Czwartek, 1.12.2022, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Budowa przy ul. Węgrowskiej. Czytelnik: Czy wiadomo już, co tu powstanie?

03.05.2022, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budowa przy ul. Węgrowskiej. Czytelnik: Czy wiadomo już, co tu powstanie?
Fot. Redakcja

Na ulicy Węgrowskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Płk. Dąbka trwają prace budowlane. - Ciekaw jestem co w tym miejscu powstanie. W okolicy mamy centrum handlowe i sklepy znanych sieci. Czego tu jeszcze brakuje - zastanawia się Czytelnik info.elblag.pl.

 

Nieruchomość przy ul. Węgrowskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Płk. Dąbka, jest jedną z ostatnich niezabudowanych w tej okolicy. W 2020 roku Miasto teren o łącznej powierzchni 1400 m2 (to dwie działki) oddało inwestorowi w użytkowanie wieczyste. Cena wywoławcza uzbrojonej nieruchomości wyniosła 376 tysięcy (plus VAT). Do przetargu stanęło dwóch oferentów. Ostatecznie wygrał ten, który zaproponował za działki blisko 380 tys. zł. Uzyskał on prawo do użytkowania wieczystego nieruchomości przez okres 40 lat.

 

Inwestor, zgodnie z umową podpisaną z miastem, został zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji do końca 2022 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2025 roku. Pod koniec 2021 roku uzyskał on pozwolenie na budowę. Niedawno ruszyły prace budowlane i wszystko wskazuje na to, że nowy obiekt powstanie przy ul. Węgrowskiej jeszcze w tym roku. 

 

Teren przy ul. Węgrowskiej nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Jednak zgodnie z decyzją prezydenta o warunkach zabudowy może tu powstać dwukondygnacyjny budynek handlowo-usługowy. Elblążanie zastanawiali się, co powstanie w tym miejscu. Niektórzy stawiali na to, że teren zajmie kolejna ze znanych sieci (w okolicy funkcjonuje już Biedronka, Lidl i Centrum Handlowe Ogrody). 

 

Teren został ogrodzony już jakiś czas temu. Widać, że prace idą pełną parą. Czy wiadomo już, co konkretnie powstanie w tym miejscu

 

- pyta zaciekawiony Czytelnik info.elblag.pl.

 

Budowa nowe obiektu idzie pełną parą, więc rozwiązanie zagadki nie jest trudne. 

 

To nie jest tajemnica. W miejscu tym powstaje budynek handlowo - usługowy ze stacją kontroli pojazdów. O szczegółach tej inwestycji chciałbym jednak poinformować na dalszym etapie prac

 

- mówi Piotr Seweryński, inwestor, właściciel Auto-Kompleks.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. redakcja


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --14
  ~ Brakuje
  Sobota, 23.04

  Decathlonu.

 2. 2
  --26
  ~ Ktos
  Sobota, 23.04

  Oczywiście że brakuje Decathlonu ale nasz Prezydent raczej z tych co czekają na inwestora niż sam go poszuka.

 3. 3
  +27
  ~ Kop
  Sobota, 23.04

  Ty z tym decatlonem to juz pare lat jeczysz jedz do rosji tam wbrw sankcjom decatlon dziala i chyba dostanie kare i u nas sie tez zamknie bo finansuje wojne putina nic nie kupuj w tej sieci.

 4. 4
  +23
  ~ Castorama
  Sobota, 23.04

  Kupi jedne rękawiczki i wyjdzie. Po to mu Decathlon.

 5. 5
  +8
  ~ do ciekawskiego
  Sobota, 23.04

  Tu powstanie centrum diagnostyki. Bedziesz mógł zdiagnozować swój samochód :)

 6. 6
  +19
  ~ Analisis Powers investigen.corp.
  Sobota, 23.04

  Nieoficjalnie wiadomo, że Decathlon już w 2018 roku podjął działania rozpoznawcze odnośnie budowy swej placówki handlowej. Wstępne rozmowy z włodarzami miasta na ten temat były pozytywne, ale właściciel podjął decyzję, że należy podjąć pełne rozpoznanie. M.in. zlecono wyspecjalizowanej firmie analizę rynkową, która nie potwierdziła celowości inwestowania w Elblągu. Dokument ten ostatecznie został w listopadzie 2020 roku zatwierdzony przez Zarząd. Aktualnie Decathlon nie jest zainteresowany otworzeniem u nas swojej placówki handlowej.

 7. 7
  +1
  ~ Gienadij Dupogrzmotow
  Sobota, 23.04

  E takim ruchliwym miejscu naprawa blachosmrodów ? Ludziom pod oknami , przy centrum handlowym ? Kto z UM na to wydał pozwolenie i lenwziol w kopercie ? Szybko nazwiska podawać.

 8. 8
  +14
  ~ zgrywus
  Sobota, 23.04

  Stacja kontroli pojazdów to i tak dobrze....mógł byc przecież skup złomu lub szmateks;)

 9. 9
  +20
  ~ Czytelniku idź na spacer
  Sobota, 23.04

  Na płocie odgradzającym teren budowy znajduje się tablica informacyjna :) Czy naprawdę trzeba szukać odpowiedzi przez portal internetowy?

 10. 10
  +18
  ~ eeee
  Sobota, 23.04

  a ja myślałem, że powstanie wreszcie porządna przetwórnia starych opon i spalarnia odpadów gumowych - bo tego brakuje w tym miejscu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2351861000061