Sobota, 25.05.2019, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Ciekawi elblążanie - Jerzy Małek

12.06.2011, 09:15:46 Rozmiar tekstu: A A A
Ciekawi elblążanie - Jerzy Małek
Ma trzydzieści trzy lata, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Uważany jest za jednego z najlepszych polskich trębaczy. Założył swój kwintet, może pochwalić się wygranymi na międzynarodowych konkursach, współpracą ze znakomitymi muzykami takimi jak: Michał Urbaniak, Ewa Bem. 

Jest wyjątkowym trębaczem jazzowym. Początki jego przygody z muzyką związane są z grą w orkiestrze dętej, do której zapisał się będąc nastolatkiem. Swoje umiejętności szkolił pod okiem nauczycieli elbląskiej szkoły muzycznej. 

Miłość do muzyki przetrwała i tak też został absolwentem Wydziału  Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach, która kształci najwybitniejszych polskich muzyków. 

W 1996 roku Jerzy Małek zaistniał w świecie trójmiejskiego jazzu. Współpracował wtedy z takimi muzykami jak: Zdzisław Kalinowski, Dominik Bukowski, Adam Żuchowski. Z nimi też, jak czytamy na www.bluesclub.pl, zdobył pierwsze laury na Konkursie Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.

Pierwszy album elblążanina „By Five” został wydany w 2000 roku przez JAZZ FORUM. Jak podaje www.jazzforum.com.pl, album cieszył się dużym zainteresowaniem oraz został pozytywnie oceniony. Rok 2000 był dla niego naprawdę wyjątkowym czasem. Muzyk został bowiem laureatem Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Warto dodać, że otrzymał też tytuł „Nowa nadzieja” w ankiecie Jazz Top skierowanej do czytelników JF.

Należy wspomnieć, że Jerzy Małek pracował nad produkcją płyty „African Lake” z udziałem legendarnego alcisty Gary'ego Bartza. 

Siedem lat temu trębacz zdobył trzecie miejsce na Międzynarodowych Zmaganiach Instrumentów Dętych w Szczecinie, podczas których występowali muzycy z Europy i USA. 

Jak podaje Wikipedia, obecnie występuje z bandem jazzowym jako „Jerzy Małek Quintet” oraz z bardem Markiem Dyjakiem. Co ważne, wspomniana formacja prezentowała się na wielu konkursach i festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Kwintet nie raz zdobył miejsce pierwsze czy też wyróżnienia. 

Warto odwiedzić profil Jerzego Małka na serwisie Myspace - http://www.myspace.com/jerzymalek

***
 „Ciekawi elblążanie” to nowy cykl artykułów w Info Elbląg. Elblążanie, którzy osiągnęli warte uwagi sukcesy, to nie tylko Ryszard Rynkowski czy Dominika Figurska. To szereg innych, równie ciekawych osobowości, które chcemy Wam zaprezentować.
 
 
Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ deo
  Niedziela, 12.06

  Jurek jest kępniewianinem, bo pochodzi z Kępniewa, gm. Markusy! Jurku-Grzegorzu-jesteśmy z Ciebie dumni! Pozdrów mamę!

 2. 2
  +3
  ~ qwer
  Niedziela, 12.06

  o i o to chodzi. Gratuluje Jerzemu i życzę dalszych sukcesów. A ze to co robi jest bliskie moim gustom, to rad bym był, gdyby gościł w naszym mieście także z koncertami.

 3. 3
  +3
  ~ wanda
  Niedziela, 12.06

  Jerzy Małek niestety rzadko koncertuje w Elblągu ,gdzie ukonczył średnią szkolę muzyczną , chyba tylko raz 2 lub 3 lata temu w Galerii El dał świetny koncert ze swoim zespołem . Doskonale sobie radzi na polskiej scenie muzycznej , w początkach kariery zauważył jego talent Jarosław Smietana i z jego zespołem często grywał .Zbliżające się Dni Elbląga powinny także być okazją do zaprezentowania utalentowanych artystów z naszego miasta . Niestety tak się nie dzieje , a szkoda , że nie doceniamy swoich .

 4. 4
  +4
  ~ @
  Poniedziałek, 13.06

  a w komentarzach cisza... nikt go nie zna, nie gra w podrzędnych serialach, nie występuje na okładkach kolorowych gazet... ludzie nie wiedza co pisać :) normalnie kicha :D ;D :)

 5. 5
  +4
  ~ Łukasz23
  Poniedziałek, 13.06

  W takim razie ewentualny artykuł o Dominiku Bukowskim - innym wyjątkowo zdolnym jazzmanie po elbląskiej szkole muzycznej - chyba też nie wzbudzi lawiny komentarzy;-) Tak czy inaczej pisać warto, żeby elblążanie zainteresowali się czymś poza bójkami kibiców, wypadkami, itp (bo takie artykuły są ostatnio najbardziej poczytne).

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.