Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Jutro na Wyspie Spichrzów rozpocznie się budowa nowoczesnego biurowca Porta Mare

20.09.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jutro na Wyspie Spichrzów rozpocznie się budowa nowoczesnego biurowca Porta Mare

Elbląg jest jednym z miast, które zostały zakwalifikowane do Programu Fabryka Agencji Rozwoju Przemysłu. Dzięki temu na Wyspie Spichrzów powstanie budynek biurowo-usługowy na potrzeby firm sektora nowoczesnych usług biznesowych. W środę, 21 września, o godz. 12.00, rozpocznie się budowa.

 

 

 
Projekt biurowca, opracowywany przez pracownię PAS Projekt, zakłada powstanie budynku składającego się z siedmiu połączonych ze sobą brył o łącznej powierzchni ok. 10 tys.m2., z czego 6 tys. m2 to będą wysokiej klasy biura, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Biurowiec będzie posiadał parking podziemny.
 
 
Jesienią 2019 r. Agencja Rozwoju Przemysłu i Miasto Elbląg podpisało umowę powołującą spółkę Fabryka – Porta Mare, która zrealizuje inwestycję w Elblągu.

 

 

Dziś wiele mówi się o projektach miastotwórczych czyli takich, które oferują dużo więcej niż nowoczesne powierzchnie dla najemców, gdyż niosą korzyść dla miasta i jego mieszkańców. Nasza inwestycja przywróci życie na Wyspę Spichrzów. W średniowieczu był to obszar, który stanowił gospodarcze zaplecze miasta. Na wyspie lokowano urządzenia konieczne do obsługi dalekosiężnego handlu, portu, stoczni, a także warsztaty rzemieślnicze i spichrze. Chcemy, by kompleks „Porta Mare” przywrócił znaczenie tej części miasta i stał się jego gospodarczym sercem

 

– przekonuje Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP Sp. z o.o.Wykonawcą inwestycji będzie firma F.B.I. Tasbud SA. Wiceprezes zarządu i dyrektor  generalny F.B.I. TASBUD S.A. Andrzej Czapczuk  podkreśla, że  Porta Mare to jeden z najważniejszych obiektów powstających obecnie w Elblągu.

 

 

Ma on także kluczowe znaczenie dla całego regionu, wyznaczając trendy i kierunek rozwoju dla przyszłych inwestycji. Jestem także przekonany że inwestycja ta znacząco uzupełni potencjał Elbląga płynący z uruchomienia Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Przy budowie wykorzystane zostaną elementy prefabrykowane, które skutecznie przyśpieszą prace, ale także – zgodnie z współczesnymi trendami – przyczynią się do zmniejszenia wpływu biurowca na środowisko naturalne

 

– mówi dr inż. Andrzej Czapczuk, wiceprezes zarządu i dyrektor  generalny F.B.I. TASBUD S.A.Elbląg jest drugą, po Stalowej Woli, lokalizacją, w której ruszy budowa nowoczesnego biurowca.

 

 

W średniowieczu Wyspa Spichrzów stanowiła gospodarcze zaplecze Elbląga. Teraz, dzięki Agencji Rozwoju Przemysłu obiekt ponownie będzie przyciągał inwestorów do naszego regionu

 

– zaznaczył Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --20
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 20.09

  Pan Prezydent Elbląga winien koniecznie stworzyć miejsce pracy dla ludzi, szczególnie młodych, a nie kolejne biurowce !!!!

 2. 2
  --10
  ~ elblążanin
  Wtorek, 20.09

  Biurowce nikogo nie interesują !

 3. 3
  +30
  ~ Mieszkaniec
  Wtorek, 20.09

  Ja mam wrażenie, że niektórzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Tego nie buduje Elbląg ani prezydent a rzadowa spółka PIS. Skończcie na wszystko jazgotać i krytykować. Nie budują źle, budują źle. Typowo polskie.

 4. 4
  +10
  ~ nie_ma_czasow
  Wtorek, 20.09

  W koncu moze pojawia sie jakies dobrze platne miejsca pracy dla ludzi z okolicy, a niektorzy placza. Co maja wszyscy robic w stolarskim ciemnogrodzie za grosze?

 5. 5
  --9
  ~ Rety
  Wtorek, 20.09

  Wszystko jutro a co dziś. Non stop obietnica.

 6. 6
  +7
  ~ Do elblazanin
  Wtorek, 20.09

  A co cie interesuje darmowe pifko i kielbaski?

 7. 7
  --11
  ~ obserwator elblaga
  Wtorek, 20.09

  Baju baju bedziemy w raju

 8. 8
  +9
  ~ roman
  Wtorek, 20.09

  Fajny ten biurowiec i to jutro budowa! jak skończą budować to chętnie tam pójde może za 2 lata

 9. 9
  +6
  ~ "za" czy "przeciw" - okrakiem?
  Wtorek, 20.09

  A niejaki Witold Wróblewski prezydent Elbląga (główne hasło roku szkolnego) gniewa się na ten budynek czy jest "za"? Jako że aktualnie jest to narzędzie niebezpieczne , RM powinna zabronić stosowania taczek na budowie, bo jakiś wielbiciel mógłby taki pojazd skierować w pobliże fotela.

 10. 10
  --4
  ~ benia
  Wtorek, 20.09

  Czarno widze funkcjonowanie tych budynkow, chyba ze stanie sie cud i Elblag zacznie sie rozwijac , a nie zwijac. Do tego potrzebny jest wlodarz,ktory bedzie dbal wylacznie o interesy Elblaga,nie Olsztyna oraz bedzie chcial sciagnac inwestorow,ktorzy stworzyliby miejsca pracy. Po zniszczeniu Elblaga i doprowadzeniu go do rangi miasteczka/ niedlugo bedzie mial mniej niz 100tys.mieszkancow/, ciezko bedzie przywrocic mu swietnosc ,kiedy byl wojewodztwem. Na dzien dzisiejszy funkcjonuje towarzystwo wzajemnej adoracji i prywata Elblag sie nie liczy. Zal mi ,ze jeszcze 20 lat temu na starowce bylo mnostwo mlodych ludzi i tetnila ona zyciem.. Teraz cisza. Zostali uczniowie,emeryci i urzednicy. Po maturze wiekszosc wyjezdza, ze wzgledu na brak przyszlosci. rozwoju.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.128634929657