Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Budynek klubowy Olimpii ma już nową kondygnację. Zobacz zdjęcia z jego przebudowy

05.03.2017, 07:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
Budynek klubowy Olimpii ma już nową kondygnację. Zobacz zdjęcia z jego przebudowy
Fot. Ryszard Biel

Częściowo rozebrany w zeszłym roku budynek szatniowo – sanitarny na stadionie przy ul. Agrykola, zyskał w ostatnim czasie nową kondygnację. Wkrótce nadbudowane piętro ma zostać zadaszone. Po trzech miesiącach prac, widać już docelowy zarys nowego obiektu klubowego, z którego korzystać będą nie tylko elbląscy piłkarze, ale też wrotkarze i łyżwiarze z pobliskiego toru. Cała, warta 3,3 mln zł inwestycja, ma się zakończyć w listopadzie 2017 r.

Głównym celem realizowanego od listopada zeszłego roku zadania, jest przebudowa pomieszczeń wnętrza budynku i jego bryły, w tym nadbudowa drugiej kondygnacji nad jego parterową częścią. Budynek w parterze zostanie podzielony funkcjonalnie na dwie części: pierwszą dla potrzeb toru łyżwiarsko-wrotkarskiego i drugą dla drużyn piłkarskich. Do obu z nich prowadzić będą oddzielne zewnętrzne wejścia. Na parterze znajdą się m.in. szatnie, wc, magazyn sprzętu, pomieszczenie pierwszej pomocy i pomieszczenie kontroli antydopingowej. Na piętrze usytuowane będą z kolei pomieszczenia administracyjne klubu ZKS Olimpia, m.in. gabinet prezesa, sekretariat z aneksem kuchennym, sala narad, sala konferencyjna na 30 osób, pomieszczenia rehabilitacji i siłownia. Zmieni się także wygląd zewnętrzny całego obiektu, który zostanie docieplony i zyska nowe elewacje (m.in. z systemowych paneli elewacyjnych z blachy powlekanej i mineralnego tynku na siatce z efektem drewna). Do obiektu dostać się będzie można nowymi wejściami (zmieniona zostanie m.in. lokalizacja wejścia głównego). Po przebudowie budynek w pełni dostosowany zostanie do wymogów licencyjnych I ligi piłkarskiej. 

Miejski przetarg na wykonawstwo robót wygrał Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosława Markiewicza. Elbląska firma, która w ostatnich latach była wykonawcą części trybuny krytej na stadionie przy Agrykola, zażyczyła sobie za realizację tego zadania 3 mln 310 tys. 956 zł. Ponad połowę tej kwoty stanowić będzie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1 mln 844 tys. zł. Do podpisania umowy z wykonawcą doszło 24 października 2016 r. Pierwsze prace rozpoczęły się natomiast pod koniec listopada. W międzyczasie z budynku wyprowadziła się administracja Olimpii. Na czas inwestycji, biuro klubu mieści się w dwóch pomieszczeniach pobliskiego Hotelu Atletikon. Z kolei szatnie dla piłkarzy znajdować się będą w Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola. 

Mimo zimy, prace budowlane w budynku klubowym są już mocno zaawansowane. Jeszcze pod koniec zeszłego roku wykonawcy udało się rozebrać strop i niektóre ściany w części parterowej obiektu. Po usunięciu zbędnych instalacji budowlańcy wylali fundamenty pod nową część obiektu, która została nadbudowana o jedną kondygnację. W ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni budynek powinien osiągnąć stan surowy otwarty. Obecnie wykonawca prowadzi ostatnie prace związane z zadaszeniem i budową stropu nad drugą, nadbudowaną kondygnacją. Widać już także, w których miejscach znajdować się będą schody wewnętrzne, okna i drzwi, w tym główne wejście do budynku. Wkrótce prace wejdą w etap prac wykończeniowych. Wykonawca planuje w najbliższym czasie przystąpić do montażu m.in. ścianek działowych oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej i sanitarnej. 

Zakończenie wszystkich robót nastąpić ma najdalej do 28 listopada 2017 r.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Przebudowa budynku klubowego Olimpii ( zdjęć 40 )
Dodano: 2017-03-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ obserwator
  Niedziela, 05.03

  niema jak firma z elblaga brawo a co z torem lyzwiarskim ???

 2. 2
  0
  ~ Jaś Fasola
  Niedziela, 05.03

  A ile tam osób znajdzie zatrudnienie?

 3. 3
  +3
  ~ lolo
  Niedziela, 05.03

  Tor bedzie w 2021 roku jak bedzie go budowała dalej ta dwuosobowa firma z Kaszub

 4. 4
  --6
  ~ krakusa1
  Niedziela, 05.03

  Narescie Concordia bedzie miala normalne warunki jak przystalo na Elblaska druzyne>

 5. 5
  +3
  ~ do @krakusa1
  Niedziela, 05.03

  W B-klasie nie potrzeba wam takich luksusów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97395992279053