Sobota, 29.02.2020, Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Trwa przebudowa targowiska miejskiego. Kierownik budowy: Jesteśmy na półmetku

02.08.2018, 11:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa przebudowa targowiska miejskiego. Kierownik budowy: Jesteśmy na półmetku
Fot. Ryszard Biel

Przebudowa targowiska miejskiego rozpoczęła się 12 kwietnia br. Od tego czasu rozebrane zostały istniejące pawilony handlowe, a nowe konstrukcje zaczynają nabierać kształtu. - Jesteśmy na półmetku -  zapewnia Tadeusz Kusy, kierownik budowy.


Zakres robót budowlanych obejmuje  rozebranie 21 istniejących pawilonów handlowych oraz  rozebranie istniejących wiat ze stołami z zadaszeniem eternitowym i stołów obok wiat. Mają zostać wybudowane nowe zadaszone wiaty o konstrukcji stalowej i stoły handlowe.


W planach było rozebranie istniejącego ciągu pieszo-jezdniowego  i budowa nowego wraz z  chodnikami. Planowane jest też powstanie 12 szt. nowych pawilonów handlowych (w tym 3 pawilonów z instalacją wodociągową),   niezadaszonych miejsc handlowych,  miejsc parkingowych.


Dodatkowo ma zostać wykonane odwodnienie pawilonów handlowych, kanalizacja deszczowa, sanitarna, instalacja wewnętrzna wodno-kanalizacyjna. Targowisko ma również zostać oświetlone.


Z targowiska miejskiego zniknęły już stare pawilony handlowe. Na ich miejsce zaczynają powstawać nowe. Na jakim etapie są obecnie prace?

Kończymy konstrukcję. Za jakieś dwa tygodnie zabierzemy się za dach i będziemy układali konstrukcje dachu płytami warstwowymi. Obecnie jest stan otwarty

– opowiada  Tadeusz Kusy.


Zakończenie prac zaplanowano jest na 30 listopada br. Jak zapewnia kierownik budowy termin ten zostanie dotrzymany. - Jesteśmy na półmetku. Nie ma żadnych opóźnień. Pogoda jest przyjemna – dodaje Tadeusz Kusy.


Przy inwestycji pracuje ponad 20 osób.

Pracujemy od poniedziałku do piątku. Jeśli jest taka  potrzeba to również w soboty. Wszystko idzie sprawnie. Termin oddanie inwestycji nie jest zagrożony

– zapewniał kierownik budowy.


"Przebudowa targowiska miejskiego przy ul. płk. Dąbka w Elblągu" to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego. W sumie koszt zadania (wykonanie robót budowlanych) wynosi ponad 2 mln 984 tys. zł (dofinansowanie to ponad 994 tys. zł).

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Targowisko miejskie przebudowa ( zdjęć 12 )
Dodano: 2018-08-02 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ PracaDlaElbląga
  Niedziela, 05.08

  W obecnym miejscu targowiska już dawno powinny stać biurowce zapewniające pracę większej ilości ludzi niż targ. Samo targowisko przenieść np. koło pętli na Ogólnej, Modrzewinę lub na Zatorze, ale mało postępowe miasto i radni nie podejmą takich decyzji dla rozwoju naszego miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.