Sobota, 18.01.2020, Imieniny: Piotr, Malgorzata
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Otwarcie drogi S7. Od środy do Gdańska dojedziemy ekspresowo!

30.10.2018, 17:40:23 Rozmiar tekstu: A A A
Otwarcie drogi S7. Od środy do Gdańska dojedziemy ekspresowo!

Elblążanie od dawna czekali na ten moment. Po trzech latach kończy się budowa nowych 40 kilometrów dwujezdniowej drogi S7. Od środy (31 października) trasę do Gdańska będziemy pokonywali w ekspresowym tempie.

Oficjalne otwarcie drogi S7 Gdańsk-Elbląg zaplanowano na środę, 31 października. Spotykamy się na moście w Jazowej, w takim symbolicznym miejscu, połączeniu dwóch inwestycji i dwóch województw. Całość trasy dla ruchu wraz z nowym mostem na Wiśle otwarta zostanie późnym popołudniem. Kierowcy korzystają już z około 7,5-kilometrowego odcinka nowej drogi. Od środy udostępnione zostanie już całe 40 kilometrów. Teraz czeka ich zupełnie nowa jakość jazdy

- mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nadzorującej budowę.

Budowa nowej, dwujezdniowej drogi S7 rozpoczęła się we wrześniu 2015 roku. Równocześnie powstawały dwa odcinki na trasie: Koszwały – Nowy Dwór Gdański (ok. 20,5 km) i Nowy Dwór Gdański – Elbląg (ok. 19,1 km). Wykonawcą pierwszego jest Metrostav, a drugiego Budimex. Inwestycja nie była prosta, bo nie dość, że ten odcinek ekspresówki powstała na podmokłych Żuławach, to jeszcze konieczna była budowa dwóch mostów nad Wisłą. Ostatecznie jednak wszystko wskazuje na to, że uda się ją zamknąć zgodnie z harmonogramem.

W środę do ruchu oddane zostaną jezdnie główne wraz z węzłami. Zakończenie wszystkich prac budowlanych łącznie z drogami bocznymi, serwisowymi czy dojazdami do pól przewidziano na kwiecień 2019 r. na odcinku Koszwały - Nowy Dwór Gdański i grudzień tego roku na odcinku Nowy Dwór Gd. - Elbląg. Do tego czasu, w niektórych momentach ekspresówki będzie jeszcze obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h

- dodaje Piotr Michalski.

Koszt budowy obu odcinków wynosi 3,7 mld zł. Droga ekspresowa S7 docelowo będzie liczyć aż 720 kilometrów i połączy Trójmiasto z Warszawą oraz w dalszej kolejności z aglomeracją krakowską. Stanowi element transeuropejskich sieci transportowych i jest zlokalizowana w bazowym korytarzu TEN-T (Morze Bałtyckie - Morze Adriatyckie, Gdańsk - Warszawa - Katowice). Nowa trasa zwiększy nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo. - Wpłynie na płynność ruchu dzięki wyeliminowaniu jednopoziomowych skrzyżowań drogi krajowej z innymi znaczącymi drogami, przez co zlikwidowane zostaną występujące punkty kolizji. Uczestnicy ruchu drogowego będą mogli czuć się bezpiecznie przez znaczne zmniejszenie ilości wypadków drogowych - zapewniała już jakiś czas temu GDDKiA.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --55
  ~ ELBLĄŻANKA
  Poniedziałek, 29.10

  Przed wyborami trzeba oddać, dokończyć w przyszłym roku w kwietniu :-):-) PiS musi wygrać :-):-):-) To teraz możemy pisać, że niedoróbka jak PiS krytykuje wiadukt. Tyle, że inwestycję S7 zaczęło PO.

 2. 2
  +16
  ~ Kierowca
  Poniedziałek, 29.10

  A co z mostem w Kiezmark? On też teraz zostanie oddany. Jakoś nie wygląda na to by był gotowy...

 3. 3
  +41
  Redakcja
  Poniedziałek, 29.10

  Cała droga S7 z Gdanska do Elbląga bedzie przejezdna we środe popoludniu wraz z nowym mostem na Wiśle

 4. 4
  --1
  ~ optymista
  Poniedziałek, 29.10

  Cud nad Wisłą!!! Dosłownie i w przenośni. Jeżdżę tą trasą i zastanawiam co faktycznie zostanie oddane do użytku.. ? Relacja Elbląg - NDG - faktycznie zostanie oddana cała. Natomiast relacja NDG - Gdańsk - czy również oddadzą dwie nitki, po dwa pasy + mosty nad Wisłą ? Mam wątpliwości. Nie mniej czapka z mej głowy za to, że oddadzą połowę inwestycji, prawie, o czasie (termin oddania minął 03.10 b.r.). Szklanka do połowy pełna, nigdy pusta..

 5. 5
  --32
  ~ Kolo
  Poniedziałek, 29.10

  Będziemy jeździć po budowie.

 6. 6
  +22
  ~ GDDKiA o.Olsztyn
  Poniedziałek, 29.10

  Zostanie oddany pełny odcinek S7 z Elbląga do Gdańska, jedynie z wyłączeniem na krótkim odcinku przejazdu przez most na Wiśle

 7. 7
  +17
  ~ Kiezmark
  Poniedziałek, 29.10

  Z tego co się dzieje na nowy moście to może faktycznie być prawdą że oddadzą go również w środę.

 8. 8
  +10
  ~ Michal
  Poniedziałek, 29.10

  Ile bedzie zajmowalo czasu pokananie trasy Eg-Gd?

 9. 9
  +19
  ~ Idjgnboingobigfn oihnt oi
  Wtorek, 30.10

  No i gicior,można będzie szukać pracy w Gdańsku i dojeżdżać...

 10. 10
  +24
  ~ Mały
  Wtorek, 30.10

  Super wreszcie normalność

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.