Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Strażacy na S7. Ćwiczyli przed oddaniem do użytku ekspresówki do Gdańska

22.10.2018, 12:15:52 Rozmiar tekstu: A A A
Strażacy na S7. Ćwiczyli przed oddaniem do użytku ekspresówki do Gdańska
Fot. kpt. Maciej Kogut

Elbląscy strażacy w minionym tygodniu odbyli ćwiczenia na S7. Przygotowywali się tym samym do działań na nowej drodze ekspresowej Gdańsk - Elbląg. Jak wstępnie planuje GDDKiA, zostanie ona oddana do użytku 31 października.

W związku ze zbliżającym się terminem oddania do użytku drogi S7 w kierunku Gdańska, w dniach 15-17 października br., kolejno wszystkie zmiany służbowe strażaków z elbląskich jednostek ratowniczo-gaśniczych odbyły ćwiczenia przygotowujące do działań na nowej drodze ekspresowej.

Podczas tych ćwiczeń ratownicy mieli za zadanie zapoznać się z oznakowaniem drogi oraz z oznaczeniami kilometrów na tej trasie. Kolejnym z elementów było poznanie i przećwiczenie przez ratowników przypadku, gdy zajdzie nagła potrzeba zmiany kierunku jazdy, czyli przedostania się na przeciwległe pasy ruchu. Strażacy własnoręcznie, bez użycia żadnych narzędzi mogli dokonać rozbiórki barierek w wyznaczonych do tego miejscach. Dodatkowo podczas wtorkowych ćwiczeń strażacy musieli zmierzyć się z przygotowanym dla nich zdarzeniem drogowym. Ratownicy mieli za zadanie ugasić pożar auta, przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonać dostęp do osoby poszkodowanej, ewakuować ją w bezpieczne miejsce i udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej.

Ćwiczeniom baczni przyglądali się między innymi dowódcy elbląskich JRG oraz osoby odpowiedzialne za budowę i bezpieczeństwo nowo budowanej trasy.

W czwartek 18 październiku br. w godzinach popołudniowych drogowcy udostępnili kierowcom 7,5 km odcinek drogi pomiędzy Koszwałami, a Kiezmarkiem, natomiast planowane otwarcie pozostałego odcinka GDDKiA zaplanowała do końca października br.

Źródło: PSP KM w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. kpt. Maciej Kogut


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.