Niedziela, 22.09.2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Budynek klubowy Olimpii zostanie w połowie wyburzony. Zobacz zdjęcia z jego rozbiórki

23.11.2016, 12:00:56 Rozmiar tekstu: A A A
Budynek klubowy Olimpii zostanie w połowie wyburzony. Zobacz zdjęcia z jego rozbiórki
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Rozpoczęła się przebudowa obiektu szatniowo – sanitarnego na stadionie przy ul. Agrykola. Obiekt w ciągu jednego roku zmieni się nie do poznania. W pierwszej kolejności wykonawca przystąpił do rozbiórki części budynku, w którym mieściły się m.in. szatnie. Obiekt w tym miejscu zostanie nadbudowany o jedną kondygnację. Cała, warta 3,3 mln zł inwestycja, ma się zakończyć w listopadzie 2017 r.

Głównym celem zadania jest przebudowa pomieszczeń wnętrza budynku i jego bryły, w tym nadbudowa drugiej kondygnacji nad jego parterową częścią. Budynek w parterze zostanie podzielony funkcjonalnie na dwie części: pierwszą dla potrzeb toru łyżwiarsko-wrotkarskiego i drugą dla drużyn piłkarskich. Do obu z nich prowadzić będą oddzielne zewnętrzne wejścia. Na parterze znajdą się m.in. szatnie, wc, magazyn sprzętu, pomieszczenie pierwszej pomocy i pomieszczenie kontroli antydopingowej. Na piętrze usytuowane będą z kolei pomieszczenia administracyjne klubu ZKS Olimpia, m.in. gabinet prezesa, sekretariat z aneksem kuchennym, sala narad, sala konferencyjna na 30 osób, pomieszczenia rehabilitacji i siłownia. Zmieni się także wygląd zewnętrzny całego obiektu, który zostanie docieplony i zyska nowe elewacje (m.in. z systemowych paneli elewacyjnych z blachy powlekanej i mineralnego tynku na siatce z efektem drewna). Do obiektu dostać się będzie można nowymi wejściami (zmieniona zostanie m.in. lokalizacja wejścia głównego). Po przebudowie budynek w pełni dostosowany zostanie do wymogów licencyjnych I ligi piłkarskiej.Przetarg na wykonawstwo robót wygrał Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosława Markiewicza. Elbląska firma, która w ostatnich latach była wykonawcą części trybuny krytej na stadionie przy Agrykola, zażyczyła sobie za realizację tego zadania 3 mln 310 tys. 956 zł. Ponad połowę tej kwoty stanowić będzie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1 mln 844 tys. zł. Do podpisania umowy z wykonawcą doszło 24 października. Pierwsze prace rozpoczęły się natomiast w tym tygodniu. W międzyczasie z budynku wyprowadziła się administracja Olimpii. Na czas inwestycji, biuro klubu mieścić się będzie w dwóch pomieszczeniach pobliskiego Hotelu Atletikon. Z kolei szatnie dla piłkarzy znajdować się będą w Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola.

Zmodernizowane szatnie w budynku gimnazjum są nawet w lepszym stanie niż te w budynku klubowym. Jedyne co musieliśmy zrobić, to wykonać przejście na stadion od strony ul. Wspólnej. Gotowa jest juz furtka, a lada dzień wykonany zostanie chodnik. Takie rozwiązanie obowiązywać będzie już od najbliższego, sobotniego meczu Olimpii z Polonią Bytom, który będzie jednocześnie ostatnim w tym roku na stadionie przy Agrykola. Podobnie będzie w rundzie wiosennej i prawdopodobnie jesiennej kolejnego sezonu

- przekazał nam Marek Wnuk, dyrektor MOSiR w Elblągu. Tymczasem od kilku dni trwają roboty rozbiórkowe stropu i niektórych ścian w części parterowej budynku klubowego. Po usunięciu zbędnych instalacji, być może jeszcze w tym roku uda się wylać  fundamenty pod nową część obiektu, która zostanie nadbudowana o jedną kondygnację. 

Zakończenie wszystkich robót nastąpić ma najdalej do 28 listopada 2017 r. 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Budynek klubowy Olimpii przebudowa ( zdjęć 16 )
Dodano: 2016-11-23 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ super
  Środa, 23.11

  i w końcu coś w tym mieście dla olimpi elbląg robią

 2. 2
  +2
  ~ Kibic Olimpii
  Środa, 23.11

  A stadion to ciągle kurnik na klasę 5 albo niżej. WSTYD NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!!!!!!!!

 3. 3
  +1
  ~ MJ
  Środa, 23.11

  Zaczeli od budynku bo tam ma sie miescic lokum dla toru którego nie ma i nioe wiadomo kiedy bedzie.Żeby nie ten tor .To nie bło by raczej medernizacji budynku klubowego tylko jak zwykle popaprana prowizorka

 4. 4
  0
  ~ protestuje
  Środa, 23.11

  Budynek miejski to można robić, ale budynek klubowy to niech sobie klub robi sam. Kiedy skończy się to pier.... "komuna" dla wybranych. Czy Olimpia płaci będzie płacić czynsz za użytkowanie infrastruktury, czy to jest własność klubu? Jeżeli jest to własność klubu dlaczego miasto ładuje w to środki. Na ch... miastu zawodowy klub sportowy? Miasto chce utrzymać infrastrukturę OK, klub prywatyzujemy i działa on wg zasad rynkowych lub ngo można od niego kupić usługi trenerskie dla młodzieży do lat 18. Jak Olimpia na siebie zarobi w lidze i pucharach to sobie może wybudować cudny stadion, nie kurnik.

 5. 5
  0
  ~ Olimpia
  Czwartek, 24.11

  Do protestujący. Szanowny Ośle. w całej Polsce wszystkie Kluby, nie tylko piłkarskie, tak funkcjonują i korzystają z obiektów, których nie są właścicielami ( miasto, gmina itp. ). Zawsze możesz to zmienić, skontaktuj się z Naczelnikiem-Prezesem J.K. on bardzo szybko zmienia ustawy, może i tu pójdzie Tobie na rękę. A po za tym, możesz się oflagować i protestować np. pod ratuszem.

 6. 6
  --1
  ~ @Olimpia
  Czwartek, 24.11

  Czyli komuna dla wybranych a kapitalizm dla uczciwych obywateli. Będę z tym sk...syństwem walczył i piętnował nieuczciwość, to się musi k.... skończyć. Ludzie którzy to wiedzą i to tolerują rzeczywiście są osłami, ty wydajesz mi się bardziej mendą niż osłem ale z braku danych nie mogę jednoznacznie obstawić

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.