Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy ul. Kochanowskiego powstał Lidl. Znamy datę otwarcia nowego sklepu!

28.02.2021, 15:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy ul. Kochanowskiego powstał Lidl. Znamy datę otwarcia nowego sklepu!
Fot. Adrian Sajko

Pierwsze zakupy w nowym Lidlu elblążanie wykonają niebawem. Budowa marketu przy ul. Kochanowskiego już się zakończyła. Jego otwarcie jest zaplanowane na dzień 11 marca o godz. 6.00.

 

Budowa sklepu sieci Lidl Polska na działce przy ul. Kochanowskiego, u zbiegu z ul. Reja, już się zakończyła. Nowy market powstał w ciągu niecałych ośmiu miesięcy - prace rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. Pierwotnie dyskont miał przyjąć pierwszych klientów na przełomie 2020 i 2021 r. Ten termin został przesunięty ze względu na pandemię. Kiedy więc odbędzie się otwarcie?

 

Nowy sklep Lidla w Elblągu przy ul. Kochanowskiego zostanie otwarty 11 marca

 

- informuje Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

 

Sklep przy ul. Kochanowskiego, wyglądem przypomina inny elbląski dyskont Lidla, znajdujący się przy ul. Ogólnej. Powierzchnia sali sprzedaży w nowym obiekcie wynosi ok. 1300 m2. Dla klientów zmotoryzowanych wybudowano parking na ok. 127 miejsc. Inwestor wykonał również kompleksowy remont nawierzchni jezdni na ul. Kochanowskiego (na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Komeńskiego). Jak wcześniej informowała przedstawicielka Lidl Polska, w markecie zatrudnionych będzie ok. 20 osób. 

 

Przypomnijmy. Lidl przy ul. Kochanowskiego jest piątym marketem tej sieci w Elblągu. W naszym mieście dyskonty niemieckiej siedzi funkcjonują już przy: ul. Ogólnej (dwa), ul. Dębowej i ul. Browarnej. Jako ostatni, w 2018 roku, otwarty został Lidl przy ul. Ogólnej (vis a vis Centrum Handlowego Ogrody). 

 

Działka przy ul. Kochanowskiego, na której "wyrósł" nowy market, na zabudowę czekała od lat. Kiedyś w tym miejscu funkcjonował kompleks szklarni. W 2014 roku działkę od prywatnego właściciela kupiła spółka Lidl Polska. Dwa lata później, właściciel sieci, odkupił od miasta za ponad 350 tys. znajdującą się po sąsiedzku, działkę przy ul. Żeromskiego - tu powstał parking dla klientów.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Realista
  Niedziela, 28.02

  6sty i ostatni lidl na szczęście w Elblagu. Czas na inne marki, by zrobić konkurencje. BIEDRONKOWO lidlowym lobby, mowimy NIE!

 2. 2
  --5
  ~ Polak
  Niedziela, 28.02

  Po pierwsze to nie jest szósty Lidl tylko piąty . Po drugie czekamy na na promocję na otwarcie. Po trzecie może jakieś prezenty, upominki dla klientów na otwarciu. Po czwarte czekamy na setny Lidl i Biedronkę w Elblągu. Po piąte świetna lokalizacja. To wszystko...

 3. 3
  --5
  ~ Lidl
  Niedziela, 28.02

  Polak, to szósty Lidl. Pierwszy na górze na ogólnej, drugi na dolnej ogólnej, trzeci przy Browarnej, czwarty na grunwaldzkiej, piąty na morszyńskiej, a ten jest szósty właśnie.

 4. 4
  +4
  ~ wkur... POLAK
  Niedziela, 28.02

  kolejny punkt dystrybucji śmieci

 5. 5
  +3
  ~ Won wróbelku
  Poniedziałek, 01.03

  Same lidle i biedronki. Betonowy Elbląg ,Wróbel wszystko sprzeda dla kasy. Ciekawe co wybudują na ulicy Węgrowskiej naprzeciw Biedronki i life clinica. Wròbel sprzeda nawet najmniejszy kawałek przestrzeni.

 6. 6
  +8
  ~ Anna L.
  Poniedziałek, 01.03

  Na Morszyńskiej nie ma Lidla.

 7. 7
  +1
  ~ Byly
  Poniedziałek, 01.03

  Nie posprzątali to teraz będą sprzątać, jak za komuny.

 8. 8
  +4
  ~ Szymon
  Poniedziałek, 01.03

  Czas taczkę kupić i całe towarzystwo wróbla wywieźć do lasu. Pora wrota otworzyć dla młodych, precz z wróblem, skorupą zanim sprzedadzą cały Elbląg .

 9. 9
  +3
  ~ Patriota
  Poniedziałek, 01.03

  Dewastacja Elbląga, same lidle,biedronki ,i schron na nowowiejskiej. Motłoch rządzi miastem

 10. 10
  +3
  ~ nopięknie
  Poniedziałek, 01.03

  Co to za stacja paliw? Taka wielka i ani jednego dystrybutora?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.