Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Budowa Lidla przy Ogólnej ruszy z opóźnieniem. Spółka przygotowuje nowy projekt

04.10.2017, 07:00:43 Rozmiar tekstu: A A A
Budowa Lidla przy Ogólnej ruszy z opóźnieniem. Spółka przygotowuje nowy projekt
Fot. Ryszard Biel

Budowa czwartego w Elblągu Lidla, przy ul. Ogólnej, miała rozpocząć się jeszcze w tym roku. Już teraz wiadomo, że tak się nie stanie. Spółka zapewnia jednak, że choć market zacznie powstawać z opóźnieniem to i tak powstanie do końca 2019 roku.

Markety, dyskonty powstają w Elblągu jak grzyby po deszczu. Na razie portugalska Biedronka, ze swoimi 16 sklepami, pozostawiła inne sieci daleko w tyle. To jednak nie znaczy, że te nie interesują się tym rynkiem. Systematycznie przybywa w mieście na przykład sklepów Lidl. Jednak na rozpoczęcie budowy kolejnego, czwartego marketu tej sieci jeszcze poczekamy.

W październiku 2015 roku Spółka Lidl Sklepy Spożywcze zakupiła od miasta blisko 1,5 hektarową działkę przy ul. Ogólnej, znajdującą się vis a vis Centrum Handlowego Ogrody. W miejscu dawnych ogrodów działkowych chciała wybudować market.

Zgodnie z umową zawartą z ratuszem, spółka zobowiązała się, że budowa nowego sklepu rozpocznie się do 31 grudnia tego roku, a ukończona zostanie w ciągu dwóch lat, czyli do 31 grudnia 2019 r.

W lipcu tego roku prezydent zatwierdził gotowy już projekt budowy nowego Lidla, a spółce udzielono pozwolenia na budowę. Wszystko wskazywało na to, że niebawem ruszą prace. Plany jednak się zmieniły. W połowie września spółka zwróciła się do miasta z prośbą o przesunięcie terminu rozpoczęcia budowy. Ratusz wyraził na to zgodę.

Zgodnie z pismem spółki w trakcie uzyskiwania decyzji [zatwierdzenia projektu i pozwolenia na budowę - przyp. red.] zmianie uległ standard realizowanych obiektów Lidl. W celu realizacji nowego standardu niezbędne będzie uzyskanie przez spółkę decyzji zmieniającej obowiązujące obecnie pozowanie na budowę. Spółka Lidl jest też w trakcie opracowywania nowego projektu budowlanego. Zmiany projektu spółka motywuje chęcią sprostania oczekiwaniom klientów oraz realizacją nowoczesnych obiektów

- informuje Sławomir Skorupa, dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji.

Zgodnie z nową umową właściciel nieruchomości zobowiązany będzie do rozpoczęcia zabudowy w terminie do 30 czerwca 2018 roku, bez zmian pozostaje termin jej zakończenia.

W przypadku niedotrzymania umowy Lidl będzie musiał zapłacić miastu 500 tysięcy złotych kary za każdy rok zwłoki.

Do tej pory sieć Lidl otworzyła w Elblągu trzy swoje markety: przy ul. Ogólnej (w 2009 r.), przy ul. Dębowej (w 2015 r.) oraz przy ul. Browarnej (27 kwietnia 2017 r.). Spółka jest właścicielem jeszcze jednej działki budowlanej w Elblągu. To teren pomiędzy ulicami Reja i Kochanowskiego, gdzie również stanąć ma market tej niemieckiej sieci.Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ wyborca
  Środa, 04.10

  Po co ten 4 LIdl .Co pan wyprawia panie wróbel. Bedziemy pamiętali o tym przy urnach za rok!!!!. Miał Mytych budowć kompleks w ramach Bramy na Modrzewinę i co???? Taki gniot w jednym z najlepszych miejsc w Elblagu!! Brak gospodarza miasta i to widoczny już kilka miesięcy po wyborach

 2. 2
  +3
  ~ wujo
  Środa, 04.10

  A kiedy będzie Lidl na Reja. Mówi się o tej lokalizacji od 2 lat i nic. Niby Lidl kupił ziemię ale o budowie nowego Lidla cisza. Może ktoś coś wie?

 3. 3
  +7
  ~ mieszkaniec
  Środa, 04.10

  Biedronki, Lidle, Stokrotki, Żabki... Elblążanie bagaci ludzie tyle sklepów spożywczych i zawsze pełno. Jak ja widze kolejny artykuł o następnym badziewiu spożywczym to mi się niedobrze robi.

 4. 4
  +7
  ~ Skutki dominacji
  Środa, 04.10

  Skutki dominacji kapitału zagranicznego http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/08/skutki-dominacji-kapitalu-zagranicznego-w-gospodarce-polskiej/

 5. 5
  --1
  ~ Na szczaw
  Środa, 04.10

  Miał być decathlon. Następna kompromitacja rzadzacego. Cisza o castoramie. Wybory i pa cała świta.

 6. 6
  +6
  ~ Miejświadomość, że...
  Środa, 04.10

  czytaj link powyżej. Proceder wygląda tak: władze miasta od zachodnich korporacji dostają prezenty, te zaś sprzedają miejski teren, a więc naszą własność mieszkańców danych miast, gmin zachodnim korporacjom, by zniszczyć rodzimy biznes. Zachodnie korporacje są ginansowane prz4z zachodnie banki.

 7. 7
  +7
  ~ Wartto
  Środa, 04.10

  Po co ogólna ... cięgle lidl a kiedy TESCO ?

 8. 8
  +3
  ~ elblążanka
  Środa, 04.10

  I tak oto Niemcy są w posiadaniu polskiej ziemi, a kto jest odpowiedzialny za zagospodarowanie przestrzenne terenu? 500 m, w górę mamy już Lidla, a potem 1 km w przód następny Lidl. Elbląg usiany Biedronkami i Lidlami, dla mnie to jest tragiczne.Krajobraz sklepowy jednym słowem.

 9. 9
  +2
  ~ Marian
  Środa, 04.10

  Szczegółów się nie pisze, dlaczego to ma być nowy projekt.Chodzą słuchy, że Lidl ma w najbliższym czasie prowadzić działalność biura turystycznego.Co to znaczy dla naszych elbląskich biur, skoro Lidl jest dofinansowywany z zachodu?.

 10. 10
  +11
  ~ d @Warto: koniec TESCO
  Środa, 04.10

  A nie czytałaś,że TESCO zwija się z Polski? TESCO juz kilkanaście sklepów na Śląsku zamknęło , ludzi zostali zwolnieni z pracy. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tesco-zamyka-sklepy,182,0,2120374.html

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0737090110779