Środa, 20.02.2019, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

"Jazz to muzyka wolności i nieograniczonej fantazji" - zobacz fotorelację z "Jazzu dla dzieci"

22.07.2013, 13:06:05 Rozmiar tekstu: A A A
fot. Mirosław Kliński

Festiwal Jazzbląg zadbał w swojej ofercie także o najmłodszych. Wczoraj, w niedzielę 21 lipca, w Galerii El odbył się "Jazz dla dzieci", którego gościem była wokalistka Małgorzata Szmuda – Sycz z zespołem.

Spotkanie z dziećmi w Galerii El obfitowało w muzyczne konkursy i gry, a całość odbywała się w rytmach muzyki jazz, którą kolejny raz zaserwowała Małgorzata Szmuda – Sycz. W ramach Festiwalu Jazzbląg, który odbywał się od środy, 17 lipca, zorganizowano "Jazz dla dzieci", projekt muzyczny mający oczarować najmłodszą publiczność przyjemną, lecz nie banalną melodią, różnorodnością brzmień i zaskakującą dynamiką.

Dzieci mogły posłuchać fragmentów bajek, co sprawiło, że koncert nabrał nastroju słuchowiska. Aktorska interpretacja tekstów, pojawiające się piosenki śpiewane przez kukiełkowych bohaterów, oraz elementy scenografii, nadały programowi charakter przedstawienia. Konect miał na celu zaangażować dzieci do zabawy, zintegrować je, pełnił także funkcję edukacyjną poprzez dobór utworów opartych są na grze skojarzeń i łączących już znane dzieciom pojęcia z nowymi, trudniejszymi słowami.

Zabawa w powtarzanie łatwiejszych fragmentów piosenek, wspólne klaskanie do rytmu, czy zagadki muzyczne, które w trakcie koncertu zaserwowała wokalistka, pomogły w rozwijaniu muzykalności małych słuchaczy.

Celem "Jazzu dla dzieci" jest m.in zaproponowanie muzycznej alternatywy dla oferty ogólnodostępnej na rynku. -  Chcemy zaprzyjaźnić dzieci z nieco ambitniejszą formą muzyczną, obalić mit o tym, "że jazz musi być trudny i niezrozumiały". Chcemy pokazać, że jest ciekawy i wspólnie odkrywać nieograniczoną muzyczną przestrzeń. Uważamy, że im wcześniej młody człowiek dowie się o istnieniu różnych gatunków muzyki, tym lepiej. Nasz projekt nie uda się bez dzieci. A i one na pewno wyjdą z koncertu rozbawione i natchnione jazzem – mówią organizatorzy.

Wczorajszy koncert i reakcja najmłodszej publiczności był dowodem na to, że organizatorzy dołożyli wszelkich starań by zainteresować dzieci. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
 

MK

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Jazz dla dzieci w Galerii El ( zdjęć 20 )
Dodano: 2013-07-22 | fot. Mirosław Kliński
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.