Czwartek, 9.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Polskie Linie Kolejowe będą współfinansować budowę tunelu. Przeznaczą na to 1,5 mln zł

11.12.2017, 17:30:25 Rozmiar tekstu: A A A
Polskie Linie Kolejowe będą współfinansować budowę tunelu. Przeznaczą na to 1,5 mln zł
Foto – PKP PLK

Budowa tunelu dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową w ul. Lotniczej coraz bliżej. Dziś w Warszawie Prezydent Witold Wróblewski podpisał porozumienie z PKP Polskie Linie Kolejowe o wspólnej realizacji  i współfinansowaniu przez PLK tego przedsięwzięcia.

Planowana inwestycja zakłada między innymi budowę podziemnego przejścia pieszo – rowerowego, powiązanie go z istniejącym układem ulic, likwidację przejazdu kolejowo – drogowego w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej, oświetlenie, czy budowę infrastruktury kanalizacyjnej w zakresie odwodnienia przejścia. Przedsięwzięcie jest zadaniem komplementarnym do realizowanej budowy wiaduktu na Zatorze.

- „Realizowana budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi, łącząca dzielnicę Zatorze z centrum miasta to inwestycja długo oczekiwana przez elblążan. Skorzystają na niej nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści, którzy dzięki podziemnemu tunelowi otrzymają bezkolizyjną i bezpieczną przeprawę przez tory. Bardzo się cieszę, że w tym projekcie  współpracujemy z PLK i wspólnie możemy zadbać o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga – powiedział Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

– "PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podejmują współpracę, która zwiększa bezpieczeństwo i rozwiązuje problemy komunikacyjne. Wiadukt pozwoli na sprawniejsze prowadzenie ruchu pociągów i ułatwi przejazd samochodów. Przejście podziemne dzięki współpracy PLK i Elbląga zapewni pieszym i rowerzystom bezpieczne i sprawne połączenia w mieście – mówi Jolanta Pawluk, dyrektor Centrum Realizacji Inwestycji w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A.

Zgodnie z podpisanym dziś porozumieniem Polskie Linie Kolejowe współfinansować będą inwestycję w kwocie 1,5 mln złotych netto. Środki te zostaną przeznaczone na roboty ziemne pod konstrukcją tunelu, wykonanie płyty fundamentowej żelbetowej wraz z palami i izolacją, oraz wykonanie ramowej konstrukcji tunelu.

Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla inwestycji. Na przełomie grudnia i stycznia planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację robót budowlanych.

 
Joanna Urbaniak
Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ 100% elblążanin
  Poniedziałek, 11.12

  Gratuluję Panie Prezydencie.

 2. 2
  --4
  ~ To jest Pikuś
  Poniedziałek, 11.12

  A dlaczego nadal nic nie jest robione by wyremontowany tory kolejowe i by ruszyła kolej nadzalewowa. Dlaczego Elbląg nie ma bezpośrednich połączeń tylko trzeba jechać z olsztyna i przez olsztyn. To jest ubrzwlasnowolnienie.

 3. 3
  +4
  ~ Właśnie
  Poniedziałek, 11.12

  PKP i PLK, gdzie jest poszanowanie dla 130tys Elbląga w równym dostępie do kolejowych połączeń. Nowoczesny tabor na olsztyn i mazury a na Elbląg ruiny. Mamy dość nazucania nam woli przez olsztyn.

 4. 4
  --5
  ~ 100%
  Poniedziałek, 11.12

  Czy ty rozumiesz co piszesz, kiełbasa wyborcza. A inne taty nie ruszone. I tak polecicie i pa.

 5. 5
  +5
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 11.12

  Brawo, a teraz poczekajmy na frajerów, malkontentów i roszczeniowców którym będzie to przeszkadzało. .. ..

 6. 6
  +3
  ~ Ploterek
  Wtorek, 12.12

  Brawo, brawo w/ w/

 7. 7
  +6
  ~ R64
  Wtorek, 12.12

  Wyrwać kasę od PKP nie jest łatwo. Brawo!

 8. 8
  +4
  ~ Szacun....
  Wtorek, 12.12

  Żeby tak zakręcić taką firmą jak PKP , czyli "państwo w państwie" na 1,5 bańki . Brawo .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.