Środa, 8.12.2021, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Skrzyżowanie Mazurskiej z Odrodzenia doczeka się odnowy. Znikną fałdy i nierówności

30.06.2015, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Skrzyżowanie Mazurskiej z Odrodzenia doczeka się odnowy. Znikną fałdy i nierówności
Fot. Adrian Sajko

Dobiega końca pozimowe łatanie dziur na miejskich ulicach. Prace, które trwały od połowy maja objęły swoim zasięgiem całe miasto. W najbliższych dniach drogowcy przeniosą się na ul. Mazurską. Tu na skrzyżowaniu z Aleją Odrodzenia, zajmą się remontem wschodniej części jezdni. Pofałdowana w tym miejscu nawierzchnia, przestanie być utrapieniem dla kierowców. Zastąpi ją nowy asfaltowy „dywanik”.

W tym roku za utrzymanie jezdni miejskich ulic, odpowiedzialne jest konsorcjum trzech firm: PHU Monika Gajewska z miejscowości Dziśnity koło Małdyt, Usługi Transportowe Adam Chlechowicz z Kiełpina koło Kartuz oraz Eldrog Usługi Drogowe Ewa Matuszów z Elbląga. Powyższe konsorcjum złożyło najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez magistrat przetargu, deklarując wykonanie tego zadania za nieco ponad pół miliona złotych.

Zadaniem wykonawcy jest bieżące prowadzenie remontów cząstkowych dróg, należących do miasta. Oprócz tradycyjnego łatania dziur z wykuciem, zakres prac przewiduje również ułożenie tzw. dywaników asfaltowych, w miejscach gdzie uzupełnianie ubytków jest już nieopłacalne.

Wyznaczony przez Urząd Miejski zakres robót został już zakończony. Od 11 maja wykonaliśmy remonty cząstkowe, zarówno na drogach głównych, jak i na tych o mniejszym ruchu

– przekazał nam przedstawiciel konsorcjum.

W najbliższych dniach, w ramach powstałych oszczędności, wykonawca przeprowadzi jeszcze dodatkowy zlecony przez Miasto zakres robót. W głównej mierze, obejmie on swoim zakresem ul. Mazurską. Nową nakładkę asfaltową zyska m.in. odcinek skrzyżowania ul. Mazurskiej z Al. Odrodzenia (po stronie osiedla Zawada). Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na długości około 130 m, między wjazdem do firmy Cleaner, a przejazdem kolejowym. Jest to odcinek, na który najbardziej narzekali kierowcy.

W najbliższym czasie, drogowcy wykonają jeszcze drobne remonty cząstkowe jezdni na dalszych odcinkach ul. Mazurskiej - od skrzyżowania z Al. Odrodzenia do granicy miasta. Polegać one będą na wymianie nawierzchni, na krótkich kilkunastometrowych fragmentach. Ponadto nową asfaltową nawierzchnię zyska również łącznik ul. Freta z Grochowską. I na tym prawdopodobnie remonty cząstkowe się zakończą.

Jak ustaliliśmy, Miasto jeszcze w tym roku szukać będzie dodatkowych środków w budżecie na większe remonty. Jeżeli tak się stanie, ogłoszony zostanie dodatkowy przetarg związany z odnową nawierzchni kilku miejskich ulic. Wśród dróg, na których planowane jest ułożenia nowego asfaltowego „dywanika”, znajdują się m.in. ul. Nitschmana oraz najbardziej zniszczone odcinki ulic Płk. Dąbka, Mazurskiej oraz Kościuszki. Pierwsze kroki w tym kierunku już podjęto.

Na ostatniej przed wakacjami sesji Rady Miejskiej, radni przyjęli poprawki do tegorocznego budżetu, w ramach których zarezerwowano kilkadziesiąt tysięcy złotych na przygotowanie projektów wykonawczych odnowy nawierzchni tych ulic.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Skrzyżowanie Mazurskiej z Odrodzenia doczeka się odnowy ( zdjęć 16 )
Dodano: 2015-06-30 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ realista
  Wtorek, 30.06

  Wszystko to prowizorka niestety.

 2. 2
  +1
  ~ zawada
  Wtorek, 30.06

  Dobre i tyle.

 3. 3
  0
  ~ Jarcun
  Wtorek, 30.06

  A gdzie dalszy remont drogi 503 do Tolkmicka?

 4. 4
  0
  ~ ej
  Wtorek, 30.06

  a ul Fałata ??????????? Dziura na dziurze - koła można urwać - to nie jest ulica? chyba ze to czołgowisko!!

 5. 5
  0
  ~ ???
  Wtorek, 30.06

  A co z chodnikiem z Budżetu Obywatelskiego na Zawadzie ??? Coś ucichło .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0873639583588