Sobota, 4.04.2020, Imieniny: Waclaw, Izydor, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Castorama w Elblągu gotowa na przyjęcie klientów. Znamy termin otwarcia

14.03.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Castorama w Elblągu gotowa na przyjęcie klientów. Znamy termin otwarcia
Fot. Ryszard Biel
Prace nad otwarciem pierwszej elbląskiej Castoramy przebiegają zgodnie z planem. Zgodnie z zapowiedzią obiekt zostanie oficjalnie otwarty z początkiem kwietnia. Znamy dokładną datę.
 
Dwa lata temu Castorama odkupiła teren przy Żuławskiej od warszawskiej spółki i gdy tylko otrzymała potrzebne pozwolenia rozpoczęto budowę.
 
Wielu elblążan pozytywnie w komentarzach wypowiadało się w temacie powstania w naszym mieście Castoramy. Nawet lokalni politycy zaczęli mówić jednym głosem.- Zwiększenie oferty handlowej w mieście, nowe miejsca pracy, większe wpływy z podatków do kasy miasta. Ta inwestycja przyniesie Miastu i elblążanom wiele korzyści. Nie miałbym nic przeciwko powstaniu kolejnych dużych sieciowych sklepów z branży meblarskiej czy odzieżowej - stwierdził Cezary Balbuza, radny Koalicji Obywatelskiej.
 
- Myślę,że taki market na pewno się przyda i plus jest ,że dobrze położony (blisko S7) a nie w centrum miasta,ale szkoda,że to nie nasz tylko zagraniczny. Nie bez znaczenia jest fakt,że powstaną nowe miejsca pracy dla mieszkańców – mówił Andrzej Kobylarz, poseł Kukiz'15.

- Ja się cieszę, że Castorama powstała. Po pierwsze to oznacza szerszą ofertę dla elblążan, po drugie większa konkurencję wśród hurtowni budowlanych, a po trzecie całkiem sporo nowych miejsc pracy - wymieniał Piotr Opaczewski, radny Prawa i Sprawiedliwości.
 
- Sklepy specjalistyczne, z szeroką i konkurencyjną ofertą są potrzebne mieszkańcom. Jestem przekonany, że większość osób planujących remont, wyposażenie lub budowę domu, mieszkania, biura i tak jedzie do podobnych sklepów do Trójmiasta. Bez wątpienia wiele osób z okolic Elbląga, wliczając w to mieszkańców Obwodu Kalinigradzkiego, będą chętniej przyjeżdżali do Elbląga na zakupy, przy okazji odwiedzając inne miejsca i dając zarabiać np. restauracjom i innym sklepom – zaznaczył Jerzy Wcisła, senator Platformy Obywatelskiej.

- Jak najbardziej jest to dobra inwestycja dla miasta. Przede wszystkim nowe miejsca pracy, a także szersza oferta dla mieszkańców. Wielokrotnie mieszkańcy postulowali, aby w Elblągu powstał duży market budowlany - zaznaczył Robert Turlej, radny Platformy Obywatelskiej.
 
- To bardzo dobra inwestycja. Z wielu spotkań i rozmów wiem, że wielu mieszkańców chciałoby, by w naszym mieście był porządny, duży market budowlany. Teraz muszą jeździć do Gdańska, czy innych miast, by takie zakupy zrobić. Bardzo się cieszę z takiej inwestycji, bo to dla mieszkańców będzie dobry sposób na załatwienie wielu spraw nie wyjeżdżając z Elbląga - mówił Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.
 
Kilka tygodni temu informowaliśmy, że oficjalne otwarcie Castoramy ma nastąpić w pierwszy tygodniu kwietnia. W innych miastach Castoramy były zawsze otwierane w środy. Biorąc to pod uwagę wnioskowaliśmy, że otwarcie Castoramy w Elblągu może odbyć się w środę, 3 kwietnia. Nasze przypuszczenia potwierdziły się.
 
 
Castorama w Elblągu zostanie otwarta 3 kwietnia, o godz. 7.00
 
– przekazał nam przedstawiciel  sklepu Castorama w Elblągu.
 
Dodał jednocześnie, że w nowo wybudowanym obiekcie Castoramy zatrudnionych zostało 145 osób.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%85.7 %14.3


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Bob builder
  Czwartek, 14.03

  Aby być w pierwszej diesątce klientów, którzy odwiedzą sklep, przyjdę o 6.00... PM poprzedniego dnia.

 2. 2
  +7
  ~ przytomny
  Czwartek, 14.03

  Przy płaceniu w kasie nagle oprzytomniejemy: przecież miało być tak pięknie. Ludzie są jak te "lemingi" - sklep jeszcze nie otwarty, a oni już mu oceny na googlu wystawiają, jacy to oni są zadowoleni.

 3. 3
  +18
  ~ Mały
  Czwartek, 14.03

  No i super

 4. 4
  +8
  ~ nie_przytomny
  Czwartek, 14.03

  -przytomny, Obama dostał nagrodę pokojową na same chęci, nim cokolwiek zrobił, więc się nie dziw, takie czasy:-)

 5. 5
  +4
  ~ polish bob builder
  Czwartek, 14.03

  Myślę,że taki market na pewno się przyda i plus jest ,że dobrze położony (blisko S7) a nie w centrum miasta,ale szkoda,że to nie nasz tylko zagraniczny. - znasz Pan polskie markety budowlane?

 6. 6
  --12
  ~ fertyk
  Czwartek, 14.03

  no wielkie halo bo kolejny market otwierają, zaraz pewnie jakąś uliczkę radni nazwą im. Castoramy,

 7. 7
  +8
  ~ Tajemniczy_klient
  Czwartek, 14.03

  @polish bob builder Pewnie chodziło mu o...Mrówkę, która już przecież jest w Elblagu :)

 8. 8
  +12
  ~ corleone
  Czwartek, 14.03

  Jak zwykle "mówili" wybrańcy. Nikt nie spytał działkowiczów, "budowlańców", remontowców, zwykłych ludzi. "Miasto jest nasze".

 9. 9
  0
  ~ szkoda okazji na lans
  Czwartek, 14.03

  Czuję niedosyt. Żaden radny, nawet policjanci ze słupowatego kww, nie złożyli "interpelacji" do witusia z pytaniem czy było ciężko coś zrobić, jak zawrócić na placu, jak załadować , jak wyjechać, kto ma pierwszeństwo, ... . Szkoda, bo jesteśmy poważnym miastem z pracowitymi władzami. Dobrze, że chociaż "mówią" w tym "artykule".

 10. 10
  +7
  ~ wicia
  Czwartek, 14.03

  A rondo kiedy Castorama wybuduje?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.