Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Te ulice latem doczekają się odnowy nawierzchni. Zobacz, które

19.05.2017, 15:00:30 Rozmiar tekstu: A A A
Te ulice latem doczekają się odnowy nawierzchni. Zobacz, które
Fot. Ryszard Biel

Kolejne trzy ulice doczekają się w najbliższych miesiącach odnowy nawierzchni jezdni. W okresie wakacyjnym Miasto zaplanowało ułożenie nowych dywaników asfaltowych na ulicach Warszawskiej, Orlej oraz na alei Odrodzenia. Łącznie wyremontowanych zostanie prawie 1,5 km jezdni. Magistrat poszukuje obecnie wykonawcy robót drogowych, które prowadzone będą w ramach tzw. weekendowych remontów dróg.

Realizowany od zeszłego roku wieloletni program modernizacji i remontów dróg w mieście, przyniósł w 2016 r. odnowę nawierzchni na dziewięciu ulicach. Na całej długości wyremontowano ulice Korczaka, Nitschmana, Zieloną i Trybunalską, natomiast na ulicach Obrońców Pokoju, Robotniczej, Płk. Dąbka, Królewieckiej i Kościuszki ułożono nową nawierzchnię na najbardziej zniszczonych odcinkach.

W tym roku na kontynuację tego programu Miasto przeznaczyło nieco ponad 2,9 mln zł. Z tych środków wykonana zostanie m.in. modernizacja fragmentu ul. Szarych Szeregów (odcinek o dł. 180 m od skrzyżowania z aleją Odrodzenia do ulicy Rodziny Nalazków), a także odnowa nawierzchni na pozostałych odcinkach ul. Płk. Dąbka. Miasto wyłoniło już wykonawcę prac, które zrealizuje elbląska firma PHU Masters. Pierwsze prace, które dotyczyć będą ul. Szarych Szeregów, rozpocząć się mają w przyszłym tygodniu.

To jednak nie koniec tegorocznych planów ratusza. W ramach weekendowych remontów dróg, w okresie wakacyjnym odnowione zostaną kolejne trzy ulice, których nawierzchnia znajduje się w bardzo złym stanie. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na odnowę jezdni ulic: Warszawskiej (odcinek od Orlej do Mostu Wyszyńskiego o długości około 742 m), Orlej (od Grochowskiej do Warszawskiej o długości około 255 m) oraz al. Odrodzenia (od Wiejskiej do zjazdu do Biedronki o długości około 421 m). Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 1 czerwca. Wybrana firma na wykonanie wszystkich prac będzie miała 90 dni kalendarzowych, począwszy od daty przekazania terenu budowy.

Prace wykonywane będą w formie tzw. szybkich remontów weekendowych. Magistrat zakłada, że prace drogowe rozpoczynać się będą w piątek w godzinach wieczornych od zamknięcia dla ruchu kołowego remontowanego odcinka (z zapewnieniem dojazdu dla mieszkańców i służb ratowniczych). Jeszcze tego samego dnia nastąpi frezowanie i usuwanie starych warstw bitumicznych, nadanie wstępnego profilu (spadków podłużnych i poprzecznych) jezdni oraz oczyszczenie i skropienie emulsją, wyrównanie ubytków i ułożenie siatki przeciwspękaniowej. Następnego dnia, w sobotę od godzin porannych harmonogram zakłada układanie warstwy wiążącej, skropienie emulsją asfaltową i regulację studzienek infrastruktury podziemnej do poziomu warstwy ścieralnej. Trzeciego dnia, w niedzielę od godzin porannych wykonawca robót ułoży warstwę ścieralną nawierzchni jezdni tak, by w poniedziałek rano remontowany odcinek mógł zostać otwarty dla ruchu.

Przed rozpoczęciem odnowy nawierzchni przeprowadzone zostaną roboty przygotowawcze bez zamykania ruchu kołowego tj. wykonana będzie regulacja wysokościowa krawężników i regulacja studzienek infrastruktury podziemnej do poziomu warstwy wiążącej. Po wykonaniu warstwy ścieralnej jezdni wykonane zostaną niezbędne roboty w zakresie przełożenia nawierzchni chodników, zatok, oznakowanie poziome oraz prace wykończeniowe i porządkowe.  

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ pampi - ZAWADA
  Piątek, 19.05

  " ul. Szarych Szeregów (odcinek o dł. 180 m od skrzyżowania z aleją Odrodzenia do ulicy Rodziny Nalazków " i dobrze . : )

 2. 2
  +6
  ~ tr
  Piątek, 19.05

  Niestety, polskie firmy dalej nie potrafią osadzić studzienki tak, żeby nie było jej "czuć" w samochodzie.

 3. 3
  +1
  ~ obserwator
  Piątek, 19.05

  Super wiadomość! Teraz pora na 1000 lecia,Kościuszki koło osiedla wdzięczności pacjentów, Bema a Saperów,a moze i Okrężną by sie warto zająć!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.