Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa biurowca na Wyspie Spichrzów

05.08.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa biurowca na Wyspie Spichrzów

O planach budowy nowoczesnego biurowca na Wyspie Spichrzów informowano już w 2019 r. Inwestycja nabiera tempa. Budowa rozpocznie się jeszcze we wrześniu br.
 

 

Elbląg jest jednym z miast, które zostały zakwalifikowane do Programu Fabryka Agencji Rozwoju Przemysłu. Dzięki temu na Wyspie Spichrzów powstanie budynek biurowo-usługowy na potrzeby firm sektora nowoczesnych usług biznesowych.


 

Projekt biurowca, opracowywany przez pracownię PAS Projekt, zakłada powstanie budynku składającego się z siedmiu połączonych ze sobą brył o łącznej powierzchni ok. 10 tys.m2., z czego 6 tys. m2 to będą wysokiej klasy biura, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Biurowiec będzie posiadał parking podziemny.
 

 

Jesienią 2019 r. Agencja Rozwoju Przemysłu i Miasto Elbląg podpisało umowę powołującą spółkę Fabryka – Porta Mare, która zrealizuje inwestycję w Elblągu.
 

Obecnie inwestycja nabiera tempa. Znamy już termin rozpoczęcia budowy.

 

 

Powstanie nowego biurowca  w Elblągu coraz bliżej. Oficjalne rozpoczęcie budowy już 21 września 2022 r.  Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji  projektowo-kosztorysowej inwestycji

 

- stwierdził Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.Wiceminister zaznaczył, że biurowiec ma na celu przyciągnięcie do Elbląga inwestorów. - Porta Mare to ponad 6 tys. m² powierzchni biurowej, handlowo-usługowej i przeznaczonej pod działalność aparthoteli – stwierdził Andrzej Śliwka. - Dzięki zaangażowaniu Skarbu Państwa na mapie Elbląga pojawi się przestrzeń, która będzie zachęcać przedsiębiorców do inwestowania na terenie miasta.

 

 

W średniowieczu Wyspa Spichrzów stanowiła gospodarcze zaplecze Elbląga. Teraz, dzięki Agencji Rozwoju Przemysłu obiekt ponownie będzie przyciągał inwestorów do naszego regionu

 

– dodał Andrzej Śliwka.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Do_pomorskiego
  Piątek, 05.08

  Jak zwykle. Gdyby nie rząd centralny to Wyspa nadal leżałaby odłogiem, bo wg władz Elbląga "nie da się". To powinno być chyba motto obecnie rządzących miastem. A taki Wróbel potem przyjdzie i powie, że rząd olewa Elbląg z powodów politycznych i nic nam nie daje. Niestety motłoch taką gadkę kupuje.

 2. 2
  --2
  ~ Xxo
  Piątek, 05.08

  Będzie najdroższy biurowiec w Elblągu, skończy się jak wszystkie inwestycje państwa, kolesiostwo i ustawione przetargi, prezes będzie z nadania i tylko spółki powiązane z rządem będą tam wynajmowały powierzchnię, w Elblągu jest w tym momencie koło 10.000 M2 powierzchni do wynajęcia i chcą dodać kolejne, biedronka już się cieszy....

 3. 3
  --20
  ~ jarosław
  Piątek, 05.08

  Wystarczyły częstsze ostatnio wizyty w Elblągu pana posła Leonarda Krasulskiego i wiele spraw ruszyło z miejsca. Nie wiem wobec tego czemu elbląski PiS na 1 Maja 2 tak zapiera sie przed wysunieciem jego kandydatury na prezydenta Elblaga lansując swoich radnych ,bez żadnego doswiadczenia polityczno - administracyjnego . Czyżby personalne rozgrywki trwają nadal .?

 4. 4
  +3
  ~ obserwator elblaga
  Sobota, 06.08

  Oby nie bylo jak z Cpk

 5. 5
  +10
  ~ Do_jaroslaw
  Sobota, 06.08

  Weź ty się buraku nie kompromituj, przecież Krasulski nie wie co się dzieje na świecie. Jest w wieku egzystencjonalnym, a ty pier**lisz, ze to jego zasługa. Puknij się w ten pusty łeb!

 6. 6
  --1
  ~ kjm
  Sobota, 06.08

  Aktywny jakiś ten pan Śliwka, a to "przywiózł" pieniądze dla Olimpii, a to "znalazł" pieniądze na port / kwota 100 mln zł jakoś tak znajomo brzmi, czy to nie pieniądze które nam się wcześniej należały?/. No i obecna budowa biurowca, tylko sam budynek inwestorów panie Śliwka nie przyciągnie. Czyli to jest ten kandydat PiS-u na urząd prezydenta Elbląga?

 7. 7
  0
  ~ Kompot
  Sobota, 06.08

  Spokojnie. Wpadnie nie do Elbląga a do mnie.

 8. 8
  +3
  ~ lucyna
  Sobota, 06.08

  Tylko kilka tygodni brakuje do obiecanego przez PiS terminu rozpoczęcia budowy , więc łatwo rozliczyć obiecanki .

 9. 9
  +1
  ~ dziadek
  Sobota, 06.08

  do - do jarosław -Weź ty się buraku nie kompromituj, , . Puknij się w ten pusty łeb! Naucz się czytać ze zrozumieniem proste teksty.

 10. 10
  +1
  ~ 123
  Niedziela, 07.08

  Inwestycja bez biznesplanu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1780161857605