy spośród 5-ciu zaproponowanych wcześniej uczestnikom.

Pomysł bitew graficznych zrodził się w 2001 r. w głowie Seana Bono, nowojorskiego malarza i grafika, uczestnika pierwszych bitew. Na świecie podobne eventy cieszą się uznaniem i popularnością - biorą w nim udział już znani artyści, ale i wypływają nowe talenty. Jednak artyści to jedno, najważniejszy jest fakt tworzenia na oczach publiczności, wyjścia ze sztuką poza przyjęte schematy galerii. To publiczność także ma głos decydujący w kwestii zwycięzcy.

Ubiegłoroczny, bardzo udany debiut walk na rysunki nie pozostawił w nas wątpliwości, że i w tym roku powinniśmy kontynuować ten graficzny proceder.

Projekt przewiduje 5 etapów konkursu - dwa w plenerze (lipiec i sierpień) i trzy w klubie Mjazzga. Zwycięzca pierwszego będzie musiał zmierzyć się z nowym przeciwnikiem, wyłonionym wśród zgłoszeń, które już można przesyłać na adres skcojest@gmail.com.

Jeżeli chcielibyście się pokazać, jesteście kreatywni i nie boicie się wyzwań - czym prędzej wyślijcie do nas próbkę swojego talentu i dane kontaktowe. Jest o co walczyć - zwycięzca otrzymuje nagrodę pieniężną. W tym roku jest to 200 zł. a przykład Samirity, która w ubiegłorocznej edycji wygrała 3 pojdynki udowadnia, że może być to znakomite źródło dochodu.

Nowością w tym roku jest specjalna edycja dziecięca Grafataku organizowana podczas wakacyjnych bitew plenerowych. Można więc i należy zabrać ze sobą dzieci, by podglądając zmagania dorosłych uczestników kibicować jednocześnie gorąco swoim pociechą, które za udział zostaną bardzo słodko wynagrodzone.

Wszyscy zgromadzeni w roli obserwatorów w końcowym głosowaniu decydować będą komu przyznać laury pierwszeństwa, a na pierwszy ogień 25 lipca idą uczestnicy EDZIA i EDWARD. Będzie to więc akcent odwiecznej walki o prymat pomiędzy kobietą i mężczyzną. Na całe szczęście w tym przypadku walki bezkrwawej i pełnej pozytywnych emocji.

Muzycznie imprezę okraci DJ Jawor, a w roli konferansjera występować będzie uzależniony od mikrofonu Pan Kierownik.

Zapraszamy serdecznie na pierwszą bitwę GRAFATAK 2014 w piątek 25-07 od godz. 18:00 do 21:00 przed Ratusz Staromiejski.

Więcej informacji na stronach  oraz facebook

Projekt Grafatak został dofinansowany ze środków UM w Elblągu.

 

Organizatorzy
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.93799114227295