Poniedziałek, 5.12.2022, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na Zatorzu powstanie duże osiedle mieszkaniowe. Na jakim etapie inwestycja jest obecnie? 

06.04.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na Zatorzu powstanie duże osiedle mieszkaniowe. Na jakim etapie inwestycja jest obecnie? 

Gdański deweloper planuje budowę nowoczesnego osiedla przy ulicach: Mielczarskiego i Malborskiej. Inwestor chce, aby prace ruszyły jeszcze w tym roku. Niedawno otrzymał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia. Na jakim etapie przedsięwzięcie jest obecnie? Sprawdzamy.

 

 

Przy ulicy Malborskiej planujemy zrealizować wielorodzinną inwestycję mieszkaniową. W planach mamy 3-etapową budowę nowoczesnego osiedla z około 290 lokalami. W ramach I etapu planujemy wybudować 68 mieszkań. Jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę

 

- mówi Robert Maraszek, Wiceprezes Zarządu INPRO S.A.

 

Teren przy ul. Malborskiej i ul. Mielczarskiego Miasto sprzedało w 2020 roku gdańskiej firmie Inpro za 5,4 mln zł. Dopiero za trzecim razem udało się znaleźć nabywcę kompleksu cztery działki o łącznej powierzchni ponad 1,5 hektara.

 

W miejscu tym docelowo miałyby powstać cztery budynki o różnych wysokości. Łączna powierzchnia kondygnacji mieszkalnych będzie wynosiła 22 tys. m2. Obiekty miałby od 5-6 do 11-12 kondygnacji. Jak wynika z informacji skierowanych przez inwestora do Ratusza, w planach jest również budowa lokali usługowych, a nawet rowerowni z windą zewnętrzną. W ramach planowanego przedsięwzięcia zostaną zapewnione miejsca garażowe i postojowe na potrzeby użytkowników osiedla. Przewiduje się łącznie do 300 miejsc parkingowych, z czego w większości będą to miejsca garażowe wewnętrzne.

 

 

Aby nasz projekt w pełni współgrał z otoczeniem, inwestycja będzie charakteryzowała się nieogrodzonym, ogólnodostępnym, zielonym dziedzińcem. W ramach projektu przewidujemy różne udogodnienia, m.in. punkty handlowo-usługowe zlokalizowane w obszarze kompleksu. W planach mamy także realizację ogólnodostępnego parkingu na terenie miasta oraz rewitalizację terenu położonego wzdłuż rzeki

 

 - informował Robert Maraszek.

 

Inwestor już w ubiegłym roku podkreślał, że rozpoczęcie pierwszego etapu budowy osiedla planuje jeszcze w tym roku. To będzie możliwe, gdy uzyska pozwolenie na budowę.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ Obiecanki
  Środa, 06.04

  Ciągle słyszymy że coś się wszędzie zbuduje. Kiedy skończą się obietnice i zobaczymy obiekty. Ile już obiecywali . Czy naprawdę nie wstyd .

 2. 2
  +8
  ~ jarosław
  Środa, 06.04

  Oczywiscie jeżeli olsztyński wojewoda z PiS się zgodzi ,to budowa pójdzie szybko , bo to powazna sprawdzona w Trojmiescie firma. Budowa kolejnego osiedla na Zatorzu to powód . by prezydent Wróblewski jak najszybciej rozpoczął przygotowania do realizacji zjazdu z Malborskiej na E 7 . I nie chcemy słyszeć ,że Ratusz nie ma na nic funduszy.

 3. 3
  --2
  ~ Pracownik
  Czwartek, 07.04

  Ratusz nie ma na nic funduszy. Słyszysz to dobrze?

 4. 4
  +2
  ~ mis
  Czwartek, 07.04

  tak zbuduja jak osiedle na łeczyckiej budynek przy budynku ze mozna sasiadom zagladac przez okno nie wspomne o parkingach widac co sie tam wyrabia bo nie plan sie liczy tylko ile zgarna kasy a ratusz te dziady wszystko przejedli urzednikow coraz wiecej i kasa dla nich musi byc a w kasie pusto widac po tym ze na odbuowe basenu (ktory celowo zniszczyli) kasy nie ma

 5. 5
  +12
  ~ program kww - kupowanie ludu
  Czwartek, 07.04

  Stara metoda kupowania Zatorza - w roku wyborczym most a następne 4 lata cicho. teraz to akurat na wybory. pewnie Wróblewski ma badania elektoratu na Zatorzu i wie jak nim manewrować. Jeśli na listach kww znowu pojawią się słupy i osoby zależne od UM, to elektorat potwierdzi swój poziom. Wiele ulic zyska nową nawierzchnię, ale tuż przed głosowaniem. mikroklimat działa na łeb.

 6. 6
  +3
  ~ Anna
  Czwartek, 07.04

  Wreszcie nowoczesne budownictwo na Zatorzu

 7. 7
  +2
  ~ Ploterek
  Czwartek, 07.04

  ~ jarosław Marny ekspercie od inwestycji doucz się trochę, bo droga S7 to nie własność miasta i nie w gestii miasta jest budowanie tam zjazdów/węzłów itd

 8. 8
  +4
  ~ zuzu
  Czwartek, 07.04

  Dzielnica Zatorze ma potencjał i warto wykorzystać,stworzyć piękne osiedla dla ludzi,pomysł super-czekam!

 9. 9
  --1
  ~ zofia
  Czwartek, 07.04

  do Ploterek - skoro uważąsz, że zjazdem nie może interesować się Ratusz , to idealny temat dla posła Leonarda Krasulskiego i kolegów z jego partii ,wojewodów z olsztyna i Dyrekcji Dróg.

 10. 10
  +1
  ~ Pismen
  Czwartek, 07.04

  Zofio - dowcipna Jesteś.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.360582113266