Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Inwestycja ETBS przy ul. Wiejskiej. Na jakim etapie jest obecnie?

07.11.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Inwestycja ETBS przy ul. Wiejskiej. Na jakim etapie jest obecnie?
wizualizacja projektu budynku ETBS przy ul. Wiejskiej

Budowę bloku wielorodzinnego przy ul. Wiejskiej planuje Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Ma on powstać do 2023 roku. Obecnie spółka poszukuje wykonawcy inwestycji. 

 

ETBS ogłosiło przetarg na budowę bloku wielorodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną przy ul. Wiejskiej. Zgodnie z projektem ma tam powstać sześciokondygnacyjny budynek z dodatkową kondygnacją podziemną oraz parkingiem i placem zabaw obok. 

 

W budynku znajdzie się 60 mieszkań.  Na kondygnacji podziemnej znajdą się komórki lokatorskie i wózkownia. Nie będzie tam dużego garażu, ale trzy indywidualne garaże. Obok budynku powstanie 57 miejsc postojowych na samochody

 

- mówi Agnieszka Nowińska, prezeska Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

 

Zakres zamówienia, oprócz samej budowy bloku, obejmuje również m.in. wykonanie robót przygotowawczych, wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych, przyłączy i sieci zewnętrznych, budowę węzła cieplnego, miejsc postojowych i dróg dojazdowych, a także zagospodarowanie terenu, w tym: wykonanie placu zabaw wraz z wyposażeniem, budowę wiaty śmietnikowej, ogrodzenia ze szlabanem i elementów małej architektury. Na oferty chętnych spółka czeka do 19 listopada. 

 

Przypomnijmy. Kompleks działek przy ulicach: obrońców Pokoju i Wiejskiej, pod nową nieruchomość, ETBS otrzymało w 2019 roku, jako aport elbląskiego samorządu. Docelowo mają tam powstać dwa bliźniacze budynki. 

 

W sierpniu spółka otrzymała pozwolenie na budowę pierwszego z bloków. Wyburzanie znajdujących się na terenie przyszłej inwestycji nieruchomości, w tym budynków mieszkalnych z lat 20. i 30. XX wieku, rozpoczęto we wrześniu. Teraz ogłoszono przetarg.

 

Zakończenie tej inwestycji planujemy w 2023 roku. To oczywiście będzie zależało również od tego, jak szybko uda nam się wyłonić wykonawcę. Jeśli chodzi o drugi budynek, to jesteśmy w tej chwili na etapie koncepcji projektowej

 

- wyjaśnia Agnieszka Nowińska

 

Na budowę pierwszego budynku miasto otrzymało dofinansowanie 10 proc. wartości inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. - Tą samą drogą idziemy w przypadku drugiego obiektu. Pan prezydent również w tym przypadku wystąpi o grant - dodaje prezeska ETBS.

 

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego powstało w 1996 roku. W swoich zasobach ma kilkaset mieszkań, m.in. w budynkach przy ulicach: Nowodworskiej i Żyrardowskiej.  Ostatnim projektem zrealizowanym przez spółkę było zaadaptowanie na potrzeby mieszkaniowe pomieszczenia dawnej szkoły przy ul. Saperów. W 2017 roku do użytku oddano tam 41 lokali czynszowych.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ alicja
  Niedziela, 07.11

  Miejsce mocno srednie , ale w ramach rewitalizacji tej kiepskiej ulicy/dzielnicy - Latających noży - warto budować . Potem zapraszamy do inwestowania w Sródmieściu w osiedlu Osiek między Czerniakowską ,Tysiąclecia i Zagonową . Szczególnie o zmianę dopomina się kamiennica na Czerniakowskiej 27 , gdzie prawie polowa mieszkań jest wolna i niezamieszkała , a rodziny czekają w kolejce na mieszkania komunalne .

 2. 2
  +4
  ~ Fg
  Niedziela, 07.11

  Alicja to nie deweloperka.

 3. 3
  --7
  ~ Mariusz
  Niedziela, 07.11

  Co za koszmar w około 1piętro a tu 6 dlaczego nie 10

 4. 4
  --8
  ~ Marek
  Poniedziałek, 08.11

  Ohydne pudło,pasujące do otoczenia jak pięść do nosa.

 5. 5
  +3
  ~ zgrywus
  Poniedziałek, 08.11

  Do przedmówców .... okoliczne stare budynki też się wyburzy i będzie nowy pasował;)

 6. 6
  +8
  ~ sak
  Poniedziałek, 08.11

  W końcu okolica się zmieni na lepsze, a co do budynku, ładny, jasny. Miejsce do mieszkania super, dużo zieleni, szkoły, przedszkola sklepy w bliskim sąsiedztwie.

 7. 7
  +10
  ~ iza
  Poniedziałek, 08.11

  koreluje z zabudową Zawady.

 8. 8
  --1
  ~ er
  Poniedziałek, 08.11

  Typówka. Architekt miejski powinien się bardziej angażować., psuje styl osiedla gdzie dominuje dość niska zabudowa.Podobnie jak "kamienica marszałka" pasująca jak pięść do nosa.

 9. 9
  +8
  ~ Jam jest fachman.
  Poniedziałek, 08.11

  No,no, no.! Otóż okazuje się, że w Elblągu obok specjalistów z medycyny (doskonale znających problem Covid i szczepień), prawa (szczególnych znawców konstytucji RP) pojawili się też wybitni znawcy architektury. Jak tak dalej pójdzie to nasze miastop stanie się kopalnią wszystkich talentów i specjalności. A wtedy sława naszego grodu rozleje się nie tylko na cały kraj, a może na Europę, a nawet dotrze za ocean. Szkoda tylko, że na codzień nie widać tych speców, aby aktywnie działali w mieście. Więc ludkowie stańcie do roboty i wdrażajcie swe pomysły. Czekam z niecierpliwością na wasze pierwsze efekty działań.

 10. 10
  +8
  ~ pat
  Poniedziałek, 08.11

  Budynek niczym się się nie różni od typowych deweloperskich, ale otoczenie ma super. Dużo zieleni, park i cała infrastruktura, nie na końcu świata, super. Kiedy będą znane kryteria doboru najemców?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1604449748993