Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Kampania zaczyna nabierać rumieńców. Radni PiS mają uwagi do programu Wróblewskiego

04.10.2018, 09:00:24 Rozmiar tekstu: A A A
Kampania zaczyna nabierać rumieńców. Radni PiS mają uwagi do programu Wróblewskiego
Fot. Ryszard Biel
Radni Prawa i Sprawiedliwości – Marek Pruszak, Rafał Traks oraz Jolanta Lisewska, odnieśli się do programu wyborczego przedstawionego przez Witolda Wróblewskiego podczas zwołanej wczoraj (03.10.) konferencji prasowej.
 
Rafał Traks rozpoczął od przypomnienia, że PiS jako pierwszy zaprezentował oficjalnie swój program wyborczy.
 
Nasz program jest kompleksowy, realny do zrealizowania przez najbliższe pięć lat. Pan Prezydent Wróblewski proponuje sześć punktów tematycznych. W naszym odczuciu wiele punktów z jego programu powielają się z naszym programem. Wiele puntów to pomysły, których nie udało się zrealizować przez ostatnie cztery lata mimo że jako radni wskazywaliśmy skąd dane punkty mogłyby być realizowane
 
– mówił.
 
Radny za przykład podał budowę nowych hal sportowych przy szkołach. - Pan Witold Wróblewski wskazuje na konieczność budowy takich hal przy szkołach, gdzie dyrektorami są osoby bezpośrednio związane z panem Witoldem Wróblewskim – stwierdził Rafał Traks. - W naszym przekonaniu nie powinno być to tak realizowane. Należy powołać zespół, który wypracuje wspólnie ze sportowcami i mieszkańcami obiekty, które są najbardziej potrzebne do modernizacji.
 
Kolejnym tematem poruszonym podczas konferencji prasowej była przyszłość Modrzewiny. - Kilka dni temu został ogłoszony przetarg na dzierżawę kilkunastu działek z przeznaczeniem na uprawę. Zamiast aktywnie zabiegać o nowych inwestorów to postępuje się tego typu działania – dodał Rafał Traks. - My się z tym nie zgadzamy. Uważamy, że te terenu należy jak najszybciej dostosować do tego, żeby do Elbląga mógł sprowadzić się duży biznes. Już niedługo ruszy inwestycja przekopu przez Mierzeję Wiślaną, co wiąże się z rozwojem naszego portu, a to z tym, że Elbląg może stać się jednym z największych centrów przeładunkowych w tej części Polski.
 
Hasła wyborcze Witolda Wróblewskiego również nie przypadły radnym PiS do gustu. - Analizowaliśmy hasła wyborcze pana Wróblewskiego i te hasła w moim odczuciu typu „radosne dziecko” czy „bezpieczny senior” dla mnie mocno tchną PRL-em. Mam wrażenie, że tam mocno podpowiadali ludzie, którzy pochodzą z tamtej epoki – mówił Marek Pruszak. - Te hasła świadczą o tym, że wiele rzeczy pan Wróblewski nie zrealizował. (…) To program rzeczy niespełnionych, które były od dawna możliwe do realizacji.
 
Jolanta Lisewska odniosła się do hasła „zadowolony pracownik”, który jest jednym z sześciu zagadnień przedstawionych ostatnio przez Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Wróblewskiego. - Jako związkowiec bardzo bym się cieszyła, żebyśmy mogli powiedzieć, że w Elblągu nasi pracownicy są zadowoleni, ale przeglądam i nie widzę za bardzo z czego moglibyśmy się cieszyć. Z tego, że pan Prezydent zakupił za 1 mln 200 tys. zł budynek po PZU i miał poprawić warunki pracy pracowników, a zwłaszcza pracowników Referatu Świadczeń Zdrowotnych? Minęły prawie dwa lata, budynek niszczeje, a pracownicy naprawdę pracują w ciężkich warunkach – zaznaczyła radny PiS.
 
 
Nie dość, że pracują w ciężkich warunkach, to jeszcze mało zarabiają. Jedynie cztery spółki w mieście zarabiają średnią krajową i tak ich płaca realna ciągle maleje, a resztę, płaca w żłobkach po podwyżkach, to jest płaca za pierwsze półrocze, to 2600 zł. W MOPS-ie 3300 zł, w Domu Pomocy Społecznej 2900 zł, w Urzędzie Miejskim 3900 zł. To są średnie płace łącznie z kadrą kierowniczą, więc z czego ci pracownicy mają się cieszyć?
 
