Środa, 20.02.2019, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Klubowy wieczór na Jazzbląg Festiwal 2013

21.07.2013, 13:25:24 Rozmiar tekstu: A A A
Klubowy wieczór na Jazzbląg Festiwal 2013
fot. Mirosław Kliński

Słuchając tych dźwięków nie sposób wysiedzieć w miejscu – to był niewątpliwie jeden z najbardziej gorących koncertów drugiej edycji Festiwalu Jazzbląg. W piątek na scenie wystąpił Club des Belugas z energetyczną Brendą Boykin.

Swing, jazz, funk, latino afro i soul to wszystko złączone razem daje wybuchową kombinację, która od ponad 10 lat porywa słuchaczy na całym świecie. Club Des Belugas rozpoczął swą karierę w 2002 roku nagrywając album "Caviar at 3 a.m." W 2003r. ukazał się ich drugi, zatytułowany "Minority Tunes", album, który zawierał numer jeden na liście German Club Charts "HIp hip chin chin" oraz "Gadda Rio".

W 2006 Club Des Belugas zaskoczył muzyczny świat prawdziwym dziełem zatytułowanym "Apricoo Soul". 12" winyl "Wildcats gotta move" dotarł do 3 miejsca listy German Clun Charts i utrzymywał się w pierwszej dziesiątce przez pół roku. Album zawierał remix "Mambo Italiano" Deana Martina, co było pierwszym światowym, legalnym remixem dzieła Martina, autoryzowanym przez Capitol/EMI jak i również rodzinę samego artysty.

Utwory Club des Belugas były wykorzystywane w kompilacjach ponad 220 razy. Były użyte w reklamach takich firm jak np.: Mercedes-Benz, BMW, Lexus (Toyota), Ford Mondeo, Smart, KIA motors, Campari, Martini, Strenesse, The German National Soccerteam, Kaufhof, Burlington, Unilever, Telekom Germany, Telekom South Korea, IGEDO.

Brenda Boykin to jeden z najbardziej charakterystycznych jazzowych damskich wokali i niezwykle charyzmatyczna osobowość. Każdy jej koncert to żywiołowe show, ma doskonały kontakt zarówno z zespołem (a okiełznać piątkę muzyków nie jest zapewne łatwo), lecz przede wszystkim z publicznością. W 1997 otrzymała nominację do nagrody BAMMIE w kategorii Najlepsza Wokalistka Roku. Wśród swoich inspiracji artystka wymienia przede wszystkim takie postacie jak: Sarah Vaughn, Bobby "Blue" Bland, Nancy Wilson czy Dakota Staton. Z występów na takich imprezach jak Monterey Jazz Festival, Monterey Bay Blues Festival czy San Francisco Blues Festival zbierała niezliczoną ilość pochwał.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z piątkowego koncertu w ramach Festiwalu Jazzbląg autorstwa Mirosława Klińskiego.

 

Beata Branicka
Centrum Sztuki Galeria EL

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Jazzbląg - dzień 3 ( zdjęć 53 )
Dodano: 2013-07-20 | fot. Mirosław Kliński
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.