Wtorek, 20.02.2018, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Budowa torowiska na Grota Roweckiego- 12 Lutego trwa. Czy wszystko idzie zgodnie z planem?

13.09.2017, 14:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
 Budowa torowiska na Grota Roweckiego- 12 Lutego trwa. Czy wszystko idzie zgodnie z planem?
Fot. Ryszard Biel

Od pięciu miesięcy trwa budowa  torowiska wzdłuż ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 września. Czy uda się dotrzymać terminu?

Jak do tej pory m.in. wykonano w pełnym zakresie konstrukcje pod torowisko i ułożono szyny. Wykonano także  przejazd tramwajowy w obrębie skrzyżowania Gen. Grota Roweckiego – 12 Lutego – Armii Krajowej, elementy konstrukcji i zasilania sygnalizacji świetlnej, w tym nowej sygnalizacji na przejściu w ul. Gen. Grota – Roweckiego.

Na początku sierpnia, po wykonaniu przebudowy, dopuszczono do ruchu tramwajowego rozjazd na skrzyżowaniu 12 Lutego - Królewiecka - Teatralna – Nowowiejska.

Wykonano regulację i podbicie torowiska w ul. 12 Lutego oraz zasypanie torowiska tłuczniem. Według umowy wykonawca zobowiązał się do montażu płotków wygrodzeniowych, peronów, wiat przystankowych, przyrządów wyrównawczych w torowisku, obrzeży trawnikowych i zieleni w pasie rozdziału przy wybudowanym torowisku.

Przed wykonawcą dokończenie zabruków w rejonie przejść dla pieszych oraz prace porządkowe.

Z informacji podanych przez Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego wynika, że prace są również wykonywane przy stacji prostownikowej (wykonanie posadzki w rozdzielni, montaż pokryw kanałowych, uruchomienie automatyki rozdzielnicy, montaż i uruchomienie szafy obiektowej oraz stanowiska operatorskiego) oraz zasilaniu trakcyjnym (ułożenie odcinków kablowych od ul. Krótkiej do stacji prostownikowej "Szpitalna", przekładka odcinka kabli trakcyjnych przy skrzyżowaniu Armii Krajowej - 12 Lutego (w chodniku przy Biedronce)).

Prace obejmą również sygnalizację świetlną. Zostaną uruchomione sterowniki sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu 12-go Lutego - Teatralna - Nowowiejska - Królewiecka - Płk. Dąbka oraz w rejonie przejścia dla pieszych w ul. Grota Roweckiego (przy Sądzie).

Zamontowane zostaną także przekaźniki w szafach sterowniczych zwrotnic w rejonie skrzyżowania Traugutta - Grota Roweckiego - Grobla Św. Jerzego

Inwestycja ma zostać zakończona w terminie. Zakończenie prac ma nastąpić zgodnie z umową 30 września br.

- zapewnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji, która ukazuje stan inwestycji w połowie sierpnia oraz w chwili obecnej.


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Torowisko 12 Lutego ( zdjęć 64 )
Dodano: 2017-09-13 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ To teraz
  Środa, 13.09

  To po tym zacznijcie budowę torów ul. Mazurska przez zawade i ul. Krolewiecka przez ul. Fromborska. Czas Zatorze połączyć tramwajem i Bielany.

 2. 2
  +16
  ~ elblążanin
  Środa, 13.09

  Ktoś mi wytłumaczy czemu przystanek jest budowany na 12 Lutego zamiast na środku skrzyżowania? Można by było zrobić jeden przystanek tramwajowo-autobusowy. Linie 2,4,5 by miały przystanek w jednym miejscu, a i przesiadka na autobus była by szybka. Wszystkie autobusy mają przystanki daleko za skrzyżowaniem. Czy ktoś myśli w UM?

 3. 3
  0
  ~ kiki
  Środa, 13.09

  Jestem skłonny się zalżyc że nie skoncza nawet do 30 pazdziernika

 4. 4
  +3
  ~ jurek w
  Środa, 13.09

  Ten tramwaj potrzebny jak świni siodło zwłaszcza, że stara linia na Królewieckiej pozostanie. Za te pieniądze byłoby dużo elektrycznych autobusów

 5. 5
  +4
  ~ ori
  Środa, 13.09

  Bardzo proszę redakcję o wyjaśnienie znaczenia słowa zabruk, bo chyba sami nie wiecie, o czym piszecie.

 6. 6
  0
  ~ Anita
  Czwartek, 14.09

  A po co komu ten tramwaj na 12 Lutego?

 7. 7
  0
  ~ Eurotram
  Czwartek, 14.09

  @jurek w: twój komentarz to jest potrzebny jak świni siodło. Zacznijmy od tego,że gdyby przednie ustawić same tramwaje,to już można ładnie przyciąć siatkę autobusową i wyjdzie sensowniej i ekonomiczniej.

 8. 8
  +5
  ~ AndrzejK
  Czwartek, 14.09

  Zbędna inwestycja w Elblągu, rozumiałbym ją gdyby tramwaj nie jechał 1go maja i krolewiecka, pod górę do pułkownika Dąbka. Ale w Elblągu sa i większe potrzeby, a jeżeli chodzi o komunikacje to w mojej ocenie potrzebuje jej mazurska, odrodzenia , fromborska

 9. 9
  +3
  ~ pioan
  Czwartek, 14.09

  Jakość użytych materiałów na nowym torowisku to LIPA - stałem długo na światłach - było dość czasu, aby zobaczyć nowe a już kompletnie zerdzewiałe śruby, nakrętki, inne elementy jak złączki - wszystko to (z samymi torami włącznie) stale podłej jakości, dodatkowo - bez najmniejszej konserwacji czy protekcji antykorozyjnej, tuż przed przysypaniem warstwą tłucznia. Jaka jakość - taka trwałość. Za kilka lat będą z tym kłopoty, nie mówiąc o zagrożonym bezpieczeństwie pasażerów, bo w ziemi dojdzie jeszcze - elektrochemia. Fundują nam BUBEL za MILIONY. Gdzie jest nadzór nad budową?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.