Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Znamy termin oddania do użytku S7 Elbląg-Gdańsk! - zobacz zdjęcia i film z budowy

14.07.2018, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Znamy termin oddania do użytku S7 Elbląg-Gdańsk! - zobacz zdjęcia i film z budowy
W 2015 r. rozpoczęła się budowa S7, która ma skrócić drogę między Elblągiem a Gdańskim. Jak zapewnia Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA, termin nie ulegnie zmianie. Pierwsze samochody pojawią się na nowej S7 z końcem października br.!
 
Budowa drogi ekspresowej z Gdańska do Elbląga została podzielona na dwa odcinki. Każdy z nich ma ok. 20 km. Budową pierwszego z nich, z Koszwał do Nowego Dworu, zajmuje się czeska firma Metrostav. Za drugi, od Nowego Dworu Gdańskiego do podelbląskiego Kazimierzowa odpowiedzialna jest polska firma Budimex.
 
Inwestorem całego przedsięwzięcia jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - S7 ma zostać udostępniona dla ruchu w październiku tego roku – zapewniał Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA.
 
Jak na razie jedyną przeszkodą na jaką natrafili wykonawcy jest pogoda. - Dostaliśmy roszczenia obydwu wykonawców na warunki pogodowe, które komplikowały prace budowlane w zeszłym roku. Uwzględniliśmy roszczenia wykonawcy  drugiego odcinka, czyli tego od Nowego Dworu Gdańskiego do Elbląga i podpisaliśmy aneks do umowy – dodał Piotr Michalski.
 
Czy to oznacza przesunięcie terminu oddania tego odcinka do użytku?
 
Aneks mówi o tym, że do końca października ma zostać udostępniona dla ruchu droga główna ekspresowa z drogami głównymi poprzecznymi. Natomiast pozostałe elementy infrastruktury towarzyszące drodze ekspresowej mają zostać wykonane najpóźniej do 14 grudnia tego roku. Jednym słowem – nadal mówimy o tym, że w październiku pierwsze pojazdy pojadą drogą ekspresową S7
 
– zapewniał Piotr Michalski.
 
 
Wczoraj rozpoczęto wykonywanie nawierzchni z tzw. asfaltu twardolanego na obiektach mostowych. - Wszystkie obiekty mostowe, na obu odcinkach S7, będą miały nawierzchnię z asfaltu twardolanego - dodał Piotr Michalski. - On jest kilkakrotnie droższym rodzajem nawierzchni, ale jest bardziej odporny na działanie wody. Chodzi tu o jeszcze lepszą ochronę konstrukcji obiektów mostowych, wiaduktów.
 
Jak zaznaczył rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA jak na razie nie ma mowy o żadnych opóźnieniach.
 
Mogę zapewnić, że wszystko zostanie tak załatwione, żeby w październiku tego roku, całością, 40 km trasy, na obu odcinkach poszedł ruch nową drogą ekspresową. Drugi odcinek jest już zrobiony w 85 procentach. W zdecydowanej większości można już tam przejechać po nawierzchni bitumicznej. Praca wre, a zaangażowanie wykonawcy jest bardzo duże
 
– podkreślił Piotr Michalski.


Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji oraz filmu z poniedziałkowego przebiegu prac na odcinku Elbląg - Nowy Dwór Gdanski.
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 24

%100.0 %0.0


Galeria / Budowa S7 od Elbląga do Nowego Dworu Gdańskiego ( zdjęć 88 )
Dodano: 2018-07-11 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --39
  ~ j23
  Środa, 11.07

  droga ODDANA DO UŻYTKU ,a PRZEJEZDNA to dwie różne sprawy......, czyli przejezdna będzie ,a prace będą trwały nadal....

 2. 2
  --28
  ~ jjj
  Środa, 11.07

  dokladnie!!! beda sie jeszcze ze dwa lata ociagac za nim pojedziemy przepisowe 120 km/h

 3. 3
  +43
  ~ kierowcabombowca
  Środa, 11.07

  "specjalisty same" ;) jakim to trzeba być poszkodowanym przez życie aby marudzić przed faktem;) piekny obraz zapowietrzenia umysłowego:)

 4. 4
  +52
  ~ Nie cierpię błaznów
  Środa, 11.07

  Baranie jeden z drugim podaje gość że przejezdna będzie od października a cała droga wraz z infrastrukturą oddana zostanie w grudniu.Co mają jeszcze Ci napisac

 5. 5
  --30
  ~ HAHAtaaa
  Środa, 11.07

  W pazdierniku ktorego roku?

 6. 6
  +31
  Redakcja
  Środa, 11.07

  Szanowny internauto tego roku 2018!!!

 7. 7
  +58
  ~ mario
  Środa, 11.07

  sami malkontenci. Naprawdę przemierzam tą drogę codziennie - Gdańsk-Elbląg - 350 dni w roku i ostatnie miesiące - widać jak zmienia się mocno budowa. Ja jestem optymistą i wierzę że w październiku odetchnę po 3 latach "męczarni" - normalnym przejazdem. nie musi być 120km/h byleby był prosty , bez rond, skrzyżowań i innych zwolnień..... pozdrawiam malkontentów ....

 8. 8
  +31
  ~ Celunia
  Środa, 11.07

  Widać, że najwięcej komentarzy zamieszczają ci, którzy na tej trasie jeżdżą okazjonalnie. Stąd ich ironia i sztuczne podejście do tej inwestycji. Czekam jeszcze na komentarz tego mądrali, który cały czas twierdzi, że rzekomo ten odcinek trasy mial być wykonany w 2012 roku. Skąd on wziął taką informację?

 9. 9
  +26
  ~ jan-49
  Środa, 11.07

  super! a wszyscy krytykujacy niech nie jezdza jak sie nie widzi

 10. 10
  +19
  ~ tak uważam
  Środa, 11.07

  Widzę ze usunęliście tego pajaca co wdał się w ocenę filmu. Gościu to nie film reklamowy tylko poglądowy zapewne dodatek do materiału prasowego. Dobrze że w ogóle chcieli coś bezinteresownie pokazać . Kup sobie bilet do mulltikina i idź na film. Choć zapewne tam będzie jeszcze większa krytyka

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.