Poniedziałek, 5.12.2022, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wiemy, kiedy pierwsi pracownicy wprowadzą się do strażnicy przy ul. Łęczyckiej

14.04.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiemy, kiedy pierwsi pracownicy wprowadzą się do strażnicy przy ul. Łęczyckiej
Fot. archiwum redakcji

Budynek został już oddany do użytkowania przez nadzór budowlany, możemy w pełni z niego korzystać - mówi komendant Łukasz Kochan o nowej strażnicy przy ul. Łęczyckiej. Na razie jest wykorzystywany jako magazyn rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Pracownicy administracji komendy przeprowadzą się tu jeszcze przed wakacjami. Kiedy w ich ślady pójdą strażacy?

 

Elbląscy strażacy od lat czekają na nową komendę i wyprowadzkę z ul. Bema. Inwestycja przy ul. Łęczyckiej ruszyła w 2019 roku (docelowa siedziba Komendy Miejskiej PSP w Elblągu oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1). Początkowo planowano, że strażacy do nowej strażnicy będą mogli się przeprowadzić pod koniec 2020 roku. Ten termin jeszcze kilkukrotnie był przesuwany.

 

Obecnie obiekt wraz z bazą kontenerową, garażem wielostanowiskowy oraz komorę dymową jest już gotowy. Nadzór budowlany oddał go do użytku. Pierwsi pracownicy przeniosą się tam w ciągu najbliższych miesięcy, mówił wczoraj (13 kwietnia) Komendant Miejski PSP w Elblągu mł. bryg. Łukasz Kochan.

 

Właśnie trwa wyposażanie naszej nowej komendy w meble. Ogłosiliśmy również ostatnie postępowanie przetargowe, które umożliwi nam przeprowadzkę i normalne funkcjonowanie w nowej lokalizacji. Jest to postępowanie, które ma na celu wyłonić wykonawcę naszych systemów operacyjnych, części teletechnicznej w tej komendzie. To ma zostać zrobione z końcem roku i oddane do użytkowania. Przeprowadzka będzie miała miejsce pod koniec roku. Administracja zostanie przeniesiona do nowej lokalizacji przed okresem wakacyjnym

- wyjaśniał mł. bryg. Łukasz Kochan.

Obecnie obiekt przy ul. Łęczyckiej jest wykorzystywany na potrzeby pomocy uchodźcom z Ukrainy.

 

Na prośbę wojewody, w ramach magazynu wojewódzkiego, zrobiliśmy magazyn kwaterunkowy w naszej nowej lokalizacji.  Ten budynek został już oddany do użytkowania przez nadzór budowlany, więc możemy w pełni z niego korzystać i na bazie przestrzeni garażowej utworzyliśmy magazyn logistyczny, aby dystrybuować sprzętem i rzeczami potrzebnymi dla uchodźców przebywających na terenie naszego województwa

- dodał komendant. 


 
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ wwa
  Czwartek, 14.04

  Kiedy się przeprowadza pracownicy ? To już wiemy, ale kiedy się wyprowadzą nielegalni mieszkańcy z jednej z komend tego nie wiemy. Przyjdzie prawdziwa dobra zmiana i wszystko wyjaśni.

 2. 2
  +7
  ~ Policjant Max
  Czwartek, 14.04

  no ale w godzinach szczytu na Łęczyckiej to gdzie straż dojedzie?

 3. 3
  +6
  ~ won
  Czwartek, 14.04

  Czy ten kto zezwolił na budowę tej strażnicy w tak fatalnym miejscu pójdzie do paki za niegospodarność?

 4. 4
  --1
  ~ sąsiad
  Piątek, 15.04

  No własnie kiedy komenda ruszy w 100 % , bo chcialbym zobaczyć jak będą się przemieszczały wozy strażackie po Bema w stronę Miasta . Mam nadzieje ,że wtedy zostanie ujawnione nazwisko autora tej lokalizacji , a nie długo potem autora Nowej Komendy Policji na Lotnisku . Głupota nie powinna pozostawać bezkarna .

 5. 5
  0
  ~ Starszy sikawkowy
  Sobota, 16.04

  Mamy drona, dronem bedziem latać :)

 6. 6
  0
  ~ Ploterek
  Sobota, 16.04

  ~ sąsiad Normalnie będą jeździć, już pisali o tym.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0822451114655