Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Wybrano wykonawcę DK 22. Kiedy pojedziemy nową drogą do Malborka?

12.08.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wybrano wykonawcę DK 22. Kiedy pojedziemy nową drogą do Malborka?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. GDDKiA)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wczoraj (11.08.) wykonawcę rozbudowy DK22 w okolicy Królewa Malborskiego. - Roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych – podaje GDDKiA.

 


Jak poinformowało GDDKiA przyszłe prace budowlane gruntownie zmienią ponad 10-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 22 pomiędzy Królewem Malborskim a granicą woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskim.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm NDI (lider) i NDI Sopot (partner), które wyceniło prace na ok. 175 mln 640 tys. zł.

 

 

Trasa zyska nową nawierzchnię przystosowaną do ruchu ciężkich pojazdów, ale również ścieżkę pieszo-rowerową. Roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych

 

– zapewnia  GDDKiA.


Jaki zakres prac zostanie wykonany? - Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi oraz dostosowanie parametrów do wymaganej klasy technicznej – m.in. poprzez przystosowanie nawierzchni do obciążeń do 11,5 t/oś. - podaje GDDKiA. - Rozbudowa obejmie ok. 10,2 km drogi krajowej od granic administracyjnych Malborka do granicy województwa pomorskiego z warmińsko-mazurskim.

 

 

Na trasie zostaną przebudowane skrzyżowania, skorygowane łuki poziome, spadki poprzeczne, przebudowany system odwodnienia i zbiorników retencyjnych. Ponadto zostaną przebudowane przepusty pod drogą krajową. Z zakresu prac wyłączono wcześniej przebudowane skrzyżowanie z drogą do lotniska w Królewie Malborskim

 

– wyjaśnia GDDKiA.

 

Dodatkowo na całej długości odcinka zostanie zbudowana lub przebudowana ścieżka pieszo-rowerowa wraz z miejscem postoju oraz kanał technologiczny. Prace budowlane przewidują również przebudowę kolidującej z inwestycją infrastrukturą techniczną.

 

 

Inwestycja przyczyni się do zwiększenia przepustowości układu drogowego oraz poprawy bezpieczeństwa (m.in. poprzez rozdzielenie ruchu kołowego, rowerowego i pieszego). Rozbudowa pozytywnie wpłynie również na jakość życia mieszkańców i środowisko naturalne, m.in. dzięki obniżeniu poziomu hałasu, drgań oraz redukcję ilości zanieczyszczeń emitowanych przez transport

 

– podkreśla GDDKiA.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Żenada
  Piątek, 12.08

  Tak budujcie długo w olsztynie. I byle jak.

 2. 2
  +3
  ~ Mad
  Piątek, 12.08

  Jak wynika z treści, wygląda, ze nie będzie to drga w standardzie 2+1, co oznacza, że tylko odnowiona zostanie nawierzchnia. Chyba, że po prostu o tym nie napisano.

 3. 3
  +9
  ~ kkk
  Piątek, 12.08

  Nową drogą to pojedziemy za jakieś 10 lat, bo to jedynie poprawa DK 22 o dł. 10,2 km i to w woj. pomorskim. A co z przebudową drogi od Elbląga do granicy województw?

 4. 4
  +1
  ~ ff11
  Sobota, 13.08

  To "Pomorskie", a bagienne, olszczyńskie województwo wyremontuje resztę drogi?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0566861629486