Czwartek, 19.09.2019, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Remont mostu w ciągu ul. Trasa Unii Europejskiej w czerwcu? Miasto otrzymało dokumentację projektową

09.04.2015, 08:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
Remont mostu w ciągu ul. Trasa Unii Europejskiej w czerwcu? Miasto otrzymało dokumentację projektową
fot. Adrian Sajko
REKLAMA

W czerwcu prawdopodobnie ruszą prace remontowe na moście w ciągu ul. Trasa Unii Europejskiej. Miasto wybrało już inżyniera kontraktu, a także otrzymało dokumentacje projektową wykonaną przez firmę z Katowic. 

 
 
W sierpniu ubiegłego roku Miasto ogłosiło przetarg dotyczący przygotowania projektu oraz wymiany dylatacji na moście w ciągu ul. Trasa Unii Europejskiej. Ostatecznie przetarg został unieważniony, ponieważ oferty złożone przez potencjalnych wykonawców przewyższały środki przeznaczone na ten remont.  
 
W przetargu tym miały miejsca duże rozbieżności – pomiędzy szacowanymi przez UM kosztami robót remontowych a kwotami oferowanymi przez wykonawców. Mogło to wynikać ze specjalistycznego charakteru robót oraz niemożliwością, na tym etapie, założenia przez potencjalnych wykonawców szczegółowego zakresu robót
 
- informował nas w lutym Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta
 
 
Miasto w tym roku postanowiło rozdzielić to zadanie na dwie części: projekt oraz remont. W ramach zamówienia bez stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych  wyłoniono wykonawcę projektu wykonawczego:  Odnowa urządzeń dylatacyjnych Mostu nad rzeką Elbląg w ciągu drogi powiatowej 2109N - ulicy trasy Unii Europejskiej w Elblągu. Umowa została podpisana z firmą EMProjekt Sp. z.o.o z Katowic. Firma miała czas na zrealizowanie projektu do 9 kwietnia br., ale jak informuje Joanna Urbaniak projekt trafił do Urzędu Miasta już w ubiegłym tygodniu. Koszt wykonania projektu wynosił 18 942 zł brutto. 
 
W marcu bieżącego roku Miasto ogłosiło natomiast zamówienie w celu wyłonienia Inżyniera Budowy  przy realizacji inwestycji na podstawie projektu pn. "Odnowa urządzeń dylatacyjnych mostu nad rzeką Elbląg w ciągu drogi powiatowej 2109N - ulicy trasy Unii Europejskiej w Elblągu wraz z robotami towarzyszącymi oraz konserwacyjno - utrzymaniowymi". Do obowiązków inżyniera budowy należeć będzie analiza oraz sporządzenia raportu dotyczącego dokumentacji projektowej. Raport ma uwzględniać prawidłowość, przedmiar robot, kosztorys inwestorki oraz specyfikacje techniczne. Inżynier budowy ponadto musi uczestniczyć w postępowaniu przetargowym na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, pełnić funkcję nadzoru inwestorskiego oraz prowadzić bieżące rozliczenia, a także przygotować musi przekazanie środków trwałych wykonawcy remontu. 
 
Oferty można było składać do 25 marca bieżącego roku. W ramach zamówienia został wyłoniony Inżynier Budowy. Funkcję tę pełnić będzie Biuro Usług Inwestycyjnych Grzegorz Walczak z Gronowa Górnego. Miasto zapłaci firmie za to 24 600 zł brutto. 
 
Dokumentacja projektowa trafiła już do Urzędu Miasta. Zostanie teraz przekazana Inżynierowi Budowy w celu analizy. W maju Miasto planuje ogłosić przetarg na wykonawcę remontu, więc prace remontowe ruszą najszybciej na przełomie maja/czerwca
 
– informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta
 
W zeszłym roku pojawiały się informację, że most trzeba będzie zamknąć na okres 30 dni. W tej chwili ciężko stwierdzić czy będzie taka konieczność. Praktycznie pewne jest natomiast to, że będzie konieczność zamknięcia jednego pasa, następnie drugiego i wprowadzenia ruchu wahadłowego. 
 
Miasto w tegorocznym budżecie na remont mostu w ciągu ul. Trasa Unii Europejskiej zabezpieczyło środki w wysokości 734 tys. zł. Jaki będzie koszt inwestycji? Okaże się po ogłoszeniu przetargu oraz wyłonieniu wykonawcy. 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ pil
  Czwartek, 09.04

  dla mnie to cały ten most jest krzywy i przechyla się

 2. 2
  +2
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Czwartek, 09.04

  To jak zwykle sen idioty w scenariuszu elbląskim - nowy most do remontu, przetarg, którego przedmiot nie został określony i popis ignorancji w dziele logistyki i umiejętności rozwiązań komunikacyjnych. Po tegorocznych wakacjach chyba tylko ruscy bedą nawiedzać to miasto, bo im tego rodzaju real nie przeszkadza to u nich standard.

 3. 3
  --2
  ~ Brawo
  Czwartek, 09.04

  WIadomo kto budował most i kiedy. Za czasów Słoniny?

 4. 4
  +1
  ~ kolega
  Czwartek, 09.04

  Brawo Grzesiu. Wracamy do gry

 5. 5
  +1
  ~ opus
  Czwartek, 09.04

  warto przypomniec ze tym bublem chwalil sie odczas ostatniej kampani wyborczej. glosy oddane na wroblewskiego to zgraja durni ktora w to uwierzyla, niespelna pol roku po objeciu wladzy przez wroblewskiego to czym sie chwalil nadaje sie do remontu i zostanie zamkniete to juz wsumie 3 wyjazd z miasta zostanie zamkniety. jedynym wyjazdem na gdansk bedzie opcja przeciskania sie przez cale miasto az do tysiaclecia. robimy krok w tyl o 15 lat. brawo naiwni wyborcy wroblewskiego! te remonty beda sie ciagnac latami a i tak beda to tylko prace czastkowe. a np ten most unijny to tendeta bez chodnikow i ddr wiec nalezy go przebudowac i to gruntownie

 6. 6
  +1
  ~ qwerty
  Czwartek, 09.04

  A nie można było za jednym razem wyremontować i wiaduktu na Nowogrodzkiej i mostu na Trasie UE? A zapomniałem, że to przecież Elbląg i kolejny prezydent nieudacznik. PS. Mieszkam od kilku lat w Elblągu, ale zastanawiam się za każdym razem mijajac rowerzyste na tym moście jak można było wybudować takiego bubla bez ciągu pieszo-rowerowego...

 7. 7
  0
  ~ Arek
  Piątek, 10.04

  Przecież most jest przejezdny, zamknięty jest wiadukt na trasie UE

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.