Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

„Ponad 45-letnie użytkowanie tego obiektu wymaga podjęcia pilnych działań remontowych”

04.11.2023, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Ponad 45-letnie użytkowanie tego obiektu wymaga podjęcia pilnych działań remontowych”
Fot. AK

Józef Skonieczny apeluje o remont pasażu przy ul. 1 Maja. - „Ponad 45-letnie użytkowanie tego obiektu wymaga podjęcia pilnych działań remontowo- modernizacyjnych – podkreślił elblążaninJeden z wniosków do Budżetu Obywatelskiego (okręg 4) dotyczy pasażu przy ul. 1 Maja. - W centrum naszego miasta przy ul. 1 Maja usytuowany jest pasaż, który powstał w latach 70-tych. Ponad 20 lat temu wyremontowana została ul. 1 Maja, jednak bez schodów i nawierzchni betonowej przylegającej do budynku przy ul. 1 Maja 30-46 w Elblągu – zaznaczył Józef Skonieczny, autor wniosku.

 

 

Obecny stan techniczny, gdzie liczne uskoki płyt betonowych oraz duże ubytki w schodach wykluczają możliwość bezpiecznego ich użytkowania

 

 

– dodał elblążanin.

 


Autor wniosku zwraca uwagę na fakt, że miejsce to nie było remontowane od prawie pół wieku - Ponad 45-letnie użytkowanie tego obiektu wymaga podjęcia pilnych działań remontowo- modernizacyjnych, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa oraz estetyki naszego miasta – stwierdził.
 

 

Dodatkowo przebudowa spowoduje możliwość korzystania z tego miejsca przez osoby starsze czy niepełnosprawne

 

 

– zauważa Józef Skonieczny.Wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez Departament Inwestycji oraz Departament Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji.Inwestycja została wyceniona na 520 tys. zł.
 


Głosowanie na wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 trwa do 9 listopada. Głosy można oddawać elektronicznie - przez stronę internetową: www.budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner. Głosy można również oddawać w sposób tradycyjny, czyli przez papierowe karty do głosowania.

 


Karty do głosowania można pobrać w punktach lub wydrukować ze strony www.budzetobywatelski.elblag.eu i składać osobiście: w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1 i w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Agnieszka Klatt


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ totem
  Sobota, 04.11

  dlaczego właściciel obiektów handlowych nie może wyremontować chodnika na własny koszt?

 2. 2
  +35
  ~ Poiuy
  Sobota, 04.11

  @totem głowy nie dam ale właścicielem większości lokali jest sielanka chodnik pewnie miasta... Poza tym byłeś tam niedawno? Martwa ulica, większość lokali pusta od długiego czasu. Kiepski dojazd, brak miejsc parkingowych i przeniesienie większości sklepów w lepsze miejsca dobiły tą okolicę

 3. 3
  +22
  ~ traktorzysta
  Sobota, 04.11

  Sklep BORYS to olewa ,- skacowany klient przejdzie nawet bagniska , wydmy , góry , lasy , doły aby zakupić swój ukochany napój typu wino Arizona , Generał itd.

 4. 4
  +4
  ~ HEHE
  Niedziela, 05.11

  traktorzysta-oraz MENELOBIANCO oraz chautojaboll

 5. 5
  +5
  ~ menel
  Niedziela, 05.11

  Pasaż jest przejściem zadaszonym.

 6. 6
  +18
  ~ Pamiętajmy o kwietniu 23 !
  Niedziela, 05.11

  1 Maja cała wymaga rewitalizacji, ta ekipa całkowicie doprowadziła do jej unicestwienia, ich wydolność intelektualna, ale i odpowiedzialność, nie są w stanie tego ogarnąć

 7. 7
  +5
  ~ lenem
  Niedziela, 05.11

  Ale pasaż to też bulwar, ciąg pieszy, ciąg handlowy, ciąg spacerowy, deptak, łącznik, aleja itp. Jednocześnie pasaż to też wyznaczona trasa, dróżka, przejście między czymś. Ponadto pasaż to też rodzaj chodu u koni, czy w muzyce rodzaj utworu wirtuozowskiego granego odzielnie w ramach danego dzieła muzycznego.

 8. 8
  +16
  ~ asd
  Niedziela, 05.11

  Remont ulicy 1 Maja byl w roku 1996, przez tyle lat nie zrobiono nic z tymi schodami. Aktualnie to cala 1 Maja wymaga przebudowy i dostosowania do wymogow nowoczesnej i zielonej ulicy.

 9. 9
  +16
  ~ Elblążanin
  Niedziela, 05.11

  Wiele osób przyjezdnych -pyta o centrum Elbląga . I jako mieszkaniec tego miasta co mam odpowiedzieć .PO PROSTU centrum nie ma. i wstyd włodarze.

 10. 10
  +14
  ~ ...
  Niedziela, 05.11

  To że ten "pasaż" wymaga remontu to jest oczywiste , bo wymaga i to od lat. Tyle , że od początku nie był niczym innym niż niechlujną wylewką betonu , bolesną wizualnie i w stosowaniu . Pytanie czemu to ma być realizacja w ramach budżetu obywatelskiego . A zarządcy tego betonowego klocka który swoja obecnością rujnuje estetycznie jedną z centralnych ulic miasta nie mogliby dołożyć choć części wydatku z tym związanego ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4090449810028