Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Umowa z wykonawcą projektu podpisana. Kiedy ruszy przebudowa DK 22 z Elbląga do Fiszewa?

17.02.2022, 11:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Umowa z wykonawcą projektu podpisana. Kiedy ruszy przebudowa DK 22 z Elbląga do Fiszewa?
Fot. archiwum redakcji

Pełna ostrych zakrętów droga krajowa 22, na odcinku Elbląg - Fiszewo jest jedną z niebezpieczniejszych w naszym regionie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie zamierza ją przebudować do 2026 roku. Na razie podpisała umowę z gdańską firmą Europrojekt na wykonanie projektu inwestycji. 

 

Na przebudowę tego odcinka DK22 kierowcy czekają od lat. Na jakim etapie inwestycja jest obecnie? Po niemal roku oczekiwania - przetarg został ogłoszony w marcu ubiegłego roku - udało się zakończyć postępowanie w sprawie wykonia dokumentacji projektowej rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Fiszewo-Jegłownik i Jegłownik-Elbląg wraz z budową obwodnicy Jegłownik. Do przetargu stanęły cztery firmy. Inwestor już w lipcu powiadomił o wyborze najkorzystniejszej oferty, tej złożonej przez Europrojekt z Gdańska. Jednak po tym, gdy pozostali uczestnicy przetargu odwołali się od decyzji, a Krajowa Izba Odwoławcza ją unieważniła, GDDKiA musiała ponownie dokonać oceny wszystkich wniosków. 

 

Podpisaliśmy umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy DK22 na odcinku Fiszewo - Elbląg. Wykonawcą zadania została firma Europrojekt Gdańsk. Wartość umowy to 5,6 mln zł. Zamówienie obejmuje wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla: rozbudowy DK 22 na odcinku Fiszewo - Jegłownik o długości ok. 5 km oraz rozbudowy DK 22 na odcinku Jegłownik - Elbląg o długości ok. 3,5 km. Umowa obejmuje również wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Jegłownika w ciągu DK 22. Wykonawca na realizację zadania ma 29 miesięcy

- informuje Karol Głębocki, Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDKiA Oddział w Olsztynie.

 

Inwestor planuje, że prace rusza w 2024 roku. Przebudowa obu odcinków: Fiszewo - Jegłownik i Jegłownik - Elbląg miałaby się zakończyć w 2026 roku. W ramach tego przedsięwzięcia planowana jest również budowa obwodnicy, termin jej realizacji przewidziany jest na lata 2024 - 2028.

 

Krótka, ale bardzo kręta trasa z Elbląga do Fiszewa cieszy się wśród kierowców złą sławą. Wielokrotnie dochodziło w tym miejscu do wypadków, również śmiertelnych. Po przebudowie odcinek ten ma być bezpieczniejszy. 

 

Jednym z celów inwestycji jest poprawa warunków ruchu na tym odcinku, zarówno dla ruchu tranzytowego jak i lokalnego. Poprawie ulegnie również bezpieczeństwo pieszych dzięki budowie chodników i zatok autobusowych. Realizacja inwestycji pozwoli na dostosowanie DK22 do nośności 11,5 tony na oś i poprawę geometrii drogi

- dodaje Karol Głębocki. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ om
  Środa, 16.02

  ...i znowu...ble ble ble.

 2. 2
  0
  ~ Baska
  Czwartek, 17.02

  He he za 20 lat wybudują może.... Znowu ręce pełne roboty strażacy tam mają i ręce zacierają

 3. 3
  0
  ~ Truso
  Czwartek, 17.02

  Jak olsztynkowo coś zrobi to będzie git.

 4. 4
  +2
  ~ kjm
  Czwartek, 17.02

  No i co panie wicewojewodo Opaczewski z pańskim zaangażowaniem w rozwój regionu elbląskiego / przecież DK22 jest jej elementem /? Tylko nie mów pan że GDDKiA nie podlega pod pana? Czyż DK22 nie miała być przebudowana w 2023 roku? To teraz w 2026 a w zasadzie / obwodnica Jegłownika / w 2028 roku? Zmiany, zmiany, zmiany ...

 5. 5
  +3
  ~ bezRadny
  Czwartek, 17.02

  Panie wicewojewodo niech pan powalczy o ekspresówkę S22 od Elbląga do Starogardu Gdańskiego;)

 6. 6
  --2
  ~ DTM
  Czwartek, 17.02

  Taka ładna droga była eliminowała niedzielne miernoty , dla takich to i autostrada jest za wąska .

 7. 7
  0
  ~ jampol
  Czwartek, 17.02

  w takiej konfiguracji to ona nie powstanie napewno !! ale Fiszewo - Jegłownik i Fiszewo -Elbląg to być może ?!

 8. 8
  0
  ~ Vos 7373
  Piątek, 18.02

  Zamiast wybudować s22 to zbudują jakieś g##no 2+1. To się PiS nie poPiSał !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1636409759521