Poniedziałek, 16.05.2022, Imieniny: Andrzej, Malgorzata, Wienczyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Aldi przy ul. Robotniczej już otwarty. To pierwszy sklep tej sieci w Elblągu i województwie - zobacz zdjęcia

03.02.2021, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Aldi przy ul. Robotniczej już otwarty. To pierwszy sklep tej sieci w Elblągu i województwie - zobacz zdjęcia
fot. Adrian Sajko

Elblążanie mogą już zrobić zakupy w nowym markecie przy ul. Robotniczej. Dziś, 3 lutego, o godz. 6 oficjalnie otwarto sklep Aldi, pierwszy tej sieci w Elblągu i województwie warmińsko-mazurskim.

 

Wczesna godzina otwarcia sklepu Aldi nie zniechęciła elblążan. Na ten moment w kolejce przed marketem już przed godz. 6 czekało około dwudziestu najbardziej niecierpliwych mieszkańców. Po oficjalnym przecięciu wstęgi pierwsi klienci ruszyli z wózkami między sklepowe półki. Po jakie zakupy przyszli do nowego sklepu, czy uważają, że to potrzebna inwestycja? Zapytaliśmy. 

Spodziewam się, że skoro to sklep niemiecki i jakość produktów będzie niemiecka. Mam już kilka upatrzonych rzeczy. Kupię, sprawdzę i będę wiedział, czy jeszcze tu wrócę

- mówi pan Janusz, jeden z pierwszych klientów nowo otwartego sklepu przy ul. Robotniczej. 

 

-  Dla okolicznych mieszkańców to duża wygoda, teraz mamy blisko na zakupy. Tu nie było do tej pory tak dużego sklepu, więc i zainteresowanie będzie duże. Jeżeli sprawdzi się, to pewnie i po drugiej stronie Elbląga, mieszkańcy też zechcą mieć taki sklep. Ja postanowiłam wybrać się na zakupy dziś. Na godz. 7 idę do pracy, więc mam pół godziny, aby rozejrzeć się za nowościami - przekonuje pani Lila, elblążanka. 

Przygnał mnie tutaj chyba sentyment. 30 lat temu, gdy pracowałem w Niemczech, na zakupy chodziłem właśnie do sklepów m.in. tej sieci. Teraz z ciekawością zobaczę czy coś się zmieniło i przy okazji zrobię zakupy. To pierwszy Aldi w Elblągu. Teraz w naszym mieście brakuje już chyba tylko sklepów jakichś polskich sieci, z chęcią również w takich robiłbym zakupy

- dodaje pan Mirek, mieszkaniec Elbląga.

 

Aldi przy ul. Robotniczej 134 jest pierwszym sklepem tej sieci w Elblągu, a także w całym województwie warmińsko-mazurskim. Łączna powierzchnia nowego sklepu wynosi 1300 m2. Pracę w nowym markecie znalazło blisko 20 osób. 
 

Przygotowania do otwarcia trwały już od jakiegoś czasu, te ostatnie dni były chyba najbardziej stresujące. Robiliśmy wszystko, aby sklep był przygotowany na tip-top. Wglądał dobrze na otwarcie i po tym otwarciu. Czym chcemy przyciągnąć elblążan? To niemiecka marka, do której Polacy mają duży sentyment. Mamy dużo promocji, sporo rzeczy technicznych. Dodatkowe promocje, na wiele produktów, czekają na klientów również teraz z okazji otwarcia. Serdecznie zapraszamy

- mówi Katarzyna Król, kierowniczka sklepu Aldi w Elblągu. 

 

Przypomnijmy. Kolejny market w Elblągu powstał przy ul. Robotniczej, na terenie dawnego kompleksu ogrodniczego. Budowa nowego obiektu ruszyła na początku 2020 roku i trwała blisko rok. W środę, 3 lutego, sklep został oficjalnie otwarty. Czynny będzie od poniedziałku do soboty w godzinach od 6 do 22 i w handlowe niedziele od godz. 6 do 18. 
 

Inwestycja przy ul. Robotniczej jest jedną z dwóch tego typu realizowanych w Elblągu w tym samym czasie. Na marzec otwarcie nowego sklepu przy ul. Kochanowskiego zapowiedziała sieć Lidl.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%60.0 %40.0


Galeria / Otwarcie marketu Aldi ( zdjęć 88 )
Dodano: 2021-02-03 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (50)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 03.02

  No dobra. A teraz pokażcie mi zakrokowaną niepotrzebnie Robotniczą. Czyż to nie dlatego odrzucono z budżetu obywatelskiego projekt świateł na Robotniczej koło kościoła? No, ale te 100 m dalej światla już "nie przeszkadzają" w płynnym ruchu :) Ważne, że wladze mogą sobie "odhaczyć", że za ich kadencji powstaly kolejne światla drogowe (wow!) i "będzie teraz bezpeiczniej" :) Ileż oni robią dla tego miasta :)

 2. 2
  +25
  ~ beti
  Środa, 03.02

  To jakiś chichot historii, że ten naród dręczony przez hitlerowców naród, zrywa się z łóżka o 5 rano, brnie przez mróz i śniegi, żeby ustawić się w kolejce po "niemiecką jakość".

 3. 3
  +4
  ~ frodo
  Środa, 03.02

  BETI-ty chyba tym gazem jeszcze jestes oszołomiona

 4. 4
  +18
  ~ Żal ludzi
  Środa, 03.02

  Dramat

 5. 5
  +26
  ~ Jamaleg
  Środa, 03.02

  Panie typowy Januszu to że Niemcy a raczej Szkopy stosują podwójne standardy już wszyscy wiedzą. Oni na swój rynek robią jedzenie czy też inne rzeczy z dobrych jakościowo składników a na rynek wschodnio europejski z odpadów.

 6. 6
  +2
  ~ DDST YUL
  Środa, 03.02

  SZĘDZIE TE STARE DZIADU , DOSTALI 13 I LATAJĄ PO TYCH SKLEPACH TRAGEDIA

 7. 7
  +6
  ~ Laszek.
  Środa, 03.02

  Jeżeli Niemcy to Szkopy, Rosjanie to nadal Kacapy, Francuzi Żabojady, a Włosi Makaroniarze to jak nazywa się Polaków. Jeden z prezydentów największego ponoć demokratycznego państwa nazwał ich urządzeniem saperskim do wykrywania min. Więc lepiej nie używać tych "przymiotników" , bo to wstyd i niepotrzebne obrażanie narodów.

 8. 8
  +6
  ~ AgaJ
  Środa, 03.02

  Też nie rozumiem szału otwarcia nowego molochu, ale komentarz Beti jest żałosnych. Mówisz tak, jak kiedyś mi powiedział czarnoskóry koleś w Anglii. A dokładnie że moją winą było niewolnictwo setki lat temu. Co wspólnego ma otwarcie sklepu z zaborami, wojnami światowymi czy Holokaustem. Póknij się Beti w głowę.

 9. 9
  +1
  ~ AgaJ
  Środa, 03.02

  Też nie rozumiem szału otwarcia nowego molochu, ale komentarz Beti jest żałosnych. Mówisz tak, jak kiedyś mi powiedział czarnoskóry koleś w Anglii. A dokładnie że moją winą było niewolnictwo setki lat temu. Co wspólnego ma otwarcie sklepu z zaborami, wojnami światowymi czy Holokaustem. Póknij się Beti w głowę.

 10. 10
  +20
  ~ EWA
  Środa, 03.02

  No jak tak to godziny dla seniorów , a tu właśnie widać o której są w stanie dotrzeć do sklepu i pandemia im nie straszna.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0131080150604