Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Teren po pawilonach sprzedany. Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa nowej nieruchomości

19.07.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Teren po pawilonach sprzedany. Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa nowej nieruchomości

Działką na rogu  ul. Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich zainteresowanych było siedem firm. Ostatecznie teren został sprzedany za 400 tys. zł. - Nabywca nieruchomości zobowiązany jest do rozpoczęcia zabudowy w terminie do dnia 31 grudnia 2024 r. - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.


Cena wywoławcza działki wynosiła 140 tys. zł.  - Najwyższa cena zaoferowana netto wyniosła 400 tys. zł. Nieruchomość wylicytował Miernik Development – podał Łukasz Mierzejewski.


Co zgodnie z planem zagospodarowania może znajdować się na tej działce? - Nieruchomość leży na obszarze, dla którego obowiązują ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Śródmieście - Północ w Elblągu (uchwała Nr XIX/393/2008 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 18 grudnia 2008 r.) - informuje Łukasz Mierzejewski.

 

Przedmiotowa nieruchomość położona jest w jednostce planu MWu7, z podstawowym przeznaczeniem - zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna wraz z nieuciążliwymi usługami o charakterze lokalnym w zakresie: handlu detalicznego, administracji, biur i gabinetów

– dodał Łukasz Mierzejewski.Co zostanie wybudowane na tej działce? - Gmina Miasto Elbląg nie ma takiej wiedzy – przyznał Łukasz Mierzejewski. - Nieruchomość ma być zabudowana zgodnie z obowiązującym na tym terenie miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
 

Budowa ma rozpocząć się najpóźniej za dwa lata. 

Nabywca nieruchomości zobowiązany jest do rozpoczęcia zabudowy w terminie do dnia 31 grudnia 2024 r. i zakończenia zabudowy w terminie do dnia 31 grudnia 2026 r. Za rozpoczęcie zabudowy uważa się wybudowanie fundamentów, a za zakończenie zabudowy wybudowanie budynku w stanie surowym zamkniętym wraz z elewacjami

– wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.

 

 

 

 

ortofotomapa/UM Elbląg

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ anatol
  Wtorek, 19.07

  podobna działka jest od 2 lat niezagospodarowana na ul. Kościuszki rog Bema . Ponoć Miasto potrzebuje pieniędzy ,ale zbytnio się nie wysila ,by je zarobić . Zarówno ta dzialka jak i wielohektarowa na ul. Lęczyckiej przed jednostka wojskową ,są w gestii ZBK . Czemu prezydent Nowak nie zauważa pieniędzy lezących na ulicy trzeba ,by go zapytać .

 2. 2
  +1
  ~ Gosc
  Środa, 20.07

  To gdzie teraz będzie parkowała szlachta? Na chodnikach?

 3. 3
  0
  ~ ell
  Czwartek, 21.07

  i znowu betonujemy jedyną wolną przestrzeń, gdzie powinna być zieleń i miejsca parkingowe,

 4. 4
  0
  ~ Mariusz
  Piątek, 22.07

  Z pewnością planowana nieruchomść będzie dołączona do istniejącej kanalizacji burzowej. Problem zalewania ul. Słoneczna, Kosynierów i Zielona zamiast zostać rozwiązany to będzie jeszcze bardziej dokuczliwy. Dziękujemy urzędnikom za podejmowanie takich decyzji.

 5. 5
  0
  ~ Lusia
  Piątek, 22.07

  Sprzedają,ale niewiele robią.Czyny a nie słowa się liczą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0798170566559