Niedziela, 21.10.2018, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląska kampania wyborcza utknęła w polu? Prezydent Wróblewski wyjaśnia plany wobec Modrzewiny

10.10.2018, 14:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląska kampania wyborcza utknęła w polu? Prezydent Wróblewski wyjaśnia plany wobec Modrzewiny

Informacją, że działki na Modrzewinie Północ mają zostać wydzierżawione pod uprawy, szybko zainteresowali się oponenci Witolda Wróblewskiego. Przedstawiciele PiS, jak i Koalicji Obywatelskiej, wyjątkowo zgodnie przekonywali, że to marnowanie terenów potrzebnych dla inwestorów. Co na to prezydent? Tłumaczy, że najpierw działki trzeba uzbroić i doprowadzić tam drogi. W tym czasie, rolnicy mogą je uprawiać i płacić miastu.

Miasto chce przeznaczyć ponad 31 hektarów gruntu znajdującego się przy al. Jana Pawła II (dawny poligon Modrzewina) na pola uprawne. Informację o przetargu na dzierżawę 11 działek, który odbędzie się 15 października, Ratusz podał pod koniec września. Cena wywoławcza rocznego czynszu wynosi 2 tys. 511 zł (brutto) za całość. Miasto chce podpisać umowę na trzy lata, do października 2021 roku.

Teren, na którym od lat nic się nie dzieje, położony jest na Modrzewinie Północ, która zgodnie z planem zagospodarowania przeznaczona jest na zabudowę mieszkaniową i usługową. Sprawa wywołała jednak liczne komentarze. Przez internet przewinęły się ironizujące grafiki. Oburzenia nie ukrywali kontrkandydaci prezydenta w wyborach samorządowych. Podkreślali, chcąc zmiany planu zagospodarowania lub prawdopodobnie myląc Modrzewinę Północ z Modrzewiną Południe (część przemysłowa), że to marnotrawstwo terenów przeznaczonych pod inwestycje.

Tereny inwestycyjne pod uprawę to matrix ! Tyle mówi się o inwestorach, a tu co ??, zmieniamy profil na rolnictwo ??. Ostatnie 4 lata kadencji Prezydenta Witolda Wróblewskiego upłynęło pod znakiem nic nierobienia w zakresie nowych terenów inwestycyjnych. Teren z dużym potencjałem inwestycyjnym zostanie polem rolnym ??. Naprawdę ??. Nie zgadzam się. Od razu po wygranych wyborach przystąpię do aktywnego poszukiwania inwestorów i ten teren wróci do oferty Miasta jako inwestycyjny

- Michał Missan, kandydat na prezydenta Koalicji Obywatelskiej Platforma Nowoczesna sprawę skomentował na FB, biorąc pod uwagę liczbę znaków zapytania, nie bardzo dowierzając, że informacja jest prawdziwa (oryginalna pisownia znaków interpunkcyjnych).

W podobnym tonie pomysł dzierżawy terenów na Modrzewinie Północ pod uprawę skomentował PiS.

My się z tym nie zgadzamy. Uważamy, że te tereny należy jak najszybciej dostosować do tego, żeby do Elbląga mógł sprowadzić się duży biznes. Już niedługo ruszy inwestycja przekopu przez Mierzeję Wiślaną, co wiąże się z rozwojem naszego portu, a to, z tym że Elbląg może stać się jednym z największych centrów przeładunkowych w tej części Polski

- przekonywał Rafał Traks, radny i kandydat na radnego z listy PiS podczas konferencji prasowej (pisaliśmy o tym tutaj).

Do zarzutów postanowił odnieść się prezydent Witold Wróblewski.

 

Zarzuca kontrkandydatom nieznajomość topografii miasta. Przekonuje, że nie jest to marnowanie terenów pod inwestycje, a jedynie sposób zarobienia na nich do czasu, kiedy nie pojawi się tam biznes.