- pytała Jolanta Lisewska.
 
Lista zarzutów w kierunku Prezydenta Wróblewskiego i jego programu wyborczego była długa. Ta konferencja nie pozostawiła złudzeń – kampania z biegiem czasu będzie nabierała coraz większych rumieńców.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ kolo
  Czwartek, 04.10

  Pierwsi będą ostatnimi panie Pruszak. Ale ocena pana Wróblewskiego - trafiony, zatopiony.

 2. 2
  +21
  ~ wyborca
  Czwartek, 04.10

  Oj jakie to cienkie, bo jeżeli to ma być kampania wyborcza, to chyba nie polega na tym, że udowadniamy kto pierwszy i co powiedział. Czy PIS czerpie wzorce z PO? Przedstawiajcie swój program , a analitycznie nie musi się pokrywać z programem pana Wróblewskiego.Jak są problemy miasta to są one dla wszystkich w większości takie same.

 3. 3
  +21
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 04.10

  Zadam tylko jedno pytanie jakie oni maja kompetencje i doświadczenie aby oceniać prezydenta? Bo jak pamiętam ich akcje z budżetem raczej przyniósł tylko wstyd z powodu braku elementarnych zasad! Może lepiej niech ocenia ocenę pracowników ELSINU wydana dla byłego prezesa? Przy okazji może niech ocenią w jaki sposób żona radnego dostała prace w MPO i do kogo chodził skomleć były pracownik poczty?

 4. 4
  +31
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 04.10

  Od kiedy ta troska o pracowników Pani Jolu .Smutno się robi jak się czyta takie bajdurzenie .

 5. 5
  +31
  ~ Ploterek
  Czwartek, 04.10

  Hasła trącają PRL-em? Cały program PiS-u i sposób prowadzenia polityki to jeden wielki PRL, te wszystkie plusy i koniecznie dodanie do nazwy słowa "narodowy", aż mam cofkę. Jak zwykle PiS nie ma pomysłu, więc zwołuje marne konferencje i próbuje wytykać błędy innym.

 6. 6
  +24
  ~ anonim
  Czwartek, 04.10

  Baju,baju bedziem w raju.

 7. 7
  +32
  ~ obiektywny
  Czwartek, 04.10

  Prośba do kandydatów PIS. Czy moglibyście być tak uprzejmi i pozwolili Elblążanom żyć bez Waszej obecności? Proszę Was, przeprowadźcie się do innych miast, np. do Torunia. Nawet jak będziecie nas Elblążan kochać to my i tak nigdy Was nie pokochamy.

 8. 8
  +16
  ~ oburzony
  Czwartek, 04.10

  Dlaczego PiS nie ma w programie punktu o narodowej budowie rond?

 9. 9
  +6
  ~ wart pałac Paca
  Czwartek, 04.10

  Od absolwenta wydziału historyczno - filozoficznego spodziewam się logiki i mądrości. co mnie obchodzi co powiedział wróbel - oceniam jego kłamstwa i nieetyczną ekipę na radnych pod jego wypocinami. Widząc świetlane oblicze Nerona chcę usłyszeć konkretnie co zrobi pis gdy "tam, qrwa, dojdzie na 5 lat"? Na razie ogólniki nic nie mówiące niczym lizus kwasonos u witolda. dlaczego pis nie zmusza kwwww do zajęcia stanowiska wobec oszustwa z dyr. szkół? Bo pewnie sam z takich numerów korzysta. O uczciwości nie może mówić wielbiciel metod ubeckich - aktualny towarzysz przewodniczący. Zamiast płaczu w piaskownicy , mówcie pisiory co konkretnie , gdzie, kiedy zrobicie. Pruszaku - a ciepło z twojej EKO? Udajesz świętoszka a lepiej się nie pokazuj publicznie . Obłudę korytową widać z daleka.

 10. 10
  +25
  ~ jan-49
  Czwartek, 04.10

  NIECH PISIORY PATRZA NA SWOJ KLAMLIWY PROGRAM I OBIECYWANIE GRUSZEK NA WIERZBIE BO NIE MAJAC NIC KONKRETNEGO DO ZAOFEROWANIA TYLKO POTRAFIA OBRZUCAC BLOTEM INNYCH A SAMI MNIEJ NIZ ZERO

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.