Środa, 21.10.2020, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Wiemy, ile kierowcy poczekają na "wyprostowanie" drogi z Elbląga do Fiszewa

13.03.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiemy, ile kierowcy poczekają na "wyprostowanie" drogi z Elbląga do Fiszewa
Fot. Ryszard Biel

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Na "wyprostowanie" wąskiej i pełnej ostrych zakrętów drogi z Elbląga do Fiszewa (kierunek Malbork) poczekają dłużej, niż początkowo planowano. Przebudowa odcinka DK22 ma ruszyć w 2021 roku. Na razie wyłoniono firmę, która za blisko 1,7 mln zł stworzy projekt tej inwestycji.

Rozbudowę odcinka drogi krajowej 22 z Elbląga do Fiszewa minister infrastruktury zatwierdził już w 2017 roku. Zaledwie 14-kilometrowa, kręta trasa cieszy się wśród kierowców złą sławą, dochodzi tu do wielu kolizji i wypadków. Zgodnie, z wcześniejszymi zapowiedziami GDDKiA, prace w tym miejscu miały ruszyć już w tym roku. Pisaliśmy o tym tutaj. Teraz już wiadomo, że to się nie uda. Dopiero teraz rozpoczęły się prace projektowe związane z tą inwestycją.

Wykonawcą zadania o wartości blisko 1,7 mln zł jest konsorcjum olsztyńskich firm: Arkas-Projekt Sp. z o.o. Sp.k. oraz Arkas-Projekt Pracownia Projektowo-Konsultingowa. Termin wykonania zadania wynosi 47 miesięcy. Na co składa się: 20 miesięcy na wykonanie i odbiór projektu budowlanego i wykonawczego, 4 miesiące na realizację obowiązków wynikających z procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych oraz 23 miesiące na pełnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych

- poinformował olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Według uaktualnionego planu rozbudowa odcinka Elbląg-Fiszewo powinna zostać zrealizowana w latach 2021 - 2022. Ogłoszenie przetargu na roboty budowlane planowane jest pod koniec 2020 roku.

Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Działań na Sieci Drogowej, którego celem jest dostosowanie sieci dróg krajowych do wymagań unijnych. To oznaczam m.in., że jezdnia w tym miejscu zostanie poszerzona do 7 m, wzmocnione zostanie podłoże, łuki przejdą korektę, wybudowane zostaną kanały technologiczne, zatoki autobusowe i chodniki.

Inwestycja zapewni dostosowanie całego warmińsko–mazurskiego odcinka DK 22 do przenoszenia nacisku 11,5 t/oś. Będzie też stanowić kontynuację zadań na tym ciągu, prowadzonych w woj. pomorskim, pomiędzy granicą województwa a autostradą A1. Szacunkowy koszt przebudowy tego odcinka DK 22 to 118,2 mln zł

- informował Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Klop
  Środa, 13.03

  Ale jaja, dwa lata, nikt już nie będzie tym pamiętać. To cyrk w centrum Europy.

 2. 2
  +3
  ~ fachowcy rolujący
  Środa, 13.03

  A ja mam tą drogę w poważaniu. Pojadę strategiczną koleją nad zalewową do Braniewa a stamtąd prościutko do malborka, też koleją. Drugi wariant, to popłynę z portu oceanicznego przez przekop do Gdańska a tam mam wybór - kolej lub Nogatem. Za 120 mln nikt poważny tego nie "wyprostuje" więc nawet drogi w pobliżu "metropolii" będą rolowane.

 3. 3
  +5
  ~ Do przewidzenia
  Środa, 13.03

  Jak olsztyn u siebie i na maxurach wybuduje i wyremontuje drogi ,ulice,chodniki ścieżki rowerowe to wtedy jak w tym przypadku nie będzie na remont pieniędzy. Dalej głosujcie na tych z olsztyna i cieszcie się że Elbląg jest w tych bagnach. Most na sztorc i rewolucja.won z olsztynem i tym województwem.

 4. 4
  +4
  ~ STOP dla WM.
  Środa, 13.03

  Wicia jak zakończy kadencję ,to już wybory będą na burmistrza.

 5. 5
  +3
  ~ Czytelnik
  Czwartek, 14.03

  Droga czeka na naprawe i złagodzenie zakrętów od blisko pięćdziesięciu lat. Temat jest nagłaśniany po wypadkach jakie często tam się zdarzają.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5918760299683