To jest teren, który ja w swoim programie proponuję, przeznaczyć na tereny przemysłowe, lokowanie dalszych inwestycji. Najpierw jednak trzeba doprowadzić tam drogi, uzbroić go, zainwestować w infrastrukturę, nikt na gołym polu fabryki nie postawi. Sama zmiana planu zagospodarowania to jest około 2 lat [w tej chwili tereny te zgodnie z planem przeznaczone są na zabudowę mieszkaniową - przyp. red.]. Nie mówię już o reszcie. W tej chwili trzeba dokończyć Modrzewinę Południe, a Modrzewinę Północ zacząć uzbrajać i przygotowywać. Myślę, że to zajmie najbliższe pięć lat

 

- informuje Witold Wróblewski.

Dzierżawa jest na trzy lata. Dzięki temu przynajmniej nie musimy kosić tych nieużytków, a ci, którzy je uprawiają jeszcze za tę dzierżawę płacą.

Nie mamy kosztów, a po gospodarsku możemy trochę pieniędzy do budżetu miasta wprowadzić, dodał prezydent Wróblewski.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Prorok Igor
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Kolejny raz Wróblewski ze starcia wychodzi bez szwanku, a reszta z uszczerbkiem na wizerunku? Nawet dziecko wie, że jeśli nie ma chętnych na te działki dziś to za trzy lata może być ich kilku. No i cena wartości raczej idzie w górę. Wydzierżawienie działek to najlepszy pomysł na przeczekanie bo nie ponosimy kosztów dzierżawca płaci za dzierżawe i podatek no i nie musimy tego kosić. No cóż wielu widać "menagerów" nie ma pojęcia o zarządzaniu majątkiem ale co tu się dziwić jak się przeczyta nazwiska oponentów Wróblewskiego....

 2. 2
  +9
  ~ inka
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  i to świadczy o dobrym gopsodarzu, a o reszcie, która komentuje to w głupi sposób, że nie mają nic madrego do zaprezentowania, a ich program wyborczy i kampania polegają na mieszaniu w głowach wyborcom, przeinaczaniu faktów dot. ziemi czy wiaduktu,

 3. 3
  +3
  ~ ola_elb4
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Na modrzewinę północ wydali 100 mln, to ciekawe skąd wezmą pieniędze na dalszą modrzewine

 4. 4
  +8
  ~ nie rozumiem problemu
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  no to jak nie są w stanie załatwić żadnych inwestorów to niech dzierżawią rolnikom zawsze to strata mniejsza

 5. 5
  +1
  ~ exElblążanin
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Wielkie mi halo. Przecież Biedrąg to wiocha, więc w czym problem? Już dawno mówiło się, żeby zburzyć, zaorać i posiać rzepak. Po co ciągle denerwować się na tą zawszoną, antyrozwojową pipidówę? Już niedługo, embloskie janusze byznesu poczują smak bezkarnego wykorzystywania pracowników całymi latami. Oj, już się cieszę na samą myśl, że niedługo zaczną w Gdańsku spotykać liczne zastępy moich, którzy dojdą do podobnych wniosków jak ja kilka lat temu.

 6. 6
  0
  ~ zgrywus
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Teraz wszystko rozumiem;) Ci wszyscy dyrektorzy i urzędnicy którzy kandydują z list Wróblewskiego, jak zostaną Radnymi to rzucą dotychczasowe zajęcia za biurkiem i zajmą się rolnictwem na Modrzewinie?;)

 7. 7
  +7
  ~ anty polityk
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Pan Wróblewski przynajmniej szuka oszczędności i zysków nie wydając środków publicznych na nieuzasadnione, populistyczne zachcianki.

 8. 8
  +3
  ~ ?????????
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  No chyba w tym jest biznes, najpierw ziemia odrolniona, a teraz na nowo ma być zaorana. Pan minister wyjaśnia jak to jest idziemy po dzierżawę, kto pierwszy https://www.fakt.pl/pieniadze/za-miastem/miliard-zlotych-jest-wyplywa-z-dotacji-ue-twierdzi-minister-rolnictwa/9h4nk13

 9. 9
  +12
  ~ Tuta
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  A może wreszcie wojewoda i marszałek sypna kasa dla Elbląga. A nie tylko dla olsztyna. Hańba.

 10. 10
  +2
  ~ qaz
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Ech, ty gospodarzu w ząbek czesany :-)))))))))))). Coś robił 4 lata przy zmianie planu???

