Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Co z budową Lidla przy ul. Reja? Sprawdziliśmy

12.10.2017, 07:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Co z budową Lidla przy ul. Reja? Sprawdziliśmy
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Niedawno informowaliśmy o tym, że opóźni się rozpoczęcie budowy Lidla przy ul. Ogólnej. Okazuje się, że to nie jedyny sklep tej sieci, na który elblążanie będą musieli jeszcze poczekać. Market przy ul. Reja od blisko dwóch lat jest w fazie projektowania.

Co z budową Lidla przy ul. Reja. Kiedy ten parket pojawi się w tej części miasta

- pyta Czytelnik info.elblag.pl.

Działkę u zbiegu ulic Reja i Kochanowskiego spółka Lidl Polska nabyła pod koniec 2014 roku. Na terenie, na którym przed laty mieścił się m.in. kompleks szklarni, ma powstać kolejny market niemieckiej sieci dyskontów w Elblągu. Choć jego budowa utknęła na etapie projektu, wiele wskazuje na to, że spółka nie zamierza rezygnować z tej inwestycji. We wrześniu ubiegłego roku, za ponad 350 tys. zł, Lidl zakupił działkę przy ul. Żeromskiego, przylegającą do działki przy Reja, pod budowę parkingu. Kiedy więc ruszy budowa kolejnego marketu? Zapytaliśmy o to.

Inwestycja przy ul. Reja w dalszym ciągu znajduje się na etapie projektowym. Planowana jest budowa sklepu zgodnie ze standardem naszej firmy, przy którym powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Na tym etapie jest zbyt wcześnie, abyśmy mogli mówić o szczegółach

- informuje Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

To nie jedyna elbląska inwestycja spółki, która utknęła na etapie projektu. Jak informowaliśmy niedawno, rozpoczęcie budowy czwartego Lidla przy ul. Ogólnej przeciągnie się w czasie.

Zgodnie z umową zawartą, w październiku 2015 roku, z ratuszem, spółka zobowiązała się, że budowa nowego sklepu rozpocznie się do 31 grudnia tego roku, a ukończona zostanie w ciągu dwóch lat, czyli do 31 grudnia 2019 r. W lipcu tego roku prezydent zatwierdził gotowy już projekt budowy nowego Lidla, a spółce udzielono pozwolenia na budowę. W połowie września spółka zwróciła się do miasta z prośbą o przesunięcie terminu rozpoczęcia budowy. Prośbę tłumaczyła zmianą standardów budowanych dyskontów i elbląskiego projektu. Ratusz wyraził na to zgodę. Zgodnie z nową umową właściciel nieruchomości zobowiązany będzie do rozpoczęcia zabudowy w terminie do 30 czerwca 2018 roku, bez zmian pozostaje termin jej zakończenia.

W Elblągu funkcjonuje już trzy markety Lidl. Najnowszy, przy ul. Browarnej, otwarto w 2017 roku.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Klienci
  Czwartek, 12.10

  A inne marki to co, nie mają prawa wejść do 130tys Elbląg. Tylko biedronki i lidle, czyli prowincja.

 2. 2
  +11
  ~ elblążanka
  Czwartek, 12.10

  Dlaczego w Elblągu nie buduje się sklepów marki Dino, to polskie sklepy. Wpływy z podatków zasiliłyby polska kasę. Lidle i te inne wszystko transferują za granice.Kiedy w końcu ktoś się u Nas opamięta. Macron już nawołuje do bojkotu polskich towarów i usług, żeby ratować swoją gospodarkę, a u nas tylko aby "pozbyć się kawałka ziemi". Wystarczy zajść do tych Lidl już funkcjonujących - pustki , nie te czasy gdy w Lidl był jeden, a więc wystarcza te 3.

 3. 3
  +5
  ~ Jarek
  Czwartek, 12.10

  Na Reja jest zaniedbania ziemia która straszy od lat. Chyba dobrze, że ktoś ją kupił i postawi sklep który da mieszkającym tu ludziom dostęp do dobrej jakości towarów. A to, że polski sklepy nie chcą inwestować w Elblągu to nie wina władz miasta. Ja mieszkam blisko i się cieszę, że będę miał dostęp do większej ilości sklepów.

 4. 4
  +8
  ~ do Jarek
  Czwartek, 12.10

  Ci , co tylko myślą o sobie - jak to się nazywa?

 5. 5
  +9
  ~ Sad
  Czwartek, 12.10

  Jasne, a oddajcie wszystko Niemcom w cholerę, cały handel poszedł w obce łapy, bieda aż nogi wykręca, w centrum miasta lombardy i lumpeksy ewentualnie firmy pożyczkowe lub "wynajmę" i całe wiadro aptek. Zmieńcie jeszcze nazwę miasta na Elbing i szlus.

 6. 6
  0
  ~ rtyt
  Czwartek, 12.10

  Mogliby sie pospieszyc, bo traca mase kasy na tej opieszalosci.

 7. 7
  0
  ~ Urszula
  Czwartek, 12.10

  A kiedy w Elblągu będzie Netto lub Tesco?

 8. 8
  +4
  ~ Pippa
  Czwartek, 12.10

  Urszula Tesco nie bedzie nigdy. Ani u nas ani nigdzie indziej w Polsce. Sieciowka nie rozbudowuje już sklepów.

 9. 9
  +1
  ~ do sad
  Piątek, 13.10

  trzeba bylo chodzic na wybory a tak rzada zlodzieje

 10. 10
  0
  ~ Lubi Rej
  Piątek, 13.10

  Dobrze tam Reja . A nie nie ul.Ogólna (skrzynia)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0560529232025