Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa biurowca na Wyspie Spichrzów

05.08.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa biurowca na Wyspie Spichrzów

O planach budowy nowoczesnego biurowca na Wyspie Spichrzów informowano już w 2019 r. Inwestycja nabiera tempa. Budowa rozpocznie się jeszcze we wrześniu br.
 

 

Elbląg jest jednym z miast, które zostały zakwalifikowane do Programu Fabryka Agencji Rozwoju Przemysłu. Dzięki temu na Wyspie Spichrzów powstanie budynek biurowo-usługowy na potrzeby firm sektora nowoczesnych usług biznesowych.


 

Projekt biurowca, opracowywany przez pracownię PAS Projekt, zakłada powstanie budynku składającego się z siedmiu połączonych ze sobą brył o łącznej powierzchni ok. 10 tys.m2., z czego 6 tys. m2 to będą wysokiej klasy biura, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Biurowiec będzie posiadał parking podziemny.
 

 

Jesienią 2019 r. Agencja Rozwoju Przemysłu i Miasto Elbląg podpisało umowę powołującą spółkę Fabryka – Porta Mare, która zrealizuje inwestycję w Elblągu.
 

Obecnie inwestycja nabiera tempa. Znamy już termin rozpoczęcia budowy.

 

 

Powstanie nowego biurowca  w Elblągu coraz bliżej. Oficjalne rozpoczęcie budowy już 21 września 2022 r.  Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji  projektowo-kosztorysowej inwestycji

 

- stwierdził Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.Wiceminister zaznaczył, że biurowiec ma na celu przyciągnięcie do Elbląga inwestorów. - Porta Mare to ponad 6 tys. m² powierzchni biurowej, handlowo-usługowej i przeznaczonej pod działalność aparthoteli – stwierdził Andrzej Śliwka. - Dzięki zaangażowaniu Skarbu Państwa na mapie Elbląga pojawi się przestrzeń, która będzie zachęcać przedsiębiorców do inwestowania na terenie miasta.

 

 

W średniowieczu Wyspa Spichrzów stanowiła gospodarcze zaplecze Elbląga. Teraz, dzięki Agencji Rozwoju Przemysłu obiekt ponownie będzie przyciągał inwestorów do naszego regionu

 

– dodał Andrzej Śliwka.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Do_pomorskiego
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.08

  Jak zwykle. Gdyby nie rząd centralny to Wyspa nadal leżałaby odłogiem, bo wg władz Elbląga "nie da się". To powinno być chyba motto obecnie rządzących miastem. A taki Wróbel potem przyjdzie i powie, że rząd olewa Elbląg z powodów politycznych i nic nam nie daje. Niestety motłoch taką gadkę kupuje.

 2. 2
  --2
  ~ Xxo
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.08

  Będzie najdroższy biurowiec w Elblągu, skończy się jak wszystkie inwestycje państwa, kolesiostwo i ustawione przetargi, prezes będzie z nadania i tylko spółki powiązane z rządem będą tam wynajmowały powierzchnię, w Elblągu jest w tym momencie koło 10.000 M2 powierzchni do wynajęcia i chcą dodać kolejne, biedronka już się cieszy....

 3. 3
  --19
  ~ jarosław
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.08

  Wystarczyły częstsze ostatnio wizyty w Elblągu pana posła Leonarda Krasulskiego i wiele spraw ruszyło z miejsca. Nie wiem wobec tego czemu elbląski PiS na 1 Maja 2 tak zapiera sie przed wysunieciem jego kandydatury na prezydenta Elblaga lansując swoich radnych ,bez żadnego doswiadczenia polityczno - administracyjnego . Czyżby personalne rozgrywki trwają nadal .?

 4. 4
  +3
  ~ obserwator elblaga
  Ponad tydzień temu, Sobota, 06.08

  Oby nie bylo jak z Cpk

 5. 5
  +10
  ~ Do_jaroslaw
  Ponad tydzień temu, Sobota, 06.08

  Weź ty się buraku nie kompromituj, przecież Krasulski nie wie co się dzieje na świecie. Jest w wieku egzystencjonalnym, a ty pier**lisz, ze to jego zasługa. Puknij się w ten pusty łeb!

 6. 6
  --1
  ~ kjm
  Ponad tydzień temu, Sobota, 06.08

  Aktywny jakiś ten pan Śliwka, a to "przywiózł" pieniądze dla Olimpii, a to "znalazł" pieniądze na port / kwota 100 mln zł jakoś tak znajomo brzmi, czy to nie pieniądze które nam się wcześniej należały?/. No i obecna budowa biurowca, tylko sam budynek inwestorów panie Śliwka nie przyciągnie. Czyli to jest ten kandydat PiS-u na urząd prezydenta Elbląga?

 7. 7
  0
  ~ Kompot
  Ponad tydzień temu, Sobota, 06.08

  Spokojnie. Wpadnie nie do Elbląga a do mnie.

 8. 8
  +3
  ~ lucyna
  Ponad tydzień temu, Sobota, 06.08

  Tylko kilka tygodni brakuje do obiecanego przez PiS terminu rozpoczęcia budowy , więc łatwo rozliczyć obiecanki .

 9. 9
  +1
  ~ dziadek
  Ponad tydzień temu, Sobota, 06.08

  do - do jarosław -Weź ty się buraku nie kompromituj, , . Puknij się w ten pusty łeb! Naucz się czytać ze zrozumieniem proste teksty.

 10. 10
  +1
  ~ 123
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 07.08

  Inwestycja bez biznesplanu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6141610145569