 11. 11
  +2
  ~ okiuy
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Słabe tłumaczenie ww, a inwestorów i tak nie widać!!

 12. 12
  +10
  ~ Barnaba
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Proroku z każdym postem tracisz na wiarygodności. Jak początkowe twoje wpisy były powiedzmy ciekawe, to dziś uwielbienie jakim pałasz do WW jest nieprzyzwoicie mdłe. Tak wiec skoro ten menadzer nie znalazł inwestorów na te działki zarówno jako więc prezydent, a później jako prezydent, to powinien zmienić plan zagospodarowania i wyznaczyć niwy kierunek rozwoju, a nie regres. Żaden cymes z braku obowiązku koszenia, w sytuacji gdy zmarnowano już tyle środków na dotychczasowa cześć modrzewiny. Moim zdaniem czas na zmianę, jakikolwiek by ona nie była, albowiem zmiany i wyjście ze strefy komfortu, powoduje rozwój, a tu ...

 13. 13
  +6
  ~ Hipokryt !
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Całkowity kompromitacja poronionego pomysłu związanego z EPT, którego współtwórcą był wiceprezydent wówczas Wróblewski. Miała to być elbląska Dolina( Wyżyna) Krzemowa. Dzisiaj już nie ma być San Francisco, lecz z powrotem rżysko. Historia zatoczyła koło.

 14. 14
  +4
  ~ Stefan Rembelski
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Jakikolwiek komentarz jest tutaj zbędny, bo co tu komentować gdy obowiązuje od lat zasada - przewróciło się niech leży.

 15. 15
  +1
  ~ wuj onkel
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  A kiedy prezydent planuje polaczyć Modrzewinę Płn. z ulicą Fromborską , jak mial to w planach prezydent Slonina ? Wtedy Modrzewina nabralaby sensu i zdecydowanie się ożywila odciązając przy okazji Fromborską , kursowalby tam autobus itd. Wtedy przy tej nowej drodze można by sprzedawać dzialki pod budownictwo mieszkaniowe.

 16. 16
  +5
  ~ zdezorientowany
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  Nosz ku*** wasza mać. Inaczej się nie da. 17.09.2018, 12:00:19, artykuł: Elbląg – potencjał rozwojowy i komfortowe miejsce dla życia. Wyrywek z artykułu: "Eksperci zgodnie podkreślali, że Elbląg jest atrakcyjnym miastem zarówno do inwestowania, jak i do życia." Jeden z licznych komentarzy: "PROSZĘ KU**A PRZESTAĆ KŁAMAĆ!!! Proszę, niedowiarków z UMu, poczytajcie: https://rankingmiast.polityka.pl TO W KOŃCU JEST ATRAKCYJNY DLA INWESTORÓW CZY DLA ROLNIKÓW?!?"

 17. 17
  +1
  ~ No comment
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Cena wywoławcza rocznego czynszu wynosi 2 tys. 511 zł (brutto) za całość...do dzisiaj myślałem ze facet ma trochę rozumu. szukasz oszczędności, to pogon polowe urzedasow z palacu, nie będzie tam potrzebna straż miejska ani ochrona. 1,5 mln na samej ochronie do przodu. i kilka baniek za urzedasow. Dalej. Zamknąć pup to jest Elbląg tu sie robote dostaje po znajomosci. Albo kominuje pod kołdrą za 500+. Widzę ciemnosc, przed nami stracone lata.

 18. 18
  --1
  ~ do: Barnaba
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  No cóż jeśli chodzi o uwielbienie to jest ono tylko i wyłącznie skierowane w kierunku mojej żony i dziecka jeśli chodzi o pana prezydenta no cóż jak zapewne wiesz prace są w trakcie zmiany planu zagospodarowania tego terenu tak więc trochę więcej wiary Barnaba. Przypomne również, że jest kampania trochę senna al to i twoja wina ...wiec odpal coś ciekawego może? Pozdrawiam Igor Prorok

 19. 19
  +1
  ~ elbong
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Stare zdjęcie Modrzewiny. Dziś już działa kilkanaście podmiotów. 3 nowe są w budowie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.