Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Fontanna przy ul. Władysława IV zmieni się nie do poznania?

06.11.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Fontanna przy ul. Władysława IV zmieni się nie do poznania?
Fot. Paweł Friedrich

Fontanna w Parku Kajki pojawiła się dzięki elblążanom, którzy wybrali tą inwestycję do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Czy to samo czeka fontannę przy ul. Władysława IV?
 


Fontanna w Parku Kajki funkcjonuje od czerwca br. Nowy obiekt powstał w miejscu, w którym kiedyś już znajdowała się fontanna (w latach 1927-1929 zainstalowano tam fontannę z charakterystyczną rzeźbą aniołków).Inwestycja została zrealizowana w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Została wykonana nowa niecka wraz z odpowiednią instalacją, iluminacją, a także monitoringiem. Inwestycja kosztowała w sumie 502 tys. zł.
 


W ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego (okręg 3) zgłoszono projekt dotyczący renowacji fontanny przy ul. Władysława IV. Jakie zmiany miałyby zostać dokonane?
 

 

Wymiana starej hydrauliki, wypełnienie ubytków oraz uszczelnienie niecki i uruchomienie fontanny zagospodarowanie terenu wokół fontanny (nowe ławki i nasadzenia)

 

 

– wymieniono we wniosku.

 Departament Gospodarni Miasta oraz Departament Inwestycji pozytywnie oceniły ten wniosek.
Zarząd Zieleni Miejskiej również nie miał uwag.
 

 

Realizacja wpłynie na wzrost walorów estetycznych oraz komfortu życia mieszkańców osiedla przy ul. Nowowiejskiej/Władysława IV

 

 

– podaje ZZM.

 Jak informuje ZZM miejsce realizacji zadania jest objęte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Obszaru Otoczenia Placu Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.
 

 

Zgodnie z Planem Zagospodarowania należy odbudować i uruchomić nieczynną fontannę zlokalizowaną na terenie ZP2

 

 

– dodaje ZZM.
 

 


Koszt inwestycji oszacowano na 520 tys. zł.

 


Głosowanie na wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 trwa do 9 listopada. Głosy można oddawać elektronicznie - przez stronę internetową: www.budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner. Głosy można również oddawać w sposób tradycyjny, czyli przez papierowe karty do głosowania.
Karty do głosowania można pobrać w punktach lub wydrukować ze strony www.budzetobywatelski.elblag.eu i składać osobiście: w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1 i w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ tężunia
  Poniedziałek, 06.11

  A zróbcie sobie na tej fontannie tężnię sikaną wzoru Małgorzata:):):)

 2. 2
  +8
  ~ T
  Poniedziałek, 06.11

  Pomysł super. Tylko tam bardzo często wiosną i latem jest wieczne pijaństwo okolicznych mieszkańców. I kto upilnuje żeby tam nie poniszczono ja gęsią góre.

 3. 3
  +9
  ~ Jacek.
  Poniedziałek, 06.11

  Bardzo fajny pomysł.!

 4. 4
  +9
  ~ Lawendowa
  Poniedziałek, 06.11

  Bardzo fajny projekt dla okolicy, to jest naprawdę dobry pomysł na upiększenie tego miejsca dla relaksu mieszkańców. Głosujcie proszę w 3 okręgu, inwestycyjne pozycja 4. My też możemy mieć piękną fontannę

 5. 5
  +10
  ~ Ja też tu mieszkam
  Wtorek, 07.11

  Może i nie jest to najpiękniejsza fontanna ale jest. A w Elblągu z tymi fontannami jest cieniutko. Ktoś ją kiedyś wykonał, zainstalował, poszły na to pieniądze. Ktoś inny później zaniedbał, porzucił i tak zostało. Więc warto dać jej drugie życie. Może to będzie dobra wróżba dla innych takich elbląskich zaniedbanych miejsc, placu Wolności, centrum którego nie ma, kolei nad Zalewem Wiślanym itp.

 6. 6
  --7
  ~ Sram na to miasto
  Wtorek, 07.11

  Wielokrotnie zgłaszałem do B.O remont tej fontanny, ale był odrzucone, bo yo ja zgłaszałem. Zgłosił kto inny , oewnie jaki prominentny co ma powiązania w UM i opiszę, jest.

 7. 7
  +4
  ~ Inc
  Wtorek, 07.11

  Bardzo fajne i orzyjazne miejsce do spacerów wspomnianych żuli w nadmiarze nie widzę ... lepiej ratować takie zabytki niż stawiac pseudo teznie nie mające nic wspólnego ze zdrowotnoscia

 8. 8
  +3
  ~ A inne
  Wtorek, 07.11

  W Elblągu jest sporo fontann i czekają na remont.

 9. 9
  +5
  ~ em
  Wtorek, 07.11

  Super, popieram. Głos oddany : )

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1426248550415