Czwartek, 4.03.2021, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Budowa Lidla przy ul. Kochanowskiego na finiszu. Wiemy, kiedy zostanie otwarty

23.01.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budowa Lidla przy ul. Kochanowskiego na finiszu. Wiemy, kiedy zostanie otwarty
Fot. Adrian Sajko

Inwestycja przy ul. Kochanowskiego jest już na finiszu. Powstał tam market sieci Lidl Polska. Na zakupy do nowego sklepu elblążanie będą mogli wybrać się już w marcu.
 

W ciągu niecałego roku na działce przy ul. Kochanowskiego, u zbiegu z ul. Reja, wyrósł piąty w Elblągu market sieci Lidl. Budowa ruszyła w maju ubiegłego roku. W tej chwili obiekt jest już praktycznie ukończony. Inwestor jednak już wcześniej informował, że ze względu na pandemię na otwarcie elblążanie będą musieli poczekać dłużej, niż początkowo zakładano. Konkretnej daty jeszcze nie znamy, ale już wiemy, że zaplanowano je marzec.

Nowy sklep Lidl Polska w Elblągu zamierzamy otworzyć w marcu br. Bardziej szczegółowe informacje będziemy komunikować bliżej terminu otwarcia obiektu

- mówi Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

 

Działka przy ul. Kochanowskiego na zabudowę czekała od lat. Kiedyś w tym miejscu funkcjonował kompleks szklarni. W 2014 roku działkę od prywatnego właściciela kupiła spółka Lidl Polska. Dwa lata później, właściciel sieci, odkupił od miasta za ponad 350 tys. znajdującą się po sąsiedzku, działkę przy ul. Żeromskiego, pod parking dla klientów. Budowa ruszyła wiosną tego roku i zmierza ku końcowi. Powstanie tu sklep o powierzchni ok. 1,3 tys. m kw. i ponad 120 miejsc parkingowych. Inwestor wykonał również kompleksowy remont nawierzchni jezdni na ul. Kochanowskiego (na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Komeńskiego).

 

Przypomnijmy. Lidl przy ul. Kochanowskiego będzie piątym marketem tej sieci w Elblągu. W tej chwili w naszym mieście takie markety funkcjonują już przy ul. Ogólnej (dwa), ul. Dębowej i ul. Browarnej. Jako ostatni otwarty został Lidl przy ul. Ogólnej (vis a vis Centrum Handlowego Ogrody). Miało to miejsce w sierpniu 2018 roku.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Janosik
  Sobota, 23.01

  PYTAM SIĘ KIEDY PIETROWA BIEDRONKA NO KIEDY?

 2. 2
  --2
  ~ Biedronka
  Sobota, 23.01

  Ale super. Cieszę się. Kocham sklepy Lidla Obiecuję że często będę tam chodzić, nawet wtedy gdy nic nie będę potrzebował. Bo samo bycie w nim to coś super. Szybko go otwierajcie.

 3. 3
  --3
  ~ Normalna
  Niedziela, 24.01

  Zamiast kupowac w Polskich sklepach ciagle pchamy kase obcym biznesom. Raz w mcu kupic swieze, smaczne mieso w Zurawcu, a pieczywo, mleko itp w osiedlowych sklepikach wspierajac polskie produkty. Zawsze czuc bedzie od nas Polakow zachwyt tzw zachodem. Ale to niestety skutek ZELAZNEJ KURTYNY:(

 4. 4
  +12
  ~ Iza
  Niedziela, 24.01

  Normalna- kupuje tam gdzie taniej. W osiedlowym mleko kosztuje 3.89 a w Lidlu 2,99. I tak na zakupach na czteroosobowej rodziny różnica w cenach jest odczuwalna. Jeśli wglebic się w temat to większość produktów w dyskontach jest polskich producentów. Mięso to osobny temat, ale w tych czasach kupić coś dobrego jakościowo to wyczyn.

 5. 5
  +6
  ~ nastepne
  Niedziela, 24.01

  A kiedy będą marki sklepowe których nie ma w Elblągu.Decathlon,Auchan,Real,Intermarche,Leroy Merlin.CO.

 6. 6
  0
  ~ ooij
  Poniedziałek, 25.01

  ~ Janosik ; ale pietrowa Biedronka juz jest? Na Nowowiejskiej....tymze na pietrze maja magazyn.

 7. 7
  --3
  ~ babcia
  Poniedziałek, 25.01

  nie już w marcu , tylko dopiero w marcu .

 8. 8
  --1
  ~ Dede
  Niedziela, 14.02

  Może by tak w ratuszu, zamiast tych darmozjadów, zrobić jakiego Lidla?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4446530